Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχω quasar πλεον, αλλα νομιζω θελει να ενεργοποιησεις και τα "allow remote control from applications on this system" κια "allow remote control from applications on other systems". Στην 17 ειναι στο settings > service settings > control > application control.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΤΙ εννοείς δεν το βγάζει? Μέσα στο fusion είναι. Δεν στο κάνει εγκατάσταση? Μήπως έχεις ελληνικό username στο λάπτοπ?

ευχαριστω για την απαντηση

 

εγω κανω εγκατασταση βημα βημα βαση του οδηγου https://www.pcsteps.gr/100448-σειρές-και-ταινίες-online-kodi-πρόσθετα-addons/

 

στο βημα για να περασω το alluc στην αναζητηση βαζω dudehere και δεν βγαζει τπτ

 

αλλες φορες 4-5 που το εχω κανει το εμφανιζε κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς ποιος Provider είναι το boxoffice81 .org; Γιατί το μπλοκάρει το Bitdefender ως phishing attempt και θέλω να το απενεργοποιήσω στα settings των addons.

 

Επίσης, γιατί ενώ έχω βάλει 15 δευτερόλεπτα, η αναζήτηση πηγών κρατάει πολύ παραπάνω και δεν σταματάει στα 15;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση

 

εγω κανω εγκατασταση βημα βημα βαση του οδηγου https://www.pcsteps.gr/100448-σειρές-και-ταινίες-online-kodi-πρόσθετα-addons/

 

στο βημα για να περασω το alluc στην αναζητηση βαζω dudehere και δεν βγαζει τπτ

 

αλλες φορες 4-5 που το εχω κανει το εμφανιζε κανονικα

Υπάρχει κι άλλος τρόπος να το βάλεις. Από την αρχική του Kodi πήγαινε αριστερά στο "Πρόσθετα", μετά πάτα πάνω αριστερά στο εικονίδιο που είναι σαν ανοιχτό κουτί, μετά εγκατάσταση από zip ->fusion-> kodi repos-> english-> repository dudehere. Έτοιμος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλαρακι!

 

το κακο ειναι οτι με το νεο σκιν που λεει ο οδηγος τα εχει αλλου

 

θα το επιχειρησω αν δεν το βρω ξαναγραφω

 

ευχαριστω πολυ και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τελευταία έκδοση του FTMC (kodi 16.1 fork απο freaktab - για Android μόνο) έχει υποστήριξη https.

Έχουν κάνει backport την Python 2.7.10 στο kodi 16.1.

Εγω παντως το εβαλα για δοκιμη στο Zidoo x6 pro (RK3368) .
Απο την μανα του ειχε τροποποιημενο απο την zidoo kodi (ZDMC) βασισμενο στο 16.1 .
Εβαλα λοιπον το FTMC Rockchip Build 25 .
Πλεον εχω πιο πολλες επιλογες και ειδικα σε HD απο οτι ειχα στο ZDMC .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλαρακι!

 

το κακο ειναι οτι με το νεο σκιν που λεει ο οδηγος τα εχει αλλου

 

θα το επιχειρησω αν δεν το βρω ξαναγραφω

 

ευχαριστω πολυ και παλι

μπορείς να γυρίσεις το σκιν σε estuary για να κάνεις τη δουλειά σου κι αν το θες οπωσδήποτε το επαναφέρεις στο anniversary schism tv skin...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θα ήθελα να μάθω πιους providers προτιματε στο quasar. Περισσότερο θα ήθελα να μου πείτε για provider που παρέχουν βίντεο με h265 και 1080. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να γυρίσεις το σκιν σε estuary για να κάνεις τη δουλειά σου κι αν το θες οπωσδήποτε το επαναφέρεις στο anniversary schism tv skin...

πως το αλλαζουμε

 

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως το αλλαζουμε

 

ευχαριστω!

πας στις "ρυθμίσεις" από την αρχική σου οθόνη, βρίσκεις "ρυθμίσεις διασύνδεσης" μετά "κέλυφος" και στο σημείο που θα δεις "schism κάτι" πατάς και το κάνεις "estuary" σε περίπτωση που δυσκολευτείς να βρεις στο μενού του schism που βρίσκεται η επιλογή ρυθμίσεις στην αρχική, αν θυμάμαι καλά είναι κάτω στην κυλιόμενη γραμμή με όλες τις επιλογές (movies|music|κτλ...) αλλά τέρμα δεξιά... ισως σε βοηθήσουν οι εικόνες του οδηγού στο pcsteps... εγώ το είχα και το πέταξα γιατί είναι πολύ εξαναγκαστικό σαν σκιν και αναγκάστηκα να στήσω ξανά όλο το kodi γιατί αυτό το build σου ζητάει σβήσιμο όλων πριν το εγκαταστήσεις και δεν είχα κρατήσει back up πριν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...