Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

plugin.video.SportsDevil-2016-09-24.zip

http://www17.zippyshare.com/v/6JtHzL1z/file.html

 

Οσοι το εχετε απο το ανεπισημο repo και παιρνετε ενημερωση αυτοματα, να ειδοποιειτε εμας τους υπολοιπους που το εχουμε βαλμενο με το χερι.

Αυτό θέλει torrent server ή τρέχει μόνο του γιατί και το arena vision και το rojeda μου βγάζει σφάλμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεις να το κανεις πενηνταρακια; Τι ειναι αυτο; Add-on οπως το Exodus; Κι αν ναι, τι διαφορα εχει απο αλλα add-ons?

 

Ευχαριστω.

Το quasar είναι addon και δουλεύει με torrents. Δεν ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες γιατί πρόσφατα που το εγκατέστησα μου έβγαζε κάτι errors με το που άνοιγε η αρχική οθόνη του Kodi και ότι και να πατούσα πετούσε συνεχώς το ίδιο error του quasar. με τα χίλια ζόρια κατάφερα να το σβήσω. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχει πρόβλημα το addon, πιθανότατα εγώ κάτι δεν έκανα καλά στις ρυθμίσεις του αλλά αφού κάνω τη δουλειά μου με άλλα addons δεν ξανασχολήθηκα.

 

Προσπαθώ να δω κάνα ματσάκι αλλά μου βγάζει το μήνυμα Torrent not available or invalid.

Acestream έχεις εγκαταστήσει? Το plexus το έχεις σετάρει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το quasar είναι addon και δουλεύει με torrents. Δεν ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες γιατί πρόσφατα που το εγκατέστησα μου έβγαζε κάτι errors με το που άνοιγε η αρχική οθόνη του Kodi και ότι και να πατούσα πετούσε συνεχώς το ίδιο error του quasar. με τα χίλια ζόρια κατάφερα να το σβήσω. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχει πρόβλημα το addon, πιθανότατα εγώ κάτι δεν έκανα καλά στις ρυθμίσεις του αλλά αφού κάνω τη δουλειά μου με άλλα addons δεν ξανασχολήθηκα.

 

Acestream έχεις εγκαταστήσει? Το plexus το έχεις σετάρει?

Ναι το acestream το έχω κατεβάσει, το plexus πως το σεταρω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το plexus το έχει στο addon installer. Κατέβασέ το και τρέξτο και θα κάνει μόνο του το setup. Θα δεις, κατεβάζει κάτι modules κλπ και σου βγάζει complete. Εκεί που θα σε ρωτήσει για External players βάλε όχι για να σου παίζει τα βίντεο μέσα στο κόντι. Αλλιώς βάζεις external και σου τα φoρτώνει σε άλλη εφαμρογή αν θες, εκτός kodi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κΑΛΗΣΠΕΡΑ εχω αγορασει ενα μικρο usb stick computer οπου εβαλα πανω το ΚΟΔΙ και δεν μπορω με τιποτα να εντοπισω τα ελληνικα καναλια ραδιοφωνα κλπ μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το plexus το έχει στο addon installer. Κατέβασέ το και τρέξτο και θα κάνει μόνο του το setup. Θα δεις, κατεβάζει κάτι modules κλπ και σου βγάζει complete. Εκεί που θα σε ρωτήσει για External players βάλε όχι για να σου παίζει τα βίντεο μέσα στο κόντι. Αλλιώς βάζεις external και σου τα φoρτώνει σε άλλη εφαμρογή αν θες, εκτός kodi.

Ok το σετσρισα είδα όμως ότι για να παίξει θα πρέπει να τρέχω την εφαρμογή του acestream στο παρασκήνιο, έτσι κάνει σε όλα τα Android ?

 

Ελληνικά ματσάκια που βλέπω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχύει αυτό για όλα. Τρέχεις πρώτα την εφαρμογή ace stream media (δεν χρειάζεται να κάνεις και login) και μετά τρέχεις το kodi και παίζουν κανονικά τα acestream links.

Ελληνικά ματς στα ίδια addons με τα ξένα. Κλασικά sportsdevil και castaway και ψάξιμο στα links. Σχεδόν πάντα βρίσκεις και κάποιο με ελληνική περιγραφή. Σε αυτά βέβαια μην περιμένεις να βρεις acestream. Και στο youtube να ξέρεις πλέον γίνονται σχεδόν όλα τα ματς stream. Αν κάνεις αναζήτηση έστω την μια ομάδα και βάλεις φίλτρο "live" σου το βγάζει στα αποτελέσματα με ένδειξη live now (έτσι το ξεχωρίζεις από άλλα που ενώ λένε live στην ουσία δεν είναι και απλώς το βάζουν για να μαζέψουν κλικ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχύει αυτό για όλα. Τρέχεις πρώτα την εφαρμογή ace stream media (δεν χρειάζεται να κάνεις και login) και μετά τρέχεις το kodi και παίζουν κανονικά τα acestream links.

Ελληνικά ματς στα ίδια addons με τα ξένα. Κλασικά sportsdevil και castaway και ψάξιμο στα links. Σχεδόν πάντα βρίσκεις και κάποιο με ελληνική περιγραφή. Σε αυτά βέβαια μην περιμένεις να βρεις acestream. Και στο youtube να ξέρεις πλέον γίνονται σχεδόν όλα τα ματς stream. Αν κάνεις αναζήτηση έστω την μια ομάδα και βάλεις φίλτρο "live" σου το βγάζει στα αποτελέσματα με ένδειξη live now (έτσι το ξεχωρίζεις από άλλα που ενώ λένε live στην ουσία δεν είναι και απλώς το βάζουν για να μαζέψουν κλικ).

