Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οσοι ριχνετε ματιες, να λετε και σε εμας τους υπολοιπους τοτε. Το ultimate iptv το ειχα ξεγραψει εδω και 2 μηνες σχεδον και ξαναμπηκα μολις ο φιλος ειπε για τα ελληνικα καναλια! Μεχρι και την ευρωλιγκα στο sportsdevil την βλεπω πια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε τέρμα και το INFINITE SPORTS στο ZEM; Προσπαθώ να δοκιμάσω κάτι ισπανικά που έχει τώρα και μου βγάζει αυτό για το F4M τι σημαίνει; Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος που το έχει αν του παίζουν;

 

image.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς πως μπορώ να βλέπω τις ταινίες (στο Exodus και στο specto) με τα εξώφυλλα τους όπως ήταν στο 16.1

 

Με βόλευε κ μου άρεσε περισσότερο από τη λίστα που εμφανίζονται στην 17.1

Πατας το αριστερο βελακι (στο πληκτρολογιο) ή το options που λεει κατω αριστερα και ανοιγει το μενου που φαινεται στην εικονα. Μετα απλα επιλεγεις οτι σε βολευει απο το viewtype (εικονες). Ή βαζεις το confluence για skin για να μην εισαι με την μουφα του 17 το estuary :P

(...)

Για να μείνει μόνιμα το viewtype που θέλουμε και να μην ακυρώνεται κάθε φορά που κάνουμε μπρός ή πίσω βήμα, αρκεί να ακολουθήσουμε τη διαδρομή στο πρόσθετο που μας ενδιαφέρει(πχ exodus):

 

exodus—>εργαλεία(ή tools)—>προβολές(ή views)—>ταινίες(ή σειρές κλπ)—>επιλογές(ή πάνω για τηλεχειριστήριο)—>τύπος προβολής(ή viewtype)—>επιλέγουμε όποιο στύλ θέλουμε και αποθηκεύουμε επιλέγοντας "πατήστε εδώ για να αποθηκευτεί η προβολή.

 

Στο εξής κάθε φορά που θα πηγαίνουμε στις ταινίες, στις σειρές, στο box office κλπ θα παρουσιάζεται το περιεχόμενο όπως μας αρέσει. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ό,τι κατάλαβα, τα tv boxes με προεγκατεστημένο ΚΑΙ ΠΡΟΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ kodi για streaming θα πωλούνται παράνομα στην Ε.Ε στο εξής.

 

Καθώς το kodi καθεαυτό είναι νόμιμο ως software και απλά καθίσταται παράνομο αφού εγκατασταθούν streaming addons(πχ exodus και sportsdevil), θεωρώ πως απλά οι εταιρίες θα καθιερώσουν την πώληση των συσκευών τους με άδειο το kodi και ίσως απλά στο πλαίσιο του after sales service να χορηγούν ανάλογο οδηγό στησίματος ώστε να παρακάμπτουν τη νέα νομοθεσία...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή είναι παράνομο να πουλάς box με προεγκατεστημένα addons. Μπούρδες. Τώρα θα πωλείται σκέτο και θα σου λέει το κατάστημα αν θέλετε να το ρυθμίσετε θα στείλουμε τον τεχνικό και με 20€ θα σας το ρυθμίσει. Ή ακόμα πιο απλά, το αγοράζετε σκέτο και σας το ρυθμίζει ο τεχνικός εδώ στο κατάστημα (αφού έχει ολοκληρωθεί η αγορά) και το παίρνετε και φεύγετε έτοιμο. Και δεν χρειάζετε να γίνει καμιά ρύθμιση εκείνη την ώρα. Απλώς δίνεις στον πελάτη ένα έτοιμο προρυθμισμένο που έχεις σε ξεχωριστό ράφι. Ποια η διαφορά? Κανείς δεν μπορεί να αποδείξει ότι ρυθμίστηκε πριν γίνει η αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή είναι παράνομο να πουλάς box με προεγκατεστημένα addons. Μπούρδες. Τώρα θα πωλείται σκέτο και θα σου λέει το κατάστημα αν θέλετε να το ρυθμίσετε θα στείλουμε τον τεχνικό και με 20€ θα σας το ρυθμίσει. Ή ακόμα πιο απλά, το αγοράζετε σκέτο και σας το ρυθμίζει ο τεχνικός εδώ στο κατάστημα (αφού έχει ολοκληρωθεί η αγορά) και το παίρνετε και φεύγετε έτοιμο. Και δεν χρειάζετε να γίνει καμιά ρύθμιση εκείνη την ώρα. Απλώς δίνεις στον πελάτη ένα έτοιμο προρυθμισμένο που έχεις σε ξεχωριστό ράφι. Ποια η διαφορά? Κανείς δεν μπορεί να αποδείξει ότι ρυθμίστηκε πριν γίνει η αγορά.

Η διαφορά είναι πως στην πρώτη περίπτωση η ευθύνη είναι του Πωλητή και ο Αγοραστής μπορεί να δηλώσει άγνοια για την παρουσία του κόντι στο μηχάνημά του ενώ στη δεύτερη περίπτωση η ευθύνη είναι του Αγοραστή αφού πλέον θα είναι επιλογή του. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα ειναι παρανομο το συγκεκριμενο αλλα (και διορθωστε με αμα ειμαι λαθος) οπως το βλεπω εγω, ολο το κυνηγητο ξεκινησε διοτι δεν μπορουν να βαλουν τα addons μονοι τους. Καταλαβαινω και δεν κατηγορω αλλα ειτε βρες ενα ανηψακι, φιλο να στο σεταρει ειτε μπες online και με λιγο ψαξιμο το καταφερνεις. Υπαρχουν κυριολεκτικα βημα προς βημα οδηγιες για τα προσθετα, ποσο μαλλον για τα paid subscriptions.

 

Το οτι αλλοι βγαζουν λεφτα με τα σεταρισμενα boxes που πουλανε ειναι απορροια του αποπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ αλλά 2 χρόνια παίδεμα είχα εγώ μέχρι να μου τα δώσει όλα έτοιμα ο φίλος από εδώ. Δεν είναι καθόλου φιλικό στον χρήστη το πρόγραμμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα η παράνοια είναι ότι δεν κυνηγάνε την πειρατεία καθεαυτή αλλά το εμπόριο προσεταρισμένων box. Εκεί που ο άλλος σου πουλούσε το box σεταρισμένο, τώρα θα σου πουλάει το box ασετάριστο και θα σε χρεώνει πχ κάτι παραπάνω για να σου το σετάρει ο τεχνικός εφόσον το ζητήσεις (ώστε να είναι και τυπικά δική σου επιλογή). Μια χαρά, θα ανοίξουν και νέες θέσεις εργασίας.

Ο λόγος που στον federacion έστειλα σεταρισμένο zip για kodi είναι επειδή τυχαία πάτησα στην πρώτη σελίδα του thread και είδα ότι έχει κάνει ποστ εκεί πριν 3 χρόνια!! Ε και όταν είδα τώρα ότι ακόμα δεν είχε βρει άκρη, είπα ρε συ δεν γίνεται ο άνθρωπος να ταλαιπωρείται έτσι, θα κάτσω να του σετάρω ένα zip για πάρτη του. Μην κρίνουμε απο εμάς εδώ που το έχουμε ψάξει ένα βήμα παραπέρα. Οι 9 στους 10 φίλους μου δεν ξέρουν βασικά πράγματα που πολλοί θεωρούμε αυτονόητα αλλά τελικά αποδεικνύεται ότι δεν είναι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...