Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα,

εδώ και λίγες μέρες στο exodus, δεν μου βρίσκει καθόλου υπότιτλους. Ακόμα και επεισόδια που είχα δει πριν με υπότιτλους,

τώρα μου λέει δεν υπάρχουν.

(τσέκαρα στις ρυθμίσεις , όλα είναι σωστά ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου σύστησε το Quasar o sndev και έκτοτε άλλαξε όλη η χρήση του Kodi.

Βλέπω σε άψογη ποιότητα, σε 42άρα τηλεόραση, ότι θέλω, φτάνει να έχει seeders.

 

Μία ερώτηση μόνο, που γκούγκλαρα αλλά δεν βρήκα άκρη, πιθανώς φοβάμαι επειδή η απάντηση είναι όχι:

Μπορώ να σώζω τα αρχεία που κατεβάζω αφού κλείσω το Quasar;

 

Αρκετές φορές νυστάζουμε εν τέλει και αφήνουμε ότι βλέπουμε στην μέση και λέω αν γίνεται να μην πρέπει να περιμένω να ξανακατέβουν μέχρι το σημείο που είχαμε δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν το έχω δοκιμάσει θεωρητικά μπορείς από τη στιγμή που υπάρχει αντίστοιχη επιλογή στις ρυθμίσεις του quasar. Στις γενικές ρυθμίσεις ρυθμίζεις τη διαδρομή αποθήκευσης από το "Διαδρομή λήψης(όχι fat32)" και ενεργοποιείς το "Διατήρηση αρχείων όταν ολοκληρωθεί η αναπαραγωγή/λήψη"

Όσον αφορά τώρα τη δεύτερη ερώτηση, αν σταματήσεις την αναπαραγωγή αποθηκεύεται η θέση και έτσι όταν αποφασίσεις να δεις τη συνέχεια βγαίνει η επιλογή 'Επανεκκίνηση" και "Επανεκκίνηση από την αρχή"(κάπως έτσι είναι νομίζω οι λεζάντες) και αν πατήσεις στο "Επανεκκίνηση" φορτώνει το βίντεο από το σημείο που είχε σταματήσει. Αυτό βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο λειτουργεί αν δεν επιλέξεις(ή δεν είναι διαθέσιμη) η πηγή από την οποία το φόρτωσες εξ' αρχής και επομένως ενδέχεται να είναι διαφορετικό το αρχείο από τη νέα πηγή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exodus 2.x απο χτες, με αρκετες αλλαγες και συμβατο με kodi 15 ή νεοτερο. Στο τελος δεν θα μπορω να βαλω τιποτα στο openelec μου (openelec 5.0.8 με kodi 14.2) :(

 

2.0.0
- Tweaked all context menus
- Tweaked all addon settings
- Tweaked all translations
- Tweaked resolvering
- Re-work of addon for Krypton compatibility
- Replaced My lists with My Movies and My TV shows
- Added setting of viewtypes on tools section
- Added languages movie section
- Updated existing providers
- Removed dead providers
- Added new providers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nikpoth

Περα απο τα προφανη, δηλαδη το οτι μετα την εγκατασταση εχεις ετοιμα τα προσθετα που σου πλασαρει το εκαστοτε build, δεν νομιζω να υπαρχει κατι αλλο, πχ να ειναι optimized για συγκεκριμενο συστημα.

 

@Charis.a

Μαλλον ο provider τον οποιο επιλεγεις εχει αυτο το κουσουρι που λες. Επελεξε αλλον.

 

@seithan

Δηλαδη?

Σε μορφή zip, έτοιμο, σεταρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Μπορεις ομως να παρεις backup το στησιμο μιας υπαρχουσας εγκαταστασης και να το μεταφερεις σε μια αλλη.

Με το backup addon? Δεν ξέρω αλλά όσες φορές το έκανα είτε από από pc σε android, είτε από android σε android, ποτέ δεν δούλεψε καλά. Κάποια addon κολλάνε ή δεν τρέχουν σωστά, σαν να μη γίνεται καλά το restore (αν και δεν μου ωγάζει κάποιο μήνυμα σφάλματος κα. Υπάρχει κάποιο άλλο backup addon ή απαιτείται κάποια ρύθμιση που ίσως μου διαφεύγει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Μπορεις ομως να παρεις backup το στησιμο μιας υπαρχουσας εγκαταστασης και να το μεταφερεις σε μια αλλη.

Δεν αποθηκεύονται όλα στο ίδιο directory;

Υποθετικά, εάν κάνω εγκατάσταση του προγράμματος και μετά "πατήσω" από πάνω ένα zip άλλης εγκατάστασης δεν θα μου δώσει τα plugins και τα config files αυτής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναβαθμιστηκε το Exodus και πλεον δεν υπαρχει η επιλογη με δεξι κλικ να διαβαζεις την πλοκη της ταινιας και να βλεπεις το trailer.

 

Εκτος απο το Exodus ποιο addon ειναι καλο για ταινιες/σειρες; Το SALTS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το hellenic tv εχει πεθανει και το greek tv ειναι στα τελευταια του. Ο τυπος που ειχε το greek tv εχει βγαλει το alivegr, το οποιο ειναι μονο το live streaming κομματι των αλλων δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ!

 

Το alivegr το βρίσκουμε από repository ή το κατεβάζουμε manually όπως το GreekTV?

 

Edit: Το εγκατέστησα από το ίδιο repository (Twilight0) που έχει το GreekTV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...