Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Federacion εσύ το fusion το έχεις ήδη στα sources στο σετάρισμα που σου είχα στείλει. Από τις οδηγίες του jim_p αρκεί να κάνεις μόνο τα βήματα 3γ και 4γ.

 

Με τους υπότιτλους μου έβγαζε κι εμένα έρρορ πριν μια ώρα που τσέκαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ πολύ αγαπητέ!!!

 

ομως 

 

δεν βρίσκω το γ) για το sportsdevil: english > repository.unofficialsportsdevil-kati.zip

 

 

 

γ) για το sportsdevil: unofficial sportsdevil repository > video addons > sportsdevil > install

 

που το βρίσκω αυτό;

 

το έψαξα στο settings > addons > install from zip > fusion > kodi repos

 

δεν υπάρχει.

 

το έψαξα και στο install από αποθετήριο πάλι δεν υπάρχει....

 

Εμένα στα kodi repos έχει 3 κατηγορίες

 

english

international

xxx

 

αντέ να το παλέψουμε κι αυτό...

(πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί μα το θεό τους δεν το κάνουν απλό!!!)

 

UPDATE:

 

Μόλις το "κατάφερα" βλέποντας τον οδηγό από εδώ http://bestforkodi.com/install-guide-sports-devil-kodi-addon-repo/

 

πάντως σε όλα τα highlights μου βγάζει πως δεν υπάρχει availaible stream

ούτε βρίσκω πουθενά στο sportsdevil οτιδήποτε ελληνικό...

 

οπότε δεν δουλεύει, τουλάχιστον σήμερα, τουλάχιστον σε μένα.

Επεξ/σία από Federacion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους υποτιτλους και εγω ειχα προβλημα χτες. Κατεβασε αυτοματα τον πρωτο υποτιτλο, που ετυχε να ειναι ασυγχρονιστος, και μετα πεταξε σφαλμα οταν πηγα να κατεβασω αλλον. Δεν εκατσα να το ψαξω γιατι βιαζομουν, θα το δω σημερα.

 

Το repository.unofficialsportsdevil-kati.zip υπαρχει κανονικα στο fusion > kodi repos > english (εικονα). Το repo για το exodus πχ το βρηκες και για το sportsdevil οχι?

post-124002-0-60284800-1491279713_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έβαλα έτσι το exodus, μου το έδωσε σεταρισμένο ο letom.

Το έβαλα πάντως και το repo του sportsdevil

έτσι http://bestforkodi.com/install-guide-sports-devil-kodi-addon-repo/

απλά δεν τρέχει τίποτε ότι και να ανοίξω.

 

Μήπως είναι γενικό το πρόβλημα;

Επίσης που είναι τα ελληνικά αθληματα;

 

 

Update: 

 

Μόλις ξαναδοκίμασα το sportsdevil στο livetv.ru όντως παίζει ένα ζωντανό stream!

όμως δεν παίζει κανένα highlight στο goalsarena γιατι μου βγάζει πως δεν υπάρχει available stream.

 

επίσης σταμάτησε το πρόβλημα στους υπότιτλους, ευτυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το sportsdevil δεν εινια σαν το exodus, δηλαδη on demand. Τα λινκ του παιζουν μονο οταν εχει αγωνα.

Επισης, απο τις 4-5 κατηγοριες που εχει το exodus, μονο τα live sports ειναι το σημαντικο. Με τα υπολοιπα δεν νομιζω να ασχολειται κανενας, ουτε ο ιδιος ο dev του :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ αγαπητέ!!!

 

ομως 

 

δεν βρίσκω το γ) για το sportsdevil: english > repository.unofficialsportsdevil-kati.zip

 

 

 

γ) για το sportsdevil: unofficial sportsdevil repository > video addons > sportsdevil > install

 

που το βρίσκω αυτό;

 

το έψαξα στο settings > addons > install from zip > fusion > kodi repos

 

δεν υπάρχει.

 

το έψαξα και στο install από αποθετήριο πάλι δεν υπάρχει....

 

Εμένα στα kodi repos έχει 3 κατηγορίες

 

english

international

xxx

 

αντέ να το παλέψουμε κι αυτό...

(πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί μα το θεό τους δεν το κάνουν απλό!!!)

