Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα σου πω ποια χρησιμοποιώ το βράδυ για σειρες ειναι ακομα ενα που εχει πολλα magnetκατι.. το eztv βγαλτο..

απο οτι εχω καταλαβει βγαζει τα 10 με τους περισσοτερους seaders αν εχει λοιπον 4 providers μανι μανι πιανεις 4 θεσεις με 480 αναλυση (που εχουν τους περισσοτερους seaders) με μια release   - σκεψου να χει κ δευτερη .. γιαυτο κρατάς λιγους και καλούς providers 

 

εγω πάντως σχεδον σε όλα βρίσκω 720p χ265

 

οσο εχεις seaders γίνεται δουλίτσα και seaders σε οτι κυκλοφορει 2 χρονια βρίσκεις 

 

επίσης μπορείς να προσθέσεις όποιο torrent θες εσύ εγω επειδη εχω βιτσια με το shaanig release  για κατι εξεζητημένο που δε μου το βγαζει μπαινω στο site του shaanig c/p το url και καθαρισα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη δεν ειχα ιδεα καθολου, εψαξα τυχαια για kodi remote στο play store της Google και κατεβασα το Kore. Εγινε το σεταρισμα και μια χαρα λειτουργικο ειναι και δεν χρειαζεται να κανω την αποσταση 1 μετρου μεταξυ κρεβατι και PC.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πω ποια χρησιμοποιώ το βράδυ για σειρες ειναι ακομα ενα που εχει πολλα magnetκατι.. το eztv βγαλτο..

απο οτι εχω καταλαβει βγαζει τα 10 με τους περισσοτερους seaders αν εχει λοιπον 4 providers μανι μανι πιανεις 4 θεσεις με 480 αναλυση (που εχουν τους περισσοτερους seaders) με μια release   - σκεψου να χει κ δευτερη .. γιαυτο κρατάς λιγους και καλούς providers 

 

εγω πάντως σχεδον σε όλα βρίσκω 720p χ265

 

οσο εχεις seaders γίνεται δουλίτσα και seaders σε οτι κυκλοφορει 2 χρονια βρίσκεις 

 

επίσης μπορείς να προσθέσεις όποιο torrent θες εσύ εγω επειδη εχω βιτσια με το shaanig release  για κατι εξεζητημένο που δε μου το βγαζει μπαινω στο site του shaanig c/p το url και καθαρισα

Ναι, δεν είπα ότι δεν βρήκα 720p κλπ. Και 720 και 1080, τα πάντα. Απλώς μου εμφανίζει και τα 480p ενώ στις ρυθμίσεις έβαλα να μην τα εμφανίζει καν (fllter out). Όπως είπα όμως δεν με πειράζει καθόλου αυτό.

Το σορτάρισμα by default γίνεται με βάση τους seeders αλλά στις ρυθμίσεις έχει και επιλογή να το βάλεις να είναι με βάση την ανάλυση.

Φοβερό και αυτό με το add torrent για περιπτώσεις που θες κάτι συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα προβληματάκι με το κατέβασμα υποτίτλων απο το subtitles.gr μόνο απο αυτό όμως 

ας πούμε απο το opensubtitles κατεβαίνουν κανονικά τί λέτε να φταίει;

 

 

post-94552-0-95203900-1475677542_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοει να βγαλεις και να ξαναβαλεις το προσθετο για το subtitles.gr. Γενικα, αν βγαλεις ενα προσθετο, ΔΕΝ χανονται οι ρυθμισεις του εκτος αν σβησεις το φακελο του μεσα στο userdata/addon_data, πχ το exodus εχει τις ρυθμισεις του στο userdata/addon_data/plugin.video.exodus/.

Ο userdata, γενικα, βρισκεται σε διαφορετικα σημεια αναλογα με το λειτουργικο στο οποιο τρεχει το kodi.

 

http://kodi.wiki/view/userdata

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες, αρχάριος χρήστης, ενδιαφέρομαι να βλέπω αθλητικά, είτε ελληνικά είτε ξένα, συνήθως την ώρα που παίζονται, live streaming δηλαδή. Έχω διαβάσει πάρα πολλά άλλα έχω μπερδευτεί αρκετά...

