Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους.. εχω kodi 16.1 jarvis και παρατηρω τωρα τελευταια οτι κολλανε παρα πολυ οι σειρες που βλεπω..μα παρα πολυ.ενω πρωτα εβλεπα ολες τις σειρες σε hd τωρα ακομα και σε κατωτερη ποιοτητα κολλαει..με το exodus παντα εννοω..να δοκιμασω καποιο αλλο?το spectro για παραδειγμα ειναι ακριβως το ιδιο?το κανω εγκατασταση απο τα repos του fusion οπως και το exodus?

Παιδιά στην 17.1 έκδοση τις τελευταίες μέρες, σας δουλεύουν κανονικά οι σειρές; Οι ταινίες φορτώνουν κανονικά με providers σε 1080 όπου είναι διαθέσιμο αλλά οι σειρές είτε δε φορτώνουν καθόλου, είτε μετά από πολλή ώρα σε χαμηλή ποιότητα.

Τις τελευταίες μέρες έχω κι εγώ θέματα με SPMC / KODI 16.1 στο tv box μου. Buffering στις HD σειρές, κολλήματα, μερικές φορές το Exodus δεν έβρισκε πολλές πηγές και αλλά τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα! ασχοληθηκα σημερα πρωτη φορα με το Kodi και με καποιες αναζητησεις του περασα G.K.N.1.0.4 (σε pc) ολα φαινονται μια χαρα μιας και ειμαι αρχαριος αλλα οταν ανοιγω το kodi με παει αμεσως σε αυτο το μενου και οχι στο αρχικο μενου του Kodi, πως μπορω να ξαναμπω? ειμαι ασχετος

Δεν ξέρω τι είναι το G.K.N(φαντάζομαι κάποιο έτοιμο build), αλλά πιθανότατα θα έχει τροποποιήσει το autoexec.py, που βρίσκεται στο φάκελο userdata ώστε να ξεκινάει κατευθείαν σε αυτή την οθόνη και όχι στην προεπιλεγμένη. Τώρα τι τροποποιήσεις έχουν γίνει δεν μπορούμε να το ξέρουμε χωρίς το αρχείο αυτό. Μπορείς πάντως να το διαγράψεις(ή καλύτερα να το μεταφέρεις σ' ένα άλλο φάκελο) και να δεις. Αν έτσι δεν επανέλθει, τότε ίσως χρησιμοποιείται κάποιο διαφορετικό skin που έχει έχει τροποποιημένο μενού. Αν επίσης, διορθωθεί με τη μεταφορά του αρχείου, αλλά παρατηρήσεις να λείπει και κάτι άλλο τότε θα πρέπει να το επαναφέρεις και απλά να διαγράψεις από μόνο την αναφορά στην οθόνη αυτή. Στο wiki του kodi υπάρχουν κάποιες οδηγίες και παραδείγματα για το autoexec.py, που μπορεί να σε βοηθήσουν να καταλάβεις τι πρέπει να διαγραφεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μπορεί να μου πει κάποιος τι ισχύει με SportsDevil? Έχω την έκδοση 2017.03.20 ποια είναι η τελευταία; Από άλλο repo μου βρίσκει την 3, την έβαλα μήπως ήταν αυτή η πιο καινούρια, αλλά όταν ξανάνοιξα το Kodi το έκανε updated ξανά στην 2017.03.20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες βραδυ αντιμετωπισα θεμα με τρια addons και πιθανοτατα με το Trakt.

 

Εβαλα ενα επεισοδιο Walking Dead στο Exodus και διαπιστωσα οτι ολοι οι κυκλοι και τα επεισοδια ηταν not-ticked (σα