Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tip: για να παιρνετε σωστα screenshots στο kodi, σε οποιαδηποτε κατασταση και να ειναι εκεινη τη στιγμη (μενου, την ωρα που παιζει κλπ), πατατε το ctrl+s! Την 1η φορα που θα το κανετε, θα πεταχτει ενα παραθυρο. που ρωταει ΠΟΤ θα αποθηκευει οτι τραβαει. Δωστε του ενα path, πχ c:/users/jim/screenshots και ολα τα screenshots θα πηγαινουν εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1. Χμμ.. Εγώ πάντως συνεχίζω να χρησιμοποιώ το Exodus και μου βγάζει πολλές φορές κανονικά HD links, ακόμα και 1080p. Εκτός πια είναι είναι μόνο στον τίτλο και τρώω παπά. :-D  Η εικόνα πάντως δεν μου φαίνεται για SD...

 

2. Πρέπει να είμαι ο μόνος τελικά που δεν μπόρεσε να κάνει δουλειά με το Quasar. Δεν είναι ότι δεν μου βρίσκει links κλπ, μια χαρά βρίσκει. Αλλά όσες φορές δοκίμασα, είναι σαν να μην κατεβάζει σειριακά το αρχείο και κάνει τυχαία "πηδήματα" σε επόμενα σημεία του βίντεο. Νομίζω πως είχα δοκιμάσει και με καθαρή εγκατάσταση του Kodi. Τι να πω, θα ξαναδοκιμάσω όταν με το καλό πάρω νέο μηχάνημα και στήσω από την αρχή Windows κλπ

 

3. Από αθλητικά streams υπάρχει κάποιο που να έχει -όσο το δυνατόν- μικρότερο lag; Σε κάποιες περιπτώσεις που είχα βρει κάτι links που ήταν πολύ καλύ ποιότητα, αλλά είχαν καθυστέρηση μέχρι και κανά 5λεπτο. Αλλά αν έχεις τζογάρει πχ στο συγκεκριμένο ματς, αυτό δεν είναι και πολύ πρακτικό.. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 1ο ημουν ετοιμος να γραψω σχεδον το ιδιο αλλα μετα ειδα οτι ελεγαν για full HD. Luke Cage και αλλες σειρες που εχω δει εχει κανονικα HD links ακομα. 1080αρια δεν θυμαμαι προσωπικα (δεν λεω οτι δεν υπαρχουν απαραιτητα).

 

Για τα αθλητικα streams φανταζομαι τα πιο γρηγορα θα ειναι αυτα του sportdevil και castaway. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3. Από αθλητικά streams υπάρχει κάποιο που να έχει -όσο το δυνατόν- μικρότερο lag; Σε κάποιες περιπτώσεις που είχα βρει κάτι links που ήταν πολύ καλύ ποιότητα, αλλά είχαν καθυστέρηση μέχρι και κανά 5λεπτο. Αλλά αν έχεις τζογάρει πχ στο συγκεκριμένο ματς, αυτό δεν είναι και πολύ πρακτικό.. :ph34r:

 

Εκτός από sportdevil και castaway που ανέφερε ο speedy23 ρίξε και μία ματιά στο Sport365.live του ZemTv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να προσθέσω μερικούς providers στο quasar, αλλά δεν εμφανίζεται κανένας εκτός από αυτόν του pirate bay. Έκανα απεγκατάσταση του quasar και όλων των providers και επανεγκατάσταση αυτών που αναφέρονται σε παραπάνω post καθώς και του pirate bay, αλλά μόνο ο τελευταίος εμφανίζεται. Από τον magnetic manager βλέπω ότι είναι όλοι όσοι εχω βάλει ενεργοί, αλλά κανένας δεν εμφανίζεται και χρησιμοποιείται στο quasar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το quasar Να το ξαναπω .. 

 

καθαρη εγκατάσταση εκτός repo 

 

quasar https://github.com/scakemyer/plugin.video.quasar/releases/download/v0.9.35/plugin.video.quasar-0.9.35.zip

unoffical https://sourceforge.net/projects/icanuckxbmcrepo/files/repository.unofficialquasar-latest.zip/download

 

επειδή θα έχεις και fusion και ίσως και το superrepo σιγουρέψου οτι μπαίνεις στο unofficial quasar repo που έβαλες από το zip και μπαίνουν οι providers και όχι από αλλού......

 

σβηστα ολα και περνατα απο τα παραπανω zip..

εμένα όταν δεν παίζουν  κάποιοι providers γινεται επειδη μπαίνω μεσώ vpn και απλά αλλάζω χωρά (προφανώς τρώνε καποια προσωρινά ban) αλλα θεωρω δε θα ειναι εκεί το θέμα σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 1ο ημουν ετοιμος να γραψω σχεδον το ιδιο αλλα μετα ειδα οτι ελεγαν για full HD. Luke Cage και αλλες σειρες που εχω δει εχει κανονικα HD links ακομα. 1080αρια δεν θυμαμαι προσωπικα (δεν λεω οτι δεν υπαρχουν απαραιτητα).