Για sopcast αγώνες χρειάζεται να κατεβάσω την εφαρμογή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για sopcast κατεβάζεις αυτό:

http://download.sopcast.com/download/SopCast.apk

 

κάνεις εγκατάσταση και ξανατρέχεις το plexus για να κάνει το σετάρισμα. Επειδή το έχεις τρέξει ήδη το setup πρέπει να πας στα settings του plexus και να ενεργοποιήσεις εκεί που λέει configure on next run. Το κάνεις, κλέινεις το plexus, το ξανανοίγεις και κάνει σετάρισμα να το άνοιξες πρώτη φορά. Θα σου ξανακάνει και για το acestream, δεν σε πειράζει. Αντίθετα με το acestream το sopcast δεν χρειάζεται να τρέχει στο background. Πρέπει όμως να το τρέξεις έστω μια φορά και να βάλεις να κάνει autologin as anonymous user για να το κάνει από μόνο του τις επόμενες φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να το κανεις πενηνταρακια; Τι ειναι αυτο; Add-on οπως το Exodus; Κι αν ναι, τι διαφορα εχει απο αλλα add-ons?

 

Ευχαριστω.

 

Το quasar είναι addon και δουλεύει με torrents. Δεν ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες γιατί πρόσφατα που το εγκατέστησα μου έβγαζε κάτι errors με το που άνοιγε η αρχική οθόνη του Kodi και ότι και να πατούσα πετούσε συνεχώς το ίδιο error του quasar. με τα χίλια ζόρια κατάφερα να το σβήσω. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχει πρόβλημα το addon, πιθανότατα εγώ κάτι δεν έκανα καλά στις ρυθμίσεις του αλλά αφού κάνω τη δουλειά μου με άλλα addons δεν ξανασχολήθηκα.

 

 

Καλά κάνετε και το επισημαίνετε, γιατί αυτό το θεϊκό ποστ του sndev, δεν έχει γραφτεί σε αυτό το νήμα, αλλά σε διπλανό για το Raspberry Pi.

Ευκαιρία να μπει κι εδώ.

 

Από όταν το εγκατέστησα, τότε, τον Μάιο, δεν έχω ξαναδεί σειρά ή ταινία με άλλο addon.

Επιλέγω εγώ την ποιότητα, την έκδοση ή ακόμα και με βάση τι υπότιτλοι υπάρχουν σε δύσκολες ταινίες.

 

 

Αρχικα να πω οτι δε ξερω τι συμβαινει και σας ζηταει restart

εμενα ολα λειτουργησανε σωστα αν κ εχω ακομα μια υποψια

εγω εβαλα πρωτα το quasar απο το ζιπ και μετα το repo tvaddons και supperepo ισως τρωει καποια κομπλα..

θεωριτικα το αρχειο που θελουμε εμεις ειναι το armv7 δοκιμαστε και με αυτο αν σας κανει νερα και ζηταει ρεσταρτ

 

παμε τωρα στο επομενα , τραβηξα μερικες φωτο κιολας αρχικα θα δειτε

α) 720p h265 (μολις 167 mb αρχειο.. απιστευτο το h265)

β) το subtitles.gr εν λειτουργεια..! (επεισοδειο πριν μια βδομαδα νομιζω)

 

attachicon.gif2016-05-24 21.23.36.jpg

 

πως το εβαλα?

παει καιρος και τα κανω πλεον μηχανηκα οποτε μπορει να μου ξεφευγει καποια λεπτομερια

αλλα ακου τι εκανα για εσενα

αρχικα σου τραβηξα φοτο ΟΛΑ τα repo που εχω μηπως παιζει ρολο

εκει θυμηθηκα οτι εχω βαλει και το repo τοθ lamda (ειναι αυτος που εχει κανει το genesis hellenic tv exodus)

ειναι μεσα στο repo του tvaddons για να το κανεις install

βαλε αρχικα αυτο παιζει και το subtitles.gr να ειναι δικο του

 

attachicon.gif2016-05-24 21.25.10.jpg

 

 

αφου το βαλεις κανε κανα ρεσταρτ να κανει τα update του αν χρειαστει και μετα πηγαινε

settings --> addons --> install from repositorie --> all repositories --> subtitles και θα πρεπει να το βρεις μεσα ν α το κανεις enable

 

attachicon.gif2016-05-24 21.26.17.jpg

 

Δε ξερω ποσο πιο απλα να το περιγραψω

θα σου ελεγα αν εχεις teamviewer να μπω να στο σεταρο αλλα το raspberry δεν εχει ..

αν το θες σε κανα android box η windows που εχουν teamview πολυ ευχαριστως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει διορθωθεί αυτό, αλλά το quasar έχει το εξής κακό. Δε συγχρονίζει τα προβληθέντα επεισόδια με το trakt. Κι εγώ το έβαλα με σκοπό να το χρησιμοποιώ ως βασικό addon πριν αρκετούς μήνες αλλά λόγω του παραπάνω αλλά και του ότι αρκετές φορές αφού φόρτωνε μια πηγή, μόλις έφτανε στο 100% έβγαζε σφάλμα ότι δεν υπάρχει, γρήγορα επέστρεψα στο exodus. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έσπασα τα νεύρα μου ένα stream δεν υπάρχει ρε γαμωτο για το ντέρμπι, απαγοητευτικα

Λίγο που έψαξα βρήκα αμέσως streams στο castaway->live sports->livetv.sx έχει 7 links. Δοκίμασα 2 και έπαιξαν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο που έψαξα βρήκα αμέσως streams στο castaway->live sports->livetv.sx έχει 7 links. Δοκίμασα 2 και έπαιξαν κανονικά.

Εγώ κοίταζα μόνο στο p2p sport, δοκίμασα αλλά λαγκαραν.

 

Θα το ξέρω τουλάχιστον για επόμενη φορά ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...