Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι στο ίδιο repo με το Alivegr. Αν το έχεις πήγαινε install from repository-twillight-subtitle addons-subtitles.gr-εγκατάσταση.

Αν δεν το έχεις πήγαινε πρώτα install from zip-fusion-kodi repos-international-greek repository twillight-εγκατάσταση και μετά κάνε το από πάνω που έγραψα.

 

Έχω κάνει Install το fusion και το twillight. Όταν πάω να κάνω το install from repository - twillight κλπ μέσα στο subtitle addons δεν εμφανίζει τίποτε. Έχω το kodi 15.0 αν αυτό βοηθά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ ΤΟΥ opensubtitles.org

 

Το παρακατω μπορει να μην είναι ευρεως γνωστό και να ειναι λύση μεχρι να φτιαχτεί το addon του opensubtitles. Ουσιαστικά δινουμε χειροκίνητα τον υποτιτλο που εχουμε στο δισκο μας. 

 

  1. Φτιάξτε ένα φακελο tempsubtitles (τυχαιο όνομα)
  2. Ανοιξτε browser και πηγαίντε στο opensubtitles.org ( ή οποια σελίδα υποτιττλων θέλετε)
  3. Βρειτε και κατεβαστε τον υποτιτλο στο φακελο tempsubtitles
  4. Αν ειναι zip, αποσυμπιέστε το περιεχόμενο
  5. Γυρίστε στο kodi, διαλέξτε την ταινία που θέλετε να δειτε. Μολις ξεκινησει πατηστε κάτω δεξιά το γραναζι και επιλεξτε Audio and Subtitle Settings
  6. Στο νεο παραθυρο πατήστε Browse for subtitle ...
  7. πηγαίντε στο φακελο tempsubtitles και δείξτε του (δωστε του) τον υποτιτλο (το αποσυμπιεσμένο πάντα)
  8. Κλείστε το παραθυρο ρυθμίσεων (esc ή κλικ πανω δεξιά)
  9. Φτιάξτε το offset ή διαλέξτε αλλο υποτιτλο επαναλαμβάνοντας απο το βήμα 2 και κατω

Έχω κάνει Install το fusion και το twillight. Όταν πάω να κάνω το install from repository - twillight κλπ μέσα στο subtitle addons δεν εμφανίζει τίποτε. Έχω το kodi 15.0 αν αυτό βοηθά

Πρεπει να αναβαθμίσεις το kodi στην εκδοση 16 και πάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το subtitles gr δουλεύει μετά από εγγραφή, πως μπορώ να βάλω να ψάχνει πρώτα αυτό και όχι το opensubtitles;

Το ρωτάω όχι γιατι βαριέμαι να κάνω 2 κλικ, αλλά να το βάλω έτσι στους γονείς μου που δεν ξέρουνε και πολλά και τους είχε βολέψει να πατάνε απλά λήψη και να μπαίνει ο υπότιτλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ ΤΟΥ opensubtitles.org

 

Το παρακατω μπορει να μην είναι ευρεως γνωστό και να ειναι λύση μεχρι να φτιαχτεί το addon του opensubtitles. Ουσιαστικά δινουμε χειροκίνητα τον υποτιτλο που εχουμε στο δισκο μας. 

 

  1. Φτιάξτε ένα φακελο tempsubtitles (τυχαιο όνομα)
  2. Ανοιξτε browser και πηγαίντε στο opensubtitles.org ( ή οποια σελίδα υποτιττλων θέλετε)
  3. Βρειτε και κατεβαστε τον υποτιτλο στο φακελο tempsubtitles
  4. Αν ειναι zip, αποσυμπιέστε το περιεχόμενο
  5. Γυρίστε στο kodi, διαλέξτε την ταινία που θέλετε να δειτε. Μολις ξεκινησει πατηστε κάτω δεξιά το γραναζι και επιλεξτε Audio and Subtitle Settings
  6. Στο νεο παραθυρο πατήστε Browse for subtitle ...
  7. πηγαίντε στο φακελο tempsubtitles και δείξτε του (δωστε του) τον υποτιτλο (το αποσυμπιεσμένο πάντα)
  8. Κλείστε το παραθυρο ρυθμίσεων (esc ή κλικ πανω δεξιά)
  9. Φτιάξτε το offset ή διαλέξτε αλλο υποτιτλο επαναλαμβάνοντας απο το βήμα 2 και κατω

Πρεπει να αναβαθμίσεις το kodi στην εκδοση 16 και πάνω

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Δούλεψε :)

Αναφέρομαι στην αναβάθμιση του kodi 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το subtitles gr δουλεύει μετά από εγγραφή, πως μπορώ να βάλω να ψάχνει πρώτα αυτό και όχι το opensubtitles;

Το ρωτάω όχι γιατι βαριέμαι να κάνω 2 κλικ, αλλά να το βάλω έτσι στους γονείς μου που δεν ξέρουνε και πολλά και τους είχε βολέψει να πατάνε απλά λήψη και να μπαίνει ο υπότιτλος...

 

 

Βάλε το autosubs έτσι θα σου βγάζει αυτόματα τους υπότιτλους και οι γονείς σου θα επιλεγούν τον υπότιτλο που θέλουν.

Στο παράθυρο με τους υπότιτλους θα έχει δύο επιλογές, το subtitles.gr και το opensutitles. Όταν την πρώτη φορά θα επιλέξεις να σου κατεβάσει υπότιτλους από το subtitles.gr, τότε τις επόμενες φορές θα επιλεγεί από το συγκεκριμένο site.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το subtitles gr δουλεύει μετά από εγγραφή, πως μπορώ να βάλω να ψάχνει πρώτα αυτό και όχι το opensubtitles;

Το ρωτάω όχι γιατι βαριέμαι να κάνω 2 κλικ, αλλά να το βάλω έτσι στους γονείς μου που δεν ξέρουνε και πολλά και τους είχε βολέψει να πατάνε απλά λήψη και να μπαίνει ο υπότιτλος...

για να κάνεις προκαθορισμένη πηγή υποτίτλων το subtitles.gr πας ρυθμίσεις/ρυθμίσεις αναπαραγωγής/γλώσσα και στο τμήμα Υπηρεσίες Λήψης πας στα "Προεπιλεγμένη Υπηρεσία Τηλ. σειράς" και "Προεπιλεγμένη Υπηρεσία ταινιών" και διαλέγεις και στα δύο αντίστοιχα την "πηγή"(πρόσθετο υποτίτλων ουσιαστικά) Subtitles.gr

αυτό προϋποθέτει να έχεις ήδη εγκατεστημένο το πρόσθετο υποτίτλων που θες να διαλέξεις...

το autosubs που λέει ο φίλος απλώς θα ανοίξει το παράθυρο στο πρώτο δευτερόλεπτο αυτόματα για να διαλέξεις υπότιτλο χωρίς να πατήσεις το οικονίδιο υποτίτλων κάτω δεξιά και μετά λήψη... σ' εμένα τουλάχιστον έτσι συμπεριφέρεται...

 

θα ηθελα ενα λινκ για να το κατεβασω παρακαλω

θα εννοείς το kodi λογικά...

 

από εδώ...

 

https://kodi.tv/download

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τα ηθελα τα σκουπακια και τα screenshots! Για το παραδειγμα πριν, εβγαλα το sportsdevil και τωρα που πηγα να το ξαναβαλω, πεταει σφαλμα (εικονα). Ανεβαζω και το log για οποιον θελει να βοηθησει...

 

http://paste.debian.net/926811/

 

 

post-124002-0-68745200-1491809748_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[stable] OpenELEC 8.0 released
http://openelec.tv/news/22-releases/184-stable-openelec-8-0-released

 

---

Επαθα τα ιδια με το sportsdevil και στο libreelec του pi zero, γιατι με ετρωγε το χερι μου να δοκιμασω και εκει :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που άνοιξα το kodi πριν από λίγο και πήγα να δω μία σειρά που έχω στα αγαπημένα αμέσως χτύπησε συναγερμός από το bitdefender για ένα site openoffice81.org.Δεν ξέρω τι είναι αυτό αλλά στο scamadviser το βγάζει ως high risk γιατί είναι από άλλη χώρα από αυτή που δηλώνει στην ταυτότητά του.Μπορεί να ήταν τυχαίο αλλά έχετε λίγο τον νου σας.Η έκδοση kodi που έχω είναι η 16.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...