 

Μπήκα στην διαδικασία να το τσεκάρω, όντως μου βγάζει πάρα πολλά HD, βγάζει και κάποια (οκ, λίγα, στην προκειμένη περίπτωση δηλαδή ΕΝΑ μόνο, αλλά βγάζει, και παίζει κανονικά όπως φαίνεται και από τα screenshots)

 

 

 

post-63530-0-55462000-1476372854_thumb.png

post-63530-0-27198500-1476372870_thumb.png

 

 

 

Δεν ξέρω τι παίζει, δεν με πειράζει κιόλας, έβαλα και ταινίες για δοκιμή, σε όλες βγάζει HD και σε κάποιες ακόμα περισσότερα 1080p...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έσβησα τα repos και τα ξαναπέρασα χειροκίνητα από τα zip που παρέθεσες(τα αντέγραψα στο φάκελο τον addons), αλλά και πάλι έχω το ίδιο πρόβλημα. Συγκεκριμένα δεν εμφανίζονται και δε χρησιμοποιούνται αυτά που βρίσκονται στον magnetic torrent manager. Ενώ εκεί φαίνονται ενεργοποιημένα, δεν υπάρχουν στο quasar στους παροχους. Δε χρησιμοποιώ ούτε fusion ούτε superrepo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα eztv, pirate bay και torrentz δούλευαν αρχικά. Μετά την επανεγκατάσταση τα πρώτα 2 που δοκίμασα δουλεύουν πάλι. Για άλλα δεν ξέρω μιας και δεν έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργο προχθες σετταρα ενα για το σαλονι και παιζανε κομπλε και χθες σε αλλο player στο δωμάτιο είδα σειρά απο αυτούς τους providers. αν το στεινεις σε windows θες να μπω με teamviewer να κάνω μια προσπάθεια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι είναι σε linux. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι δε λειτουργούν μόνο οι providers που είναι μέσω του magnetic manager. Έτσι έβαλα τα  Quasar MC's magnetdl, Quasar MC's YIFI, Quasar MC's 1333x, Quasar MC's RARBG, τα οποία λειτουργούν. Και γενικότερα λειτουργούν όλα εκτός αυτών που έχουν σχέση με τον Magnetic Manager.

Έτσι κι αλλιώς δε χρησιμοποιώ το Quasar, επειδή έχει θέματα στο συγχρονισμό με το trakt και δεν εμφανίζει τα προβληθέντα ήδη επεισόδια ή ταινίες εκτός και αν έχουν προβληθεί μέσω αυτού. Γι' αυτό το θέλω ως εναλλακτικό μόνο για περιπτώσεις που υπάρχει πρόβλημα σε κάποια σειρά/ταινία στο Exodus.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον εγω δε τα εγραψα σωστα , ενωουσα να βαλεις αυτα τα 4 που ακριβός έβαλες.. αυτα χρεισημοποιω και εγω.

 

θα σου προτεινω κατι αν εχεις χρονο παιξε.. 

 

φτγιαξε βιβλιοθήκη με τις σειρες. στον οδηγό κανε το part 3. https://howtomediacenter.com/en/library-integration-quasar-and-kodi-complete-guide-part-3/

Αφου το φτιαξεις πας στη σειρα κανεις μεσα απο το quasar add to library θα σου περασει ολη τη σειρα. 

τη πρωτη φορα tickareis ta επισοδια που εχεις δει.+ οσα δεν εχεις τικαρει σαν watched 

 

υπαρχει τωρα εκτος Addon ενα menu που λεγετε tvshows εκει ειναι ολη σου η βιβλιοθηκη. μολις παιχτεί επισοδειο θα σου εμφανιστει εκει (προφανος δε θα το εχεις δει) . θα tsekaris να σου δειχνει μόνο οσα δεν εχει εχεις δει. με αυτο το τροπο θα εχεις αμεση προσβαση σε οτι νέο επεισόδιο βγαίνει

 

ξερω ακουγετε καπως μπερδεμενο αλλα τεσταρε το με 2 σειρες αρχικα να καταλαβεις τι λεω.

 

επισης υπαρχει addon του quasar που συνχρονιζει με το trakt και στελνει στο τρακτ τη πληροφορια οτι το εχεις δει αλλα ΔΕΝ το τσεκαρι στο kodi το κανεις manual με δεξι κλικ Mark as watched 

 

αμα θες βοηθεια και σε linux δεν εχω μπω προβλημα να μπω να στο settaro 5-10 λεπτα αλλα νομιζω το εχεις το αθλημα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς αρχάριος στο Kodi.Το εγκατέστησα πρόσφατα και το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να βρω συγχρονισμένους υπότιτλους για τις τανίες.Δοκιμάζω 5-6 διαφορετικούς,αλλά κανείς δεν είναι σωστα συγχρονισμένος.Από την χειροκίνητη ρύθμιση,κάτι γίνεται αλλά συνήθως,είναι προσωρινό.

Υπάρχει κανένα tip που αγνοώ?(Sorry αν υπάρχει ήδη η απάντηση στο ερώτημά μου αλλά το τόπικ είναι πολύ μεγαλο για να το ψάξω ολο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...