 

UPDATE:

 

Μόλις το "κατάφερα" βλέποντας τον οδηγό από εδώ http://bestforkodi.com/install-guide-sports-devil-kodi-addon-repo/

 

πάντως σε όλα τα highlights μου βγάζει πως δεν υπάρχει availaible stream

ούτε βρίσκω πουθενά στο sportsdevil οτιδήποτε ελληνικό...

 

οπότε δεν δουλεύει, τουλάχιστον σήμερα, τουλάχιστον σε μένα.

Μάλλον έπρεπε να το διευκρινίσω ότι τα 3γ και 4γ αρχίζει από τα 3 και 4 αντίστοιχα. Δηλαδή έπρεπε να κάνεις αυτά που είναι bold:

 

3) Βαζεις τα 3 repo που λεω πηγαινοντας καθε φορα settings > addons > install from zip > fusion > kodi repos και μετα

α) για το exodus: english > repository.exodus-kati.zip

β) για το alivegr: international > greek-repository.thgiliwt-kati.zip

γ) για το sportsdevil: english > repository.unofficialsportsdevil-kati.zip

 

4) Και τελος βαζεις απο το καθε repo το προσθετο που θες, πηγαινοντας καθε φορα settings > addons > install from repository και μετα

α) για το exodus: exodus repository > video addons > exodus > install

β) για το alivegr: thgiliwt repository > video addons > alivegr > install

γ) για το sportsdevil: unofficial sportsdevil repository > video addons > sportsdevil > install

 

Και γενικά στο εξής οτιδήποτε είναι στο fusion το εγκαθιστάς έτσι. Πας settings > addons > install from zip > fusion > kodi repos ή international ή xxx, επιλέγεις το repo που θες και μόλις εγκατασταθεί πας settings > addons > install from repository, βρίσκεις το repo που εγκατέστησες και μέσα σε αυτό βρίσκεις το addon που θες, το επιλέγεις και πατάς εγκατάσταση και είσαι έτοιμος.

 

Η φιλοσοφία δηλαδή είναι ότι βάζουμε πρώτα το source (πχ fusion), μετά μέσω του source βάζουμε το repo (πχ exodus repo, unofficial sportsdevil repo κλπ) και τέλος μέσω του repo βάζουμε το addon (πχ. exodus, sportsdevil κλπ). Ακούγεται όντως περίπλοκο αλλά είναι απλό. Από τη στιγμή που έχεις βάλει μια φορά το source δεν χρειάζεται να το ξαναβάλεις. Όσα repos/addons υπάρχουν σε αυτό το source τα εγκαθιστάς πηγαίνοντας απευθείας στο επόμενο βήμα (αυτό της εγκατάστασης repo).

Ά μάλιστα. Οπότε για highlights να μην χρησιμοποιείται τό Kodi.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Για highlights να μην χρησιμοποιείς το sportsdevil, όχι το kodi. Υπάρχουν πρόσθετα που έχουν highlights. Δεν έχω αυτή τη στιγμή κάποιο συγκεκριμένο υπόψη αλλά έχω πετύχει κατά καιρούς σίγουρα. Με ένα γκουγκλάρισμα θα βρεις στάνταρ κάποιο ή αν ξέρει κάποιος εδώ ας το πει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ ωραία! Θα το ψάξω κι εγώ, ευχαριστώ.

 

Update:

Λοιπόν ένα καλό που βρήκα και δουλεύει για highlights είναι το ZEM από το repository.shani-x.x.zip που είναι στο english του kodi-repo.

 

Επίσης καλό για την ίδια δουλειά είναι και το Football Repeat που μπαίνει έτσι:

 