Έχω κατεβάσει το Castaway και το SportsDevil. Αλλά δεν έχω καταλάβει πως τα χρησιμοποιώ, έβαλα να τρέξει, ας πούμε το Sky Sports και δεν έκανε τίποτα. Πέρα από αυτά τα δύο κανάλια χρειάζεσαι κάτι άλλο; Κάποιος player ας πούμε; Διάβασα πιο πίσω ότι θέλει το YouTube App? Γιατί; Επίσης που μπορώ να βρίσκω το πρόγραμμα αυτών των καναλιών; Δηλαδή, πες έχει ένα Derby, πως θα ξέρω σε ποιο stream να το ψάξω.

Επίσης θα με ενδιέφερε πολύ και ένα κανάλι για anime με ελληνικούς υπότιτλους...

Χίλια συγνώμη για το τεράστιο μήνυμα αλλά τα είχα αλλιώς στο μυαλό μου και αλλιώς μάλλον είναι... Διάβασα και για τα Sopcast και Ace και κάηκα τελείως.

 

Υ.Γ: Έχω σχετικά δυνατό hardware, μπορείτε να μου προτείνετε ρυθμίσεις για βέλτιστη αναπαραγωγή βίντεο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για συγκεκριμένα ματς αντί να ψάχνεις στα κανάλια καλύτερα να μπαίνεις στην κατηγορία Live Sport (υπάρχει και στο sportsdevil και στο castaway) και εκεί μετά να μπαίνεις στις υποκατηγορίες όπου έχει streams ταξινομημένα ανά αγώνα. Και ψάχνεις μέχρι να βρεις ένα που να παίζει. Σε μερικές υποκατηγορίες(πχ rojadirecta) έχει acestreams και sopcast links που είναι πολύ καλή ποιότητα. Αν είσαι σε android κατεβάζεις την εφαρμογή ace stream media και sopcast στη συσκευή, κατεβάζεις το addon plexus στο kodi και το τρέχεις. Θα σου κάνει αυτόματο σετάρισμα. Θα σε ρωτήσει αν θες external player, πάτα όχι. Αν όλα πάνε καλά στο σετάρισμα θα σου πει sopcast all done syccesfully και acestream all done succesfully. Για να δεις μετά αγώνες σε sopcast δεν χρειάζεται τίποτα άλλο. Για να δεις σε acestream πρέπει πρώτα να τρέξεις την εφαμρογή ace stream media και μετά να πατήσεις στο acestream link στο kodi. τα υπόλοιπα λινκσ δεν χρειάζονται κάτι εξτρά, αν είναι ενεργά θα παίξουν αλλιώς όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για προσθεσε το ZemTV ( sports---->sport365.live και κανε refresh αμα δεν σου βγαλει τη λιστα αγωνων που εχει), Phoenix και το ανανεωμενο αλλα μακραν καλυτερο και πιο σταθερο NJM-Soccer. Ακολουθα τις οδηγιες απο guide. Το κακο ειναι οτι εχει μονο Premier League (χθες ειχε links για τις εθνικες) αλλα σπανια δεν παιζει και εχει και 720p που δουλευουν πραγματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@speedy23

Στο sportsdevil ειναι αυτο που λες?

 

@Chaos3X

Δεν εχω να απαντησω κατι σε οσα ρωτας, απλα να επισημανω οτι οι ωρες στο castaway ειναι σε utc, οποτε πρεπει να αλλαξεις σε Europe/Athens απο το castaway > tools > settings. Το sportsdevil τις εχει σε τοπικη ωρα, μιας και παιρνει την ρυθμιση απο το ιδιο το kodi (settings > appearance > international > timezone country > greece).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ZemTv είναι addon στο repo του shani. υπάρχει στο fusion->xbmc repos->international->pakistani-repository-shani

 

To castaway αν και του εχω βάλει  Europe/Athens δεν μου βγαζει σωστές ώρες και πάλι. Κάποιες είναι σωστές κάποιες έχουν μεχρι και 3 ώρες διαφορά. Εσένα τα βγάζει τοπική ώρα όλα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...