Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστω για τις απαντησεις για το Zen guys. Τελικα δουλεψε σε μενα κανοντας....απολυτως τιποτα. Πηγα απλα στο addon information να κοιταξω αν ηταν με το τελευταιο update στις 30/3, το οποιο ηταν και υπεθεσα οτι αυτο ισως φταιει και μετα πατησα open απο κει. Ε δουλευει απο τοτε και μετα. Περιεργα πραγματα πραγματικα αλλα αφου δουλευει ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαδικασία είναι αυτή που λέει στο λινκ που έβαλες. Λάθος δεν έχεις κάνει. Κάτι άλλο φταίει. Μήπως είσαι σε windows και έχεις username με ελληνικούς χαρακτήρες?

 

Σε windows 7 είμαι αλλά όχι, είναι με αγγλικούς χαρακτήρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως προσπαθείς να ανοίξεις κάποιο acestream link και δεν έχεις εγκαταστήσει acestream και plexus?

 

Αν είσαι μπροστά στο pc τώρα μπες μία sportsdevil - live sports - dimsports - football και επίλεξε τον αγώνα [01:15 PM] Aves - Santa Clara να δουμε αν σου παίζει. Εμένα μου βγάζει 3 links, τα πρώτα 2 παίζουν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι αν ξερετε. στο alivegr οταν παω να δω μια παιδικη σειρα για παραδειγμα μου εχει τρεις επιλογες. οι 2 ειναι youtube αλλα δεν μου τις παιζει γιατι λεει κατι για copyright και η τριτη επιλογη ειναι exashare που παλι δεν μου παιζει. τι πρεπει να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ενα pc, πηγαινε στο greek-movies.com, βρες το παιδικο που λες και δες αν τα λινκ του παιζουν απο εκει. Το alivegr τραβαει τα λινκ για τα παιδικα του απο το greek movies και μονο απο εκει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω στην διαδρομή "Εσωτερική μνήμη\Android\data\org.xbmc.kodi\files",

μέσω του solid explorer και μου βγάζει ο φάκελος είναι κενός!!!

Κάνω κάτι λάθος, ή είναι σε άλλη διαδρομή;

Θέλω να πάρω back up τον φάκελο του kodi, από την ταμπλέτα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω τα τελευταια ποστ σχετικα με τους εξωτερικους υποτιτλους και μου γεννηθηκε μια απορια:

 

Εχω το τιβι μποξ στο σαλονι, συνδεδεμενο με εθερνετ καλωδιο. Το εχω συνδεσει με τον υπολογιστη μου ωστε να βλεπει μερικους φακελους (και να παιζω καμια ταινια απο εκει). Μπορει ομως να γινει το αντιθετο; Δλδ, μπορω π.χ. να κατεβασω υποτιτλους στον υπολογιστη μου και να τους ριξω με καποιον τροπο μεσα σε καποιον φακελο του τιβι μποξ; Ή να παρω ενα αρχειο απο το τιβι μποξ (π.χ. το φακελο org.xmbc.kodi) και να το αποθηκευσω στον υπολογιστη μου;

 

Ευχαριστω.

 

 

Από τη στιγμή που μπορείς να δεις και να επεξεργαστείς τους φακέλους(από το pc) μπορείς. 

 

 

Πως το εκανες αυτο και εχει επικοινωνια με το pc και αντιστροφα? Μπορεις να μου πεις?

 

Σορι @dancer και @jogatore, ισως δεν εγινα κατανοητος. Φυσικα απο το τιβι μποξ βλεπω ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ φακελους του υπολογιστη μεσω του δικτυου μου φυσικα. Αλλα πλεον θα ΗΘΕΛΑ να δω το τιβι μποξ απο τον υπολογιστη κι αναρωτιεμαι αν γινεται. Οχι οτι το εχω καταφερει κιολας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατέβασε τον es file explorer και στις ρυθμίσεις του ενεργοποίησε την επιλογή "απομακρυσμένος διαχειριστής"

Σορι @dancer και @jogatore, ισως δεν εγινα κατανοητος. Φυσικα απο το τιβι μποξ βλεπω ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ φακελους του υπολογιστη μεσω του δικτυου μου φυσικα. Αλλα πλεον θα ΗΘΕΛΑ να δω το τιβι μποξ απο τον υπολογιστη κι αναρωτιεμαι αν γινεται. Οχι οτι το εχω καταφερει κιολας :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως διαολο κανει restore το προσθετο του backup? Εκανα ενα backup πριν μια εβδομαδα για να περασω το libreelec σε καινουρια sd και σημερα πηγα να κανω restore απο το συγκεκριμενο αρχειο. Το μετεφερα στο libreelec, εβαλα παλι το προσθετο, πατησα restore και προς το τελος με σταματησε λεγοντας οτι επειδη εχω advancedsettings.xml μεσα εκει, θα επανεκκινησει και θα συνεχισει το restore μετα. Πατησα yes, επανεκκινησε και μολις μπηκε με ρωτησε για το αν θελω να συνεχισω την διαδικασια. Πατησα yes και οταν τελειωσε εβγαλε error και δεν επανεφερε τιποτα.

 

Το τιποτα ειναι σχετικο βεβαια, γιατι πλεον στο φακελο ~/.kodi/userdata/addon_data υπαρχουν κανονικα υποφακελοι κλπ γιο το exodus, το sportsdevil κλπ. Τι να κανω? Να σβησω ολο τον ~/.kodi και να το στησω απο την αρχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το libreelec κ ολα τα σχετικα εχουν επιλογη για backup πληρες η μονο του kodi καπου στο system σε καποιο υπομενου ,συνηθως με το ονομα της διανομης πχ openelec η libreelec κλπ 

 

εγω αυτο το backup χρησιμοποιω παντα κ δουλευει χωρις προβληματα

 

για σκετο kodi απλα αντιγραφεις τον φακελο .kodi στο home σου

 

αν κ φανταζομαι τα ξερεις ολα αυτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το libreelec κ ολα τα σχετικα εχουν επιλογη για backup πληρες η μονο του kodi καπου στο system σε καποιο υπομενου ,συνηθως με το ονομα της διανομης πχ openelec η libreelec κλπ 

 

εγω αυτο το backup χρησιμοποιω παντα κ δουλευει χωρις προβληματα

Δεν το σκεφτηκα αυτο, αν και εχω δει την επιλογη στο μενου που λες. Θα το τσεκαρω μετα το ματς :P

Ευχαριστω πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...