Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήρα χθες μήνυμα από trakt.tv για συνδρομές/μήνα.

Έχω γραφτεί μεν αλλά δεν έχω κάνει χρήση ακόμη.

Πως αντιμετωπίζετε εσείς το θέμα;

Σε μενα δεν ήρθε κανενα μνμ κα ιτο χρησιμοποιώ παρα πολυ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα δεν ήρθε κανενα μνμ κα ιτο χρησιμοποιώ παρα πολυ  

και σε εμένα δεν ήρθε τπτ και εγώ μια από τα ίδια το χρησιμοποιώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα δεν ήρθε κανενα μνμ κα ιτο χρησιμοποιώ παρα πολυ  

 

 

 

και σε εμένα δεν ήρθε τπτ και εγώ μια από τα ίδια το χρησιμοποιώ πολύ 

 

 

Πολύ περίεργο και μάλιστα το μήνυμα που πήρα έχει αποστολέα το trakt.tv με τίτλο

How was your first week?

 

 

Hi ........., 

 

How was your first week using Trakt.tv? We hope you're enjoying the community and discovering some great TV shows and movies to watch! If you haven't yet, take a look at theapps page which features a bunch of cool apps for media centers, phones, and tablets. 

 

Believe it or not, Trakt.tv is only a 3 person team! Justin and Sean recently went full time andJimmy contributes in his spare time. What started as a fun side project five years ago has turned into a thriving community! 

 

Trakt.tv is a bootstrapped startup. We don't have outside investors or funding. We are directly funded by your VIP memberships. Signing up for VIP not only directly funds Trakt.tv, it also unlocks some awesome features like...

  VIP  

$2.50 / month paid annually at $30/yr

 

SIGN UP Executive Producer   $5 / month paid annually at $60/yr

 

SIGN UP   We are stoked to see what the future has in store for Trakt.tv. Thanks for helping us make everything so awesome! If you have any questions, just reply to this email and we'll help you out. Make sure to follow our BlogTwitter, and Facebook for news and updates too! 

 

Happy watching, 

JustinSean & Jimmy

 

  VIP $2.5                 $2.50 / month

                       paid annually at $30/yr

SIGN UP                                                                         Executive Producer   $5 / month

                                                                                         paid annually at $60/yr

SIGN UP

 

 

 

Στα κουτάκια γράφει 1) για VIP $2.50/month και 2) Executive Producer $5/month

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα αξιώθηκα να συμμαζέψω λίγο τα kodi setup μου... οπότε έχοντας δημιουργήσει ενα πασπαρτού είπα να το μοιραστώ  :-D
Να πώ ότι για να γλιτώσω μελλοντική αγγαρεία ακολούθησα αυτά τα βήματα:
 
1) Το πρώτο πράγμα που έκανα (σε καθαρό kodi) είναι να εγκαταστήσω το areswizard.
 
2) Έφτιαξα όλα τα settings του kodi δλδ: Γλώσσα, ώρα, καιρός, Trakt, Υπότιτλους, ρύθμιση του advancedsettings.xml (μέσω areswizard εύκολα), κτλ κτλ, 
 
3) Πήρα το 1ο full backup μέσω του areswizard. Το ονόμασα Basic Kodi.
 
4) Μετά σειρά είχε ο τομέας file manager, πέρασα όλα τα repos τις πηγές που χρησιμοποιώ (μόνο πηγές, οχι repos όχι addons).
 
5) 2ο Backup (μέσω του areswizard). Το ονόμασα Basic_w_Repos Kodi
 
6) Σειρά των addons....  εγκατάσταση όλων τον repos και στη συνέχεια των addons που χρησιμοποιώ... και σετάρισμα τους.
 
7) 3ο Backup (μέσω του areswizard). Το ονόμασα Basic_w_Repos_w_Addons Kodi
 
8) Σειρά του skin....
 
9) 3ο Backup (μέσω του areswizard). Το ονόμασα Full_xxxx_Skin Kodi
 
Κάπου εδώ τελείωσε το πασπαρτού μου... 
Έτσι όποτε χρειαστώ να κάνω ριζική αλλαγή (συνήθως με το skin) επαναφέρω το backup που θέλω σε μηδέν χρόνο.
 
Bonus:

 

 

Αυτά είναι τα ποιο κλασσικά video addons που χρησιμοποιώ

Kodi Repos.pdf

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για καποιο περιεργο λογω κάποιες φορες απο το συγκεκριμένο(tvaddons fusion Πειτε το οπως θελετε) ειχα κωλύματα και δεν έπαιζαν . δεν γινόντουσαν install Και άλλα χαζα κωλύματα

αν δε σου παίζει δοκίμασε αυτό https://sourceforge.net/projects/icanuckxbmcrepo/files/repository.unofficialquasar-latest.zip/download

να το βαλεις με install from zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...