Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και kodi 17 beta 1 απο σημερα.

 

https://kodi.tv/kodi-v17-krypton-beta-1/

 

Το προβλημα με το yahoo weather ακομα υπαρχει :P

Ακυρο, δεν ενημερωθηκε ακομα το repo για να παω σε beta 1 και ειμαι στην τελευταια nightly που βγηκε σημερα το πρωι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Exodus για ταινιες και σειρες, sportsdevil για αθλητικα, και τα προσθετα για twitch και youtube :P

Αν εχεις ορεξη να ψαχτεις, δες και το quasar για ταινιες και σειρες. Backup ειτε παιρνοντας τον φακελο userdata* σε ενα συμπιεσμενο αρχειο ή με το προσθετο για backup**. Για τη βαθμολογια στο imdb δεν εχω ιδεα.

 

* http://kodi.wiki/view/userdata

** http://kodi.wiki/view/Add-on:Backup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεγραψε λιγο καλυτερα τι εκανες ακριβως, γιατι απο τις εικονες το μονο που μπορω να καταλαβω ειναι το οτι εβαλες τους σκληρους σου στον file manager του kodi, πραγμα εντελως ασχετο με την library. Για να βαλεις ενα φακελο στην (video) library πας videos > files > add videos > το φακελο που θες και ενα ονομα για να ξερεις ποιος ειναι > this directory contains > tv shows ή movies, αναλογα τι εχεις > choose a scrapper > tmdb πχ > ok και περιμενεις να τις σκαναρει ολες.

 

Επειδη τωρα το παρατηρησα, μιας και δεν εχω library απο το kodi 13.x, ποιος στοκος developer εβγαλε το media sources απο το μενου system > settings στο confluence skin?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητω συγνωμη προκαταβολικά για την αφελέστατη ερωτηση μου.

 

Μπορω να εγκαταστησω το προγραμμα kodi σε samsung smart tv και αν ναι πως ακριβως γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τωρα το παρατηρησα, μιας και δεν εχω library απο το kodi 13.x, ποιος στοκος developer εβγαλε το media sources απο το μενου system > settings στο confluence skin?

 

Άρα υπάρχει λύση και δε τη βλέπω, ή δεδομένου του παραπάνω κάτι υφίσταται;  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@JiovanniGeorgeo

Σου ειπα παραπανω πως βαζεις ενα φακελο στη library.

 

Είναι η δεύτερη φορά που σκαλώνω σε αυτή τη μ____α. Απλά δε το νιώθω για κανένα λόγο.

 

Τέρμα ενοχλητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω καταλαβει αν θες να κανεις αυτο, αλλα:

 

πας βιντεο-αρχεια-προσθηκη βιντεο

μετα αναζητηση (επιλεγεις τον φακελο)

μετα πατας ενταξει και σου βγαζει την παρακατω εικονα εικονα

post-182544-0-53364400-1472546751_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως δεν περιεγραψα και εγω παραπανω?!?!

 

Για να βαλεις ενα φακελο στην (video) library πας videos > files > add videos > το φακελο που θες και ενα ονομα για να ξερεις ποιος ειναι > this directory contains > tv shows ή movies, αναλογα τι εχεις > choose a scrapper > tmdb πχ > ok και περιμενεις να τις σκαναρει ολες.

Ο file manager του kodi ειναι για να εκτελει δουλειες ενος... τυπικου file manager, δηλαδη μετακινηση, αντιγραφη, διαγραφη, μετονομασια αρχειων και δημιουργια φακελων στο δισκο. Και δεν εχει καμια σχεση με την library προφανως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χαωδες αυτο το πρόγραμμα.

Παλιότερα παταγα τις 3 παύλες και μου έβγαζε πχ επιλογή youtube trailer τώρα οχι (16v-17v)

 

Ακόμα θέλω να ρωτήσω αν μπορώ με κάποιο τρόπο (κατα προτίμηση online) να βλέπω τσεκαρισμενες τις ταινίες που έχω δει ακόμα και μετά απο clean install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες 3 παυλες? Σε ποιο skin?

 

Για το 2ο που ρωτας, γενικα, θες μια υπηρεσια σαν το trakt. Και φυσικα το προγραμμα (kodi) και το προσθετο (exodus πχ) να προσφερει integration με το trakt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...