Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντελώς αρχάριος στο Kodi.Το εγκατέστησα πρόσφατα και το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να βρω συγχρονισμένους υπότιτλους για τις τανίες.Δοκιμάζω 5-6 διαφορετικούς,αλλά κανείς δεν είναι σωστα συγχρονισμένος.Από την χειροκίνητη ρύθμιση,κάτι γίνεται αλλά συνήθως,είναι προσωρινό.

Υπάρχει κανένα tip που αγνοώ?(Sorry αν υπάρχει ήδη η απάντηση στο ερώτημά μου αλλά το τόπικ είναι πολύ μεγαλο για να το ψάξω ολο).

Διάβασε απο εδώ και τις επόμενες δύο σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν μπορεί κάποιος ας στείλει σε pm κάποια συζήτηση/forum απο site του εξωτερικού με συζητήσεις για ase links κλπ.

Η έστω κάτι να πάρω μπρος και να ξέρω που να κοιτάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το εξης προβλημα με το ares wizard , ενω το εγκαθιστω , μολις παω να το ανοιξω μου βγαζει το εξης  μυνημα . cannot find kodi log file , εχει κανεις καποιοα απαντηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το εξης προβλημα με το ares wizard , ενω το εγκαθιστω , μολις παω να το ανοιξω μου βγαζει το εξης  μυνημα . cannot find kodi log file , εχει κανεις καποιοα απαντηση;

Δώσε παραπάνω στοιχεία:

Σε windows , android ?

Είναι καθαρή εγκατάσταση ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε παραπάνω στοιχεία:

Σε windows , android ?

Είναι καθαρή εγκατάσταση ? 

Σε windows ειναι με καθαρη εγκατασταση ,αλλα και εγκαταστημενο που το ειχα εκανε το ιδιο , το εβγαλα , καθαρισα το μητρωο απο εναπομειναντες φακελους , καθαρη εγκατασταση αλλα παλι το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Νέος στο Kodi σχετικά, και έχω κάποια θέματα που δεν ξέρω κατά πόσο λύνονται. Αρχικά να πω ότι τρέχω την τελευταία έκδοση σε Android με Aeon Skin. Θέλω στο screenshot να μου εμφανίζονται τα εξής. Η εκτέλεση να παραμείνει ως έχει, δίπλα να μπει "Συνέχιση", και παραδίπλα "Ηθοποιοί". Είναι εφικτό να γίνει κάτι τέτοιο; Μπορούν να αλλαχτούν αυτές οι καρτέλες; Έστω κι αν χρειαστεί να πειραχτεί κανά xml. Όσο και αν έψαξα, τέτοια ρύθμιση δεν βρήκα.

 

Επίσης δεν μπορώ να βρω πουθενά ρύθμιση για να μου κάνει resume η ταινία, εκτός κι αν επιλέξω σαν βασική την εντολή αυτή, αντί για "εμφάνιση πληροφοριών" που έχω βάλει εγώ. Αλλά εγώ θέλω να μου εμφανίζονται οι συγκεκριμένες πληροφορίες. Δοκίμασα κάτι που βρήκα στο wiki με το advancedsettings.xml αλλά δεν δούλεψε. Όλες μου οι ταινίες είναι σε local network.

 

post-323121-0-87521100-1476606927_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jokerakias

Οταν πατας να κατεβει ενας υποτιτλος απο τον ταδε subtitle provider, κατεβαινει και ειτε αποθηκευεται στον ιδιο φακελο με το αρχειο στο οποιο αντιστοιχει, αν αυτο το αρχειο ειναι αποθηκευμενο τοπικα, ειτε αποθηκευεται στον temp του kodi, ο οποιος προφανως ειναι σε διαφορετικη θεση αναλογα με το λειτουργικο στο οποιο τρεχει το kodi. Βασικα, ειναι στον ιδιο φακελο με τον userdata που εχει χιλιοαναφερθει εδω.

 

@dj_takis

Για το πρωτο πρεπει να εντρυφησεις στο πως φτιαχνεται ενα skin και στο πως δομειται μεσα απο τα διαφορα .xml που το συνοδευουν. Δεν δινεται επιλογη μεσα στο ιδιο το kodi. Το δευτερο απλα δεν γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω συνδέσει την tv μου στο pc σαν δεύτερη και βλέπω όλες τις ταινίες εκεί.Πως μπορώ απο το kodi να το κάνω να παίζει εκεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dj_takis

Για το πρωτο πρεπει να εντρυφησεις στο πως φτιαχνεται ενα skin και στο πως δομειται μεσα απο τα διαφορα .xml που το συνοδευουν. Δεν δινεται επιλογη μεσα στο ιδιο το kodi. Το δευτερο απλα δεν γινεται.

Thanks jim. Για τις δικές μου γνώσεις ούτε το πρώτο γίνεται. Ευχαριστώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε windows ειναι με καθαρη εγκατασταση ,αλλα και εγκαταστημενο που το ειχα εκανε το ιδιο , το εβγαλα , καθαρισα το μητρωο απο εναπομειναντες φακελους , καθαρη εγκατασταση αλλα παλι το ιδιο

 

Μήπως έχεις Ελληνικά windows ή/και ελληνικό username ? Αν ναι τότε απεγκατέστησε το kodi και εγκατέστησε πάλι στο c: για παράδειγμα στο C:\Kodi (όχι μεσα στο program files). Αφού το εγκαταστήσεις μη το τρέξεις, δημιούργησε μια συντόμευση πχ στην επιφάνεια εργασίας σου, δεξί κλικ στη συντόμευση, στη καρτέλα ''Συντόμευση'' εκεί που σου γράφει C:\Kodi\Kodi.exe  πρόσθεσε αυτό: -p

Δλδ θα πρέπει να γράφει C:\Kodi\Kodi.exe -p

post-228004-0-78437800-1476641130_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να έχω κάνει δεν έχω καταφέρει να στήσω acestream & sopcast σε android TV box (m8sII με marshmallow.. Η εφαρμογή sopcast χτυπάει συνέχεια FC και ενώ κάνω εγκατάσταση του plexus και του acestream engine και το τελευταίο ξεκινάει κανονικά μόλις πάω μέσω kodi να ανοίξω το link βγάζει σφάλμα. Επίσης κάτι που με Παραξένεψε είναι ότι όταν προσπαθεί να ανοίξει το link στο kodi το plexus κάποια στιγμή πετάει και ένα μήνυμα για torrent. Έχει καμία σχέση η κάνω κάτι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...