Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς μπορώ να φτιάξω το bug στο exodus που δεν εμφανίζει ολα τα links με HD 720p και 1080p; εχει τύχει να βγω να ξανα μπω και μετα να τα εμφανίζει

 

στις ρυθμισεις του exodus αυξησε λιγο το timeout που κανει για να βρει πηγες ,απο 30 που ειναι στοκ πηγαινε το 40 ξργω

ps στο jarvis οταν εχουν κατεβει υποτιτλοι σου δειχνει μια ενδειξη κατω στην μπαρα πληροφοριων στο krypton το αφαιρεσαν?

 

υπαρχει καποια επιλογη να το ενεργοποιησω? το default theme το estuary χρησιμοποιω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω εχει απαντηθει πριν καιρο αλλα νομιζω αφορουσε μονο το kodi ενω θελω να το ρωτησω γενικα κατα τη λειτουργια του tv box.Οταν στα ξαφνικα μαυριζει η οθονη για ενα δευτερολεπτο και μετα την ξαναεμφανιζει σαν να τραβηξες το HDMΙ και να το ξανασυνδεσες.Πως διορθωνεται; Δεν ειναι θεμα καλωδιου εχω δοκιμασει διαφορα

Επεξ/σία από Elmago1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.Εχω δοκιμασει γυρω στα 10 tv box μαζι με τα καλωδια τους.Μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση σχετικα με την αναλυση που μου ξεφυγε;

Μηπως η τροφοδοσια του ειναι προβληματικη και δεν δινει αρκετο ρευμα? Δοκιμασε το σε αλλη πριζα ή με αλλο τροφοδοτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω εχει απαντηθει πριν καιρο αλλα νομιζω αφορουσε μονο το kodi ενω θελω να το ρωτησω γενικα κατα τη λειτουργια του tv box.Οταν στα ξαφνικα μαυριζει η οθονη για ενα δευτερολεπτο και μετα την ξαναεμφανιζει σαν να τραβηξες το HDMΙ και να το ξανασυνδεσες.Πως διορθωνεται; Δεν ειναι θεμα καλωδιου εχω δοκιμασει διαφορα

 

Το εχω παθει και εγω αυτο. Εχω το box σε πολυπριζο, το οποιο εχει πανω τηλεοραση, οτεtv, και τα φωτα (φθορισμου) απο το συνθετο του σαλονιου. Οταν αναβω τα φωτα του συνθετου, μου τυχαινει αυτο που λες. Στιγμιαια τραβαει πολυ ρευμα και σβηνει το σημα απο το box? Καποιο βραχυκυκλωμα? Αγνωστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω εγκαταστήσει από εχθές exodus & opensubtitles.
Γίνεται οι υπότιτλοι να κατεβαίνουν αυτόματα σε κάθε έναρξη ταινίας; 
Σε μένα πρέπει να πατήσω το εικονίδιο κάτω δεξιά "Υπότιτλοι" και ύστερα να επιλέξω λήψη και μετά κατεβαίνουν και συγχρονίζονται.

Επίσης κάτι ακόμα. Βλέπω GreekTV από λίστα m3u που έγραψα στο PVR IPTV Simple Client με 148 ελληνικά και κυπριακά κανάλια. Μερικά κανάλια κολλάνε μετά από 20-30 δευτερόλεπτα για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά συνεχίζουν την μετάδοση. Αυτό γίνεται συνέχεια. Η σύνδεσή μου σταθερή στα 30mbps. Δοκίμασα να δω και από AliveGr το GreekTV αλλά τα αποτελέσματα ήταν τα ίδια ακριβώς. Ξέρει κανείς σε τι μπορεί να οφείλεται αυτό ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το θεμα με το iptv δεν μπορεις να κανεις κατι. Ετσι ειναι η κατασταση δυστυχως,

Για το θεμα με τους υποτιτλους δες τι εχω πει εδω

http://www.insomnia.gr/topic/478458-xbmc-το-απόλυτο-εργαλείο-για-ταινίες-σειρές/page-178#entry55560837

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τους υπότιτλους τα βήματα σου ακολούθησα αλλά το πρόβλημα υπάρχει εξ αρχής. 
Εγκατάσταση από zip , απενεργοποίηση subtitles exodus και τις παρακάτω ρυθμίσεις στην έκδοση 17.0 που έχω εγκατεστημένη. 
post-60608-0-66781900-1491226144_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα πάντα όλα.

 

Συμφορουμίτη που τα γνωρίζεις όλα  :P

Μήπως γνωρίζεις κι έναν εύκολο τρόπο να περάσουμε κι αυτό;

 

Προσπάθησα με αυτόν τον τρόπο https://iwf1.com/how-to-install-sportsdevil-on-kodi-complete-guide/

αλλά δεν δουλεύει.

 

Παρεπιπτόντως δεν δουλεύουν σήμερα οι υπότιτλοι!

 

Έχετε και οι υπόλοιποι το ίδιο πρόβλημα;

 

error geting subtitles from opensubtitles.org by opensubtitles.org

Επεξ/σία από Federacion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφορουμίτη που τα γνωρίζεις όλα  :P

Μήπως γνωρίζεις κι έναν εύκολο τρόπο να περάσουμε κι αυτό;

 

Προσπάθησα με αυτόν τον τρόπο https://iwf1.com/how-to-install-sportsdevil-on-kodi-complete-guide/

αλλά δεν δουλεύει.

 

Παρεπιπτόντως δεν δουλεύουν σήμερα οι υπότιτλοι!

 

Έχετε και οι υπόλοιποι το ίδιο πρόβλημα;

 

error geting subtitles from opensubtitles.org by opensubtitles.org

 

http://www.insomnia.gr/topic/478458-xbmc-το-απόλυτο-εργαλείο-για-ταινίες-σειρές/page-170#entry55534803

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...