Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@VasKag

Θα σβησει οτιδηποτε εχεις αλλαξει στην εφαρμογη και θα την ξανακανει οπως ηταν στοκ, οποτε μην το κανεις.

Για να σβησεις τη σαβουρα που εχει μαζευτει με τον καιρο απο ενημερωσεις κλπ, σβησε οτι zip περιεχει ο φακελος /sdcard/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/addons/packages.

 

Δεν εχω kodi σε android, οποτε το path που αντιστοιχει σε εμενα σε ~/.kodi/addons/packages/ ειναι το παραπανω, συμφωνα με αυτο

http://kodi.wiki/view/Userdata#Android_location

 

@jogatore

Εκει που εχει τις συνδεσεις μαζεμενες (πχ ρυθμισεις > wifi) , πατας παρατεταμενα στην υπαρχουσα συνδεση > τροποποιηση δικτυου > συνθετες επιλογες > ρυθμιση ip > στατικο.

 

Αυτο απο το android κινητο μου, μιας και δεν εχω kodi σε android οπως ειπα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτα που ειναι στο temp μπορω να τα σβησω? Γενικα βλεπω οτι υπσρχει προοδευτικη αυξηση. Χωρις να βαζω τιποτα.

 

1gb ειναι μονο ο φακελος thumbnails. Αν τα σβησω τι γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φακελος thumbnails περιεχει τις εικονες που δειχνει το kodi για εξωφυλλα, previews κλπ. Αν τον σβησεις, μετα πρεπει να σβησεις και το TexturesX.db (οπου Χ ενα τυχαιο νουμερο) απο τον υποφακελο userdata/Database για να αναγκαστει το kodi να το κανει παλι απο την αρχη.

 

Τα περιεχομενα του temp σβηστα αφοβα. Ξεχασα να το αναφερω πριν.

 

Καπου υπηρχε και ενα ανεπισημο προσθετο που εκανε αυτες τις δουλειες αυτοματα, αν το βρω θα το ποσταρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, παλιότερα είχα φτιάξει με επιτυχία το xbmc σε κινητό Android και μου άρεσε πολύ. Τώρα έβαλα Internet στους γονείς μου για να τους φτιάξω το kodi.

 

Τους έχω συνδέσει ένα hp microserver στην τηλεόραση που πιστεύω έχει αρκετή δύναμη να το στηρίξει.

 

Έχετε κάποιο οδηγό για να το ρυθμίσω; Με ενδιαφέρει το ελληνικό περιβάλλον για να τους είναι κατανοητό στην χρήση. Θα τους ενδιέφερε πιο πολύ ταινίες με υπότιτλους και αθλητικά αν γίνεται.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plugin.video.SportsDevil-2016-09-09.zip

http://www59.zippyshare.com/v/sX4CAEbZ/file.html

 

Χτεσινο, επειδη το προηγουμενο που εβγαλε στις 6 του μηνα ειχε κατι αραχνες :P

 Εχω μπερδευτει παλι. Για οσους το εχουμε ηδη και να κανουμε απλα update στο latest version απλα κανουμε τα βηματα μεχρι το Install from zip file οπου βρισκουμε το κατεβασμενο αρχειο και περιμενουμε το notification?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπαρχει περιπτωση το Sports Devil να μπει καποια στιγμη σε καποιο repository?

 

Ειναι κουραστικο να πηγαινω καθε φορα που βγαινει καινουριο να το περναω στον ξαδερφο μου.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

 Κανε μου μια χαρη please. Aν πατησεις δεξι κλικ πανω στο add on του sportsdevil  και πατησεις Add-on information, στο version τι σου βγαζει;

 

 

BTW το NJM soccer δουλευει μια χαρα με ολα τα παιχνιδια της Πρεμιερ Λιγκ μεσα απο NBC extra time. Απλα θελει επανεγκατασταση απο την αρχη αν σας εβγαζε error code.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2. Αυτο βγαζει εδω και κατι μηνες. Πριν εβγαζε 1.88, η οποια ηταν και η τελευταια εκδοση που βγηκε τον Οκτωβριο του 14 πριν το κλεισουν. Δεν ανανεωνεται το νουμερο αν το βαλεις απο το zip, ειναι παντα 2.

Αν το βαλεις ομως απο το repo* , εχει σαν εκδοση την ημερομηνια που εχει και το zip. Αποφευγω το repo, μιας και ειμαι σιγουρος πως καποια μερα θα το κλεισουν και θα μεινω με το... zip στο χερι.

 

* http://koditips.com/kodi-sportsdevil-repo-install-guide/

(ο 2ος τροπος απο εδω)

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως με διαφορα add ons πιανεις πολλα καναλια που δειχνουν αγωνες απλα μην περιμενεις να δειξουν τους αγωνες την ωρα που ειναι. Ή δεν θ'ανοιγουν ή θα ειναι unwatchable απο το συνεχες buffering.

 

Γι'αυτο επιλεγεις το add on του sportsdevil που ειπε ο jim, το οποιο εχει μαζεμενα λιγο πολυ ολα τα στριμοσαιτ (ωραια λεξη, ε ; )που βλεπουμε απο τον browser μας.

 

Για το Castaway δεν θυμαμαι αλλα υπαρχει και η ελπιδα να δουλευει και το sports365 απο το add on του ZemTV. 

 

Τελος υπαρχει και η λυση του sportsmania, που πληρωνεις συνδρομη αλλα ειναι με εξαιρετικη ποιοτητα και buffering free βεβαια απ'οτι διαβαζω. Εχουν και support στο facebook. Googlαρετε για τιμες. Το 2ο αποτελεσμα (η φορμα εγγραφης) ειναι.

Χτες παντως το ματς του παναθηναικου εδειχνε το πολυ 5 δευτερα πριν κανει buffering, σε ολα τα links του sportsdevil. Εκανα μηπως κατι λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χτεσινο ματς δεν επαιζε πουθενα σωστα. Το sportsdevil εβγαζε στην καλυτερη 2 λινκ σε καθε σελιδα, απο τα οποια δεν επαιξε κανενα. Στο castaway μου επαιξε σε μια σελιδα και αυτο για 1 λεπτο το πολυ. Οποτε δεν εχεις κανει κατι λαθος, ηταν γενικο το προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βγήκε πρόβλημα .. Εγκατέστησα το rytec epg downloader και κατα την εκκίνηση μου βγάζει διάφορες επιλογές. Τώρα οταν επιλέξω να προχωρήσει, μένει στην background εικονα χωρίς επιλογές. Μπορω να πατήσω μονο backspace που με βγάζει στην μπλε loading screen του kodi, οπου και πάλι δεν κάνει τίποτα.. Το έχει πάθει κανένας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...