Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς πως μπορώ να βλέπω τις ταινίες (στο Exodus και στο specto) με τα εξώφυλλα τους όπως ήταν στο 16.1

 

Με βόλευε κ μου άρεσε περισσότερο από τη λίστα που εμφανίζονται στην 17.1

Επεξ/σία από ozric
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λίγο κράτησε η χαρά. #rip

Εδώ όλα καλά. Σίγουρα δεν κάνεις κάτι λάθος? Κοίτα μην έβαλες από βιασύνη daily list 25 april (έχει βγει και 25 ήδη, γι' αυτό το λέω). Στην 24 april βάλε να ψάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ όλα καλά. Σίγουρα δεν κάνεις κάτι λάθος? Κοίτα μην έβαλες από βιασύνη daily list 25 april (έχει βγει και 25 ήδη, γι' αυτό το λέω). Στην 24 april βάλε να ψάξει.

 

Α στην 25 έψαξα. Για να δω, μ' έφτιαξες πάλι.  :-D

 

Edit: Όντως.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς πως μπορώ να βλέπω τις ταινίες (στο Exodus και στο specto) με τα εξώφυλλα τους όπως ήταν στο 16.1

 

Με βόλευε κ μου άρεσε περισσότερο από τη λίστα που εμφανίζονται στην 17.1

 

Πατας το αριστερο βελακι (στο πληκτρολογιο) ή το options που λεει κατω αριστερα και ανοιγει το μενου που φαινεται στην εικονα. Μετα απλα επιλεγεις οτι σε βολευει απο το viewtype (εικονες). Ή βαζεις το confluence για skin για να μην εισαι με την μουφα του 17 το estuary :P

 

---

Λεω να ζητησω απο τον τυπο του ultimate iptv να προσθεσει

α) τη δυνατοτητα αποθηκευσης καποιας απο τις λιστες που κατεβαζει το προσθετο και

β) τη δυνατοτητα χρησης καποιας ηδη αποθηκευμενης λιστας.

 

Το σκεπτικο ειναι απλο. Επειδη καθε λιστα εχει εκατονταδες entries και τα περισσοτερα απο αυτα ειναι αδιαφορα, κατεβαζω τη λιστα, κραταω μονο οτι θελω σβηνοντας τη σαβουρα και μετα την ξαναφορτωνω στο προσθετο και την παιζει.

Πχ, η λιστα με τα ελληνικα καναλια που λεμε αυτες τις μερες, εχει 10.000+ entries! Αν μπορουσα να την κατεβασω, θα εσβηνα τα παντα εκτος απο τα ελληνικα καναλια, που ειναι ~30 entries και τερμα. Μετα θα την φορτωνα στο ultimate iptv, για να παιξει με τον f4m proxy που ξεκινα αυτοματα το προσθετο για να μην κοπει το stream μετα απο 1 λεπτο, και τερμα.

post-124002-0-48020800-1493100286_thumb.png

post-124002-0-69969900-1493100298_thumb.png

post-124002-0-73452900-1493100310_thumb.png

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατας το αριστερο βελακι (στο πληκτρολογιο) ή το options που λεει κατω αριστερα και ανοιγει το μενου που φαινεται στην εικονα. Μετα απλα επιλεγεις οτι σε βολευει απο το viewtype (εικονες). Ή βαζεις το confluence για skin για να μην εισαι με την μουφα του 17 το estuary :P

 

---

Λεω να ζητησω απο τον τυπο του ultimate iptv να προσθεσει

α) τη δυνατοτητα αποθηκευσης καποιας απο τις λιστες που κατεβαζει το προσθετο και

β) τη δυνατοτητα χρησης καποιας ηδη αποθηκευμενης λιστας.

 

Το σκεπτικο ειναι απλο. Επειδη καθε λιστα εχει εκατονταδες entries και τα περισσοτερα απο αυτα ειναι αδιαφορα, κατεβαζω τη λιστα, κραταω μονο οτι θελω σβηνοντας τη σαβουρα και μετα την ξαναφορτωνω στο προσθετο και την παιζει.

Πχ, η λιστα με τα ελληνικα καναλια που λεμε αυτες τις μερες, εχει 10.000+ entries! Αν μπορουσα να την κατεβασω, θα εσβηνα τα παντα εκτος απο τα ελληνικα καναλια, που ειναι ~30 entries και τερμα. Μετα θα την φορτωνα στο ultimate iptv, για να παιξει με τον f4m proxy που ξεκινα αυτοματα το προσθετο για να μην κοπει το stream μετα απο 1 λεπτο, και τερμα.

Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος η περιβοητη λιστα με τα ελληνικα καναλια πριν λιγο, ενω το πρωι επαιζε κανονικα. Ουτε 2 μερες δεν κρατησε η χαρα μας.

Ηταν η 12η λιστα στις νεες λιστες της 24ης Απριλιου, η οποια ειχε 10.000+ entries απο ολο τον κοσμο και πλεον ειναι εντελως κενη (εικονα απο το δικο μου, χωρις να εχω ενεργο καποιο φιλτρο).

Και με αυτη την αφορμη, θυμηθηκα γιατι παρατησα το ultimate iptv. Επειδη τα οσα εχει ειναι hit (τη μια μερα) και miss (την επομενη). Βασικα, ειναι 5% hit και 95% miss αλλα οκ.

post-124002-0-97021800-1493132724_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι βλέπετε ρε παιδιά?

Βλέπαμε. Εδώ και κάνα δίωρο τελείωσε. Καλά ήταν όσες ημέρες κράτησε.

 

jim_p να βάλω και εικόνες από το πως ήταν η λίστα μέχρι το μεσημέρι? Την κράτησα ενθύμιο :)

Μάλλον όμως δεν επιτρέπεται από τους κανόνες του φόρουμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβασε ναι. Και εγω ειχα κρατησει εικονα και την εσβησα. Κρατησα μονο αυτο (εικονα) για να το δειξω σε ενα φιλο μου.

Για οποιον δεν καταλαβει, ειναι εικονα απο το Ρεαλ - Μπαρτσα (μαγνητοσκοπημενο γιατι το επομενο πρωι εβγαλα το screenshot), στο cosmote sport 2, μεσω iptv, σε 720p. Once in a lifetime!

 

Αν ειναι εναντια στους κανονες του φορουμ, παρακαλω να διαγραφει.

post-124002-0-66348900-1493135498_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκάρετε τα pm σας.


ΟΚ, το ρίχνω κι ας διαγραφεί αν απαγορεύεται.

 

Τρεις εικόνες, 31 κανάλια:
https://postimg.org/gallery/1n594dckk/

 

Τώρα που το σκέφτομαι εφόσον η λίστα είναι πλέον dead, δεν πρέπει να παραβιάζει κάποιον κανόνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο letom ενημερωσε εγκαιρως, το προβλημα με αυτες τις λιστες ειναι οτι πρεπει να παιξεις τζοκερ για να πετυχεις τετοια λαβρακια. Οπως ειπε ο Τζιμ, 5%-95% μας παιζει ο ρεφερι και πρεπει να νιωθουμε κι ικανοποιημενοι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει αυτο θα γινεται οπως παλια τα κυνηγουσαμε αλλιως

 

μια ναι μια οχι  μια βλεπαμε μας κοβοταν στη μεση

 

ορεξη να εχει κανεις...αν δε κολλαει καποιος στη γλωσσα μεταδοσης ας βαλει φιλτρο αλλο ΤR   πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...