Settings button  > File Manager  > Add Source.
Enter http://originent.net16.net/originrepo/ in the top box > Enter ORIGIN in the bottom box > OK.
BACK to HOME screen > Add-Ons > Add-on Browser 
Install from zip file > ORIGIN > repository.origin-x.x.x.zip.
Wait for Add-on enabled notification.
Install from repository > Origin Repo > Video add-ons > Football Repeat > Install.
Wait for Add-on enabled notification.
Football Repeat is now installed and ready to use.
Επεξ/σία από Federacion
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.Έχω το kodi 17 krypton και εχθές όταν το άνοιξα μου είπε ότι έχει βγει η έκδοση 17.1 και να επισκεφτώ την σελίδα του kodi.Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?Αν δεν το πειράξω χάνω κάτι?Αν ναι χάνω τις ρυθμίσεις μου και θέλει σετάρισμα πάλι από την αρχή?Το έχω με το Schism tv και μου αρέσει και δουλεύει μια χαρά.Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.Έχω το kodi 17 krypton και εχθές όταν το άνοιξα μου είπε ότι έχει βγει η έκδοση 17.1 και να επισκεφτώ την σελίδα του kodi.Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?Αν δεν το πειράξω χάνω κάτι?Αν ναι χάνω τις ρυθμίσεις μου και θέλει σετάρισμα πάλι από την αρχή?Το έχω με το Schism tv και μου αρέσει και δουλεύει μια χαρά.Ευχαριστώ.

 

Κατεβάζεις το 17.1 απ' τη σελίδα του Kodi και το κάνεις κανονικά εγκατάσταση, δεν θα πειράξει τίποτα απ' το σετάρισμα σου. Αν παρατηρήσεις κατά την εγκατάσταση στο λέει κιόλας, ότι θα αναβαθμίσει μόνο τα αρχεία του συστήματος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω φίλε να σαι καλά ευχαριστώ πολύ.

 

Γενικά μιλώντας πάντως, καλό είναι να κρατάς ανά τακτά χρονικά διαστήματα και ένα backup. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να πάει στραβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φυσικά έχω και από αυτό.Έχω πάρει όλο το φάκελο org.xbmc..κάπως έτσι ακριβώς δεν θυμάμαι,αλλά και ένα tool κάνει backup σε ένα σκληρό που του έχω κοτσάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όλους τους ενδιαφερόμενους, παρακάτω ακολουθεί σε συνημμένο το service για το subtitles.gr.

Προστίθεται ως γνωστόν από system->file manager->install from zip file.

attachicon.gifservice.subtitles.subtitles.gr-1.2.1.zip

 

Σε κάποια setup μπορεί να ζητήσει ένα depedency, οπότε βάλτε και το παρακάτω

attachicon.gifscript.module.lamlib.zip

 

Επίσης, για το subztv πάρτε το παρακάτω:

attachicon.gifservice.subtitles.subztv.gr.zip

 

EDIT:

Έχω μια απορία boom shakalak skin και σε έναν φίλο που έχει το schizm δεν εμφανίζει τους τοπικούς δίσκους και πρέπει να προσθέσουμε φάκελο για υπότιτλους στις ρυθμίσεις για να μπορέσουμε να βρούμε τοπικούς υπότιτλους. Τα μόνα που βγάζει είναι 4 source folders από το MetalliQ και δεν μπορώ να αναζητήσω στους δίσκους μου.

Ξέρει κανένας πως ενεργοποιώ-εμφανίζω πάλι όλους τους δίσκους; Το μόνο που κατάφερα είναι να ορίσω στον file manager τους δίσκους ξερά ή κάποιους φακέλους, όχι όμως το My computer με όλα τα αποθηεκυτικά μέσα, ούτε τις δικτυακές τοποθεσίες.

Καλησπέρα κι από εμένα. Απλά να μεταφέρω και τη δικιά μου εμπειρία. Είχα το Kodi 15.2 με υπότιτλους το greeksub.gr στο MXQ android και κάποια στιγμή που κολάγανε είχα τη φαϊνή ιδέα να τους απεγκαταστήσω και να τους ξανά εγκταστήσω. Δυστυχώς μετά εξαφανιστήκανε και χρησιμοποιούσα το opensubtitles.org by opensubtitles τα οποία πολλές φορές κολάγανε κι άλλες φορές δεν έβρισκαν υπότιτλους και κυρίως στα πιο πρόσφατα επεισόδια. Έτσι δοκίμασα τα παραπάνω ζιπαρισμένα αρχεία αλλά τζίφος.

Γι'αυτό το λόγο απεγκατέστησα  το Kodi 15.2 κι έβαλα το 16.1 JARVIS, εγκατέστησα τα ζιπαρισμένα αρχεία του φίλου μας του micos000 και λειτουργούν μια χαρά.

Πολλά ευχαριστώ για τον  micos000!!!!!!!!!!! :-D  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...