Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αγόρασα πρόσφατα ένα android box (h96) κυρίως για να χρησιμοποιώ το kodi. Αντιμετωπίζω όμως ένα σοβαρό πρόβλημα. Όταν παίζει μία ταινία η σειρά μετά από 20 το πολύ λεπτά κολλάει και με πετάει έξω από την ταινία και πρέπει να την βάλω να ξαναπαίξει και στη συνέχεια πάλι το ίδιο.

Τι μπορεί να φταίει και πως διορθώνεται;

 

Τελικά συνδέοντας το tv box με ένα repeater Wi Fi που το έβαλα κοντά του λύθηκε το θέμα με τα κοψίματα.

Επίσης κατάφερα να λύσω ένα άλλο πρόβλημα που είχα. Εμφάνιζε πολύ σκούρα τα βίντεο σε σημείο που ήταν ενοχλητικό. Είχα διαβάσει ότι αυτό είναι γενικό πρόβλημα του S92. Τελικά σε κάποιο μενού βρήκα και απενεργοποίησα το hardware acceleration και το πρόβλημα λύθηκε!!

Το αναφέρω γιατί λογικά και άλλοι έχουν παρόμοιο θέμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάποιο θέμα το opensubtitles by opensubtitles. Αν θες εγκατέστησε και τα addons των subtitles.gr και opensubtitles.org να τα έχεις για εναλλακτικές. Απλώς θα χρειαστεί να κάνεις εγγραφή (δωρεάν εννοείται) στα xsubs.tv και opensubtitles.org και μετά να περάσεις τα username/password στo Kodi. Αν δεν βαριέσαι, 10 λεπτάκια είναι. Τα βάζεις και δεν ξεμένεις ποτέ από υπότιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εχθές το βράδυ παρατήρησα και εγώ προβλήματα με opensubtitles (5.0.16) σε 16.1 (βγάζει άσχετα αποτελέσματα και μόνο αγγλικούς υπότιτλους ή μήνυμα για λάθος username/password or empty ενώ κάνω login στο site κανονικά). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάποιο θέμα το opensubtitles by opensubtitles. Αν θες εγκατέστησε και τα addons των subtitles.gr και opensubtitles.org να τα έχεις για εναλλακτικές. Απλώς θα χρειαστεί να κάνεις εγγραφή (δωρεάν εννοείται) στα xsubs.tv και opensubtitles.org και μετά να περάσεις τα username/password στo Kodi. Αν δεν βαριέσαι, 10 λεπτάκια είναι. Τα βάζεις και δεν ξεμένεις ποτέ από υπότιτλους.

 

Θέλει εγγραφή στο xsubs.tv για να δουλέψει το subtitles.gr; Δουλεύει κανονικά χωρίς να έχω κάνει εγγραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που βρίσκω το subtitles.gr στο kodi;

 

Το βρήκα τελικά με ένα search το εγκατέστησα έκανα και εγγραφή στο xsubs αλλά και πάλι μου βγάζει έρρορ.

Επεξ/σία από Federacion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει εγγραφή στο xsubs.tv για να δουλέψει το subtitles.gr; Δουλεύει κανονικά χωρίς να έχω κάνει εγγραφή.

Δουλεύει και χωρίς εγγραφή αλλα αν πας να κατεβάσεις πάνω από 5 φορές υπότιτλο τότε θα σου ζητήσει username/password.

 

Που βρίσκω το subtitles.gr στο kodi;

 

Το βρήκα τελικά με ένα search το εγκατέστησα έκανα και εγγραφή στο xsubs αλλά και πάλι μου βγάζει έρρορ.

Τα στοιχεία εγγραφής (user/pass) στο xsubs τα έβαλες και στο addon του subtitles.gr? Αν και μέχρι 5 υπότιτλους δεν χρειάζονται.

Δηλαδή έχεις να παίζει η ταινία, πάς υπότιτλοι, λήψη, επιλέγεις subtitles.gr και σου βγάζει έρρορ? Ή πατάς σκέτο λήψη? Επειδή από προεπιλογή τα addons ψάχνουν στο opensubtitles.org το οποίο έχει πρόβλημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να βρω το subtitles.gr; 

Ακολούθησα τα βήματα ενός βιντεο σε προηγούμενο post αλλά δεν μου εμφανίζει ούτε subtitles ούτε substv

Σας παρακαλώ γιατί έχω αγανακτήσει

Ευχαριστώ

 

Επίσης να συμπληρώσω ότι ούτε με search μου το εμφανίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι στο ίδιο repo με το Alivegr. Αν το έχεις πήγαινε install from repository-twillight-subtitle addons-subtitles.gr-εγκατάσταση.

Αν δεν το έχεις πήγαινε πρώτα install from zip-fusion-kodi repos-international-greek repository twillight-εγκατάσταση και μετά κάνε το από πάνω που έγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά συνδέοντας το tv box με ένα repeater Wi Fi που το έβαλα κοντά του λύθηκε το θέμα με τα κοψίματα.

Επίσης κατάφερα να λύσω ένα άλλο πρόβλημα που είχα. Εμφάνιζε πολύ σκούρα τα βίντεο σε σημείο που ήταν ενοχλητικό. Είχα διαβάσει ότι αυτό είναι γενικό πρόβλημα του S92. Τελικά σε κάποιο μενού βρήκα και απενεργοποίησα το hardware acceleration και το πρόβλημα λύθηκε!!

Το αναφέρω γιατί λογικά και άλλοι έχουν παρόμοιο θέμα.

Η ρύθμιση που λες είναι στο kodi η στο android?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...