Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλημερα σε ολη την παρεα..θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα γιατι ειμαι νεος χρηστης του kodi και εχω ψιλομπερδευτειμε οσα διαβαζω εδω μεσα...

1ον εχω κανει εγκατασταση το fusion..απλα το ειδα απο αναζητηση στο googole και το εκανα και μετα μεσα απο αυτο εκανα καποια addon εγκατασταση τα οποια αφορουν ταινιες σειρες αθλητικα κτλ κτλ..υπαρχουν και αλλα σαν το fusion?δλδ να μπαινεις εκει και να εχει αλλα διαφορετικα αδδον ας πουμε και οχι τα ιδια με αυτο..εγω θελω να βλεπω ταινιες σε καλη αναλυση χωρις να τις κατεβαζω και σιγουρα τις νεες season σειρων που παρακολουθω.

2ον απο μπαλα ελληνικου πρωταθληματος παιζει τπτ?γτ βλεπω μονο παιχνιδια premier league ως επι το πλειστον.και ποιο αδδον κανει για την δουλεια αυτη?to sportsdevil η και αλλα?

3ον πως το κανω να μ δειχνει εληνικους υποτιτλους στις ταινιες που θα βλεπω και τις σειρες?

4ον.επειδη σας κουρασα υπαρχει καποιος οδηγος για αρχαριους ωστε να κατσω να τον διαβασω και να λυσω τις αποριες μου?

σας ευχαριστω εκ των προτερψν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Υπάρχουν πάρα πολλά sources σαν το fusion αν και σε αυτό έχει τα βασικότερα addons για όλες τις δουλειές. Γενικά δεν έχει νόημα να ψάχνεις για sources, ψάξε για addons και αν δεν υπάρχουν στο fusion ή στο addon installer τότε κάνε προσθήκη του source που απαιτείται. Για ταινίες και σειρές αν έβαλες exodus δεν θες κάτι άλλο.

2) Για αθλητικά τα πιο βασικά είναι sportsdevil και castaway. Έχουν και ελληνικό πρωτάθλημα και σχεδόν πάντα με ελληνική περιγραφή. Όταν έχει κάποιο ματς ψάξε στην κατηγορία Live Sport αυτών των 2 addons και θα βρεις.

3) Για ελληνικούς υπότιτλους δες το παρακάτω βίντεο στα σημεία 4:00 ως 5:30 και 8:50 ως 9:20:

Στο τέλος εκεί που κάνει εγκατάσταση το subtitles.gr εσύ κάνε και το opensubtitles.org να το έχεις. Έχει κι αυτό ελληνικούς υπότιτλους και καλό είναι να υπάρχει σαν εναλλακτική λύση.

4) Google και youtube υπάρχουν πολλοί οδηγοί για οτιδήποτε θες σχετικά με το Kodi. Κάνε αναζήτηση και θα βρεις τα πάντα. Ένας καλός αναλυτικός οδηγός πάντως είναι αυτός:

https://www.pcsteps.gr/100448-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AD%CF%82-kodi-%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B1-addons/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@speedy23

Στο sportsdevil ειναι αυτο που λες?

 

@Chaos3X

Δεν εχω να απαντησω κατι σε οσα ρωτας, απλα να επισημανω οτι οι ωρες στο castaway ειναι σε utc, οποτε πρεπει να αλλαξεις σε Europe/Athens απο το castaway > tools > settings. Το sportsdevil τις εχει σε τοπικη ωρα, μιας και παιρνει την ρυθμιση απο το ιδιο το kodi (settings > appearance > international > timezone country > greece).

 

Αυτο που λεει ο letom. Υπαρχουν οι οδηγιες εγκαταστασης αμα κολησει κανεις κανονικα. Εχει λινκς με καλη ποιοτητα και οχι streaming like οπως του sportsdevil. Οταν δουλευει βεβαια.

 

Το Phoenix προσθεσε κατι καλουδια με το τελευταιο update. Εχει μεσα και το sports365.live του Zem TV.

 

Μεχρι να στματησει ή το κατεβασουν, το NJM-Soccer ειναι must παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανένας απλός και κατανοητός οδηγός για να βλέπω acestreams και sopstreams τόσο σε openelec και rpi2 όσο και σε android TV box? Όσο και να έχω προσπαθήσει δεν τα έχω καταφέρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειρατεια ftw!

https://torrentfreak.com/pirate-kodi-add-ons-gain-massive-popularity-161007/

 

Δεν περιμενα παντως το tvaddons να εχει 24+ εκατομμυρια επισκεψεις το μηνα! Εγω παντως το τιμω για να παρακολουθω τα νεα του sportsdevil.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικα βιντεο δεν παιζουν και μ λενε να κοθταξω το αρχειο καταγραφης για περρισοτερς πληροφοριες..ποιο ειναι αυτο αρχειο καταγραφης ρε παιδες και που το βρισκω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πω ποια χρησιμοποιώ το βράδυ για σειρες ειναι ακομα ενα που εχει πολλα magnetκατι.. το eztv βγαλτο..

απο οτι εχω καταλαβει βγαζει τα 10 με τους περισσοτερους seaders αν εχει λοιπον 4 providers μανι μανι πιανεις 4 θεσεις με 480 αναλυση (που εχουν τους περισσοτερους seaders) με μια release   - σκεψου να χει κ δευτερη .. γιαυτο κρατάς λιγους και καλούς providers 

 

εγω πάντως σχεδον σε όλα βρίσκω 720p χ265

 

οσο εχεις seaders γίνεται δουλίτσα και seaders σε οτι κυκλοφορει 2 χρονια βρίσκεις 

 

επίσης μπορείς να προσθέσεις όποιο torrent θες εσύ εγω επειδη εχω βιτσια με το shaanig release  για κατι εξεζητημένο που δε μου το βγαζει μπαινω στο site του shaanig c/p το url και καθαρισα

Ποιους providers χρησιμοποιείς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μια βοήθεια...τελευταίους μήνες είχα πολλά θέματα με το Kodi οπότε τα καθάρισα όλα και έκανα στα πάντα full resinstall.

Έχω ρίξει πάνω μόνο το Exodus γιατί μόνο αυτό χρειάζομαι. Το πρόβλημα είναι, ότι, οτιδήποτε πάνω να παίξω σε 1080p μετά από κάνα δεκάλεπτο κολλάει και με πετάει έξω στα επεισόδια (όχι δεν σκάει το Kodi ολόκληρο).

 

Όταν παίζει HD και κάτω, όλα κανονικά. Έχετε καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...