Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ίδιο θέμα είχα κ εγώ.

 

Η λύση ηταν να κανω register στο site του opensubtitles,

και με το username και το password να τα βάλω στα settings στο Kodi για να κάνει αυτόματα login. 

Μετά δούλεψε άψογα. 

Δεν έφταιγε αυτό, εγώ το έχω με username/password και πάλι μου έβγαζε error. Μάλλον θα διορθώθηκε το πρόβλημα συμπτωματικά την ώρα που έκανες το register.

 

To Zen σας λειτουργει κανονικα; Απο χθες δεν λειτουργει σε μενα οταν παω να επιλεξω επεισοδιο (δεν φορτωνει καν την μπαρα με τα λινκς) και μου βγαζει μηνυμα για να ελεγξω το log για παραπανω πληροφοριες. 

Εδώ το Zen παίζει κανονικά. Του έβαλα walking dead, φόρτωσε σεζόν, επεισόδια, πάτησα να παίξει κιόλας ένα επεισόδιο, όλα νορμάλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

 

Έβαλα το sportsdevil,κάνω ακριβώς βήμα βήμα ότι αναφέρει το site παρακάτω : https://www.google.gr/amp/koditips.com/kodi-sportsdevil-repo-install-guide/amp/

αλλά πάω να μπω να δω ένα κανάλι και ή φορτώνει και δεν γίνεται τίποτα,ή φορτώνει και εμφανίζει ένα παράθυρο που λέει web request failed.

 

Τι λάθος κάνω;

 

Ευχαριστώ..

Επεξ/σία από xSlade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έφταιγε αυτό, εγώ το έχω με username/password και πάλι μου έβγαζε error. Μάλλον θα διορθώθηκε το πρόβλημα συμπτωματικά την ώρα που έκανες το register.

 

Εδώ το Zen παίζει κανονικά. Του έβαλα walking dead, φόρτωσε σεζόν, επεισόδια, πάτησα να παίξει κιόλας ένα επεισόδιο, όλα νορμάλ.

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ πριν μερικές εβδομάδες που το δοκίμασα. Το σφάλμα αυτό το έβγαζε μόνο στις σειρές(είχα δοκιμάσει αρκετές), στις ταινίες ήταν οκ. Στο log έγραφε για σφάλμα σχετικά με κωδικοποίηση της γλώσσας. Δε βρήκα κάποια λύση όσο έψαξα και τελικά επέστρεψα σε exodus. Απ' ότι θυμάμαι του είχα κάνει και επανεγκατάσταση, του είχα βάλει και το τελευταίο zip από git χειροκίνητα αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Έβαλα το sportsdevil,κάνω ακριβώς βήμα βήμα ότι αναφέρει το site παρακάτω, ( https://www.google.g...tall-guide/amp/ )

αλλά πάω να μπω να δω ένα κανάλι και ή φορτώνει και δεν γίνεται τίποτα,ή φορτώνει και εμφανίζει ένα παράθυρο που λέει web request failed.

 

Τι λάθος κάνω;

 

Ευχαριστώ..

Βάλε ξανά το λινκ με τις οδηγίες που ακολούθησες γιατί δεν ανοίγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, οπότε το έβαλες μέσω fusion και unofficial sportsdevil repo. Σωστά το έκανες. Άρα μήπως απλώς αυτό το stream που προσπαθείς να δεις δεν παίζει? Γενικά στο sportsdevil μπες στο live sports. Εκεί θα βρεις ενεργά streams. Αν μπήκες στις άλλες κατηγορίες λογικό να μην παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, οπότε το έβαλες μέσω fusion και unofficial sportsdevil repo. Σωστά το έκανες. Άρα μήπως απλώς αυτό το stream που προσπαθείς να δεις δεν παίζει? Γενικά στο sportsdevil μπες στο live sports. Εκεί θα βρεις ενεργά streams. Αν μπήκες στις άλλες κατηγορίες λογικό να μην παίζουν.

 

Ακριβώς.

 

Παντού μπήκα,θα δοκιμάσω ξανά όμως στα Live Sports και θα ενημερώσω. Πάντως φόρτωνε λίγο και σταμάταγε ή έβγαζε το σφάλμα "web request failed". Σίγουρα δεν έχω κάνει κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαδικασία είναι αυτή που λέει στο λινκ που έβαλες. Λάθος δεν έχεις κάνει. Κάτι άλλο φταίει. Μήπως είσαι σε windows και έχεις username με ελληνικούς χαρακτήρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έφταιγε αυτό, εγώ το έχω με username/password και πάλι μου έβγαζε error. Μάλλον θα διορθώθηκε το πρόβλημα συμπτωματικά την ώρα που έκανες το register.

 

Εδώ το Zen παίζει κανονικά. Του έβαλα walking dead, φόρτωσε σεζόν, επεισόδια, πάτησα να παίξει κιόλας ένα επεισόδιο, όλα νορμάλ.

Όντως και σε μένα κανονικά λειτουργεί τελικά. Έχει περάσει καιρός απ' όταν το δοκίμασα και δε θυμόμουν καλα. Αυτό που έχει το πρόβλημα(στις σειρές μόνο) που ανέφερα παραπάνω είναι το metallq μέσω του οποίου προσπαθούσα να χρησιμοποιήσω το zen μιας και δεν έχει trakt.tv. Και το πρόβλημα με το metalliq υπάρχει ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω τα τελευταια ποστ σχετικα με τους εξωτερικους υποτιτλους και μου γεννηθηκε μια απορια:

 

Εχω το τιβι μποξ στο σαλονι, συνδεδεμενο με εθερνετ καλωδιο. Το εχω συνδεσει με τον υπολογιστη μου ωστε να βλεπει μερικους φακελους (και να παιζω καμια ταινια απο εκει). Μπορει ομως να γινει το αντιθετο; Δλδ, μπορω π.χ. να κατεβασω υποτιτλους στον υπολογιστη μου και να τους ριξω με καποιον τροπο μεσα σε καποιον φακελο του τιβι μποξ; Ή να παρω ενα αρχειο απο το τιβι μποξ (π.χ. το φακελο org.xmbc.kodi) και να το αποθηκευσω στον υπολογιστη μου;

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το εξης θεμα.εχω στα αγαπημενα την σειρα iron fist της marvel.παταω το αστερακι για να μ βγαλει την σειρα ωστε να την επιλεξω και να μπω στα επεισοδια ωστε να συνεχισω να τα δω.το προβλημα ειναι οτι μ κανει εγκατασταση το exodus ξανα λες και δεν το εχω..γιατι;;εντωμεταξυ ουτε στην λιστα μ το βγαζει με τα addon οταν μπαινω..το κανει εγκατασταση απο μονο του και μπαινω να δω λοιπον το 5 επεισοδιο αλλα κολλαει παρα πολυ ρε παιδια.με αλλες σειρες δεν εχω προβλημα προς το παρον απο την στιγμη που εφτιαξα το advanced settings xml οπως μας τπεδειξε ο φιλος πθο πανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω τα τελευταια ποστ σχετικα με τους εξωτερικους υποτιτλους και μου γεννηθηκε μια απορια:

 

Εχω το τιβι μποξ στο σαλονι, συνδεδεμενο με εθερνετ καλωδιο. Το εχω συνδεσει με τον υπολογιστη μου ωστε να βλεπει μερικους φακελους (και να παιζω καμια ταινια απο εκει). Μπορει ομως να γινει το αντιθετο; Δλδ, μπορω π.χ. να κατεβασω υποτιτλους στον υπολογιστη μου και να τους ριξω με καποιον τροπο μεσα σε καποιον φακελο του τιβι μποξ; Ή να παρω ενα αρχειο απο το τιβι μποξ (π.χ. το φακελο org.xmbc.kodi) και να το αποθηκευσω στον υπολογιστη μου;

 

Ευχαριστω.

Από τη στιγμή που μπορείς να δεις και να επεξεργαστείς τους φακέλους(από το pc) μπορείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω τα τελευταια ποστ σχετικα με τους εξωτερικους υποτιτλους και μου γεννηθηκε μια απορια:

 

Εχω το τιβι μποξ στο σαλονι, συνδεδεμενο με εθερνετ καλωδιο. Το εχω συνδεσει με τον υπολογιστη μου ωστε να βλεπει μερικους φακελους (και να παιζω καμια ταινια απο εκει). Μπορει ομως να γινει το αντιθετο; Δλδ, μπορω π.χ. να κατεβασω υποτιτλους στον υπολογιστη μου και να τους ριξω με καποιον τροπο μεσα σε καποιον φακελο του τιβι μποξ; Ή να παρω ενα αρχειο απο το τιβι μποξ (π.χ. το φακελο org.xmbc.kodi) και να το αποθηκευσω στον υπολογιστη μου;

 

Ευχαριστω.

Πως το εκανες αυτο και εχει επικοινωνια με το pc και αντιστροφα? Μπορεις να μου πεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε με το kodi.tv?

Δοκίμασα να μπω πριν λίγο και γράφει ότι έχει κατασχεθεί το domain από το ICE - Homeland Security Investigations.

Μόνο στο wiki μπαίνει.

Δες μία στο ημερολόγιο τι μέρα είναι σήμερα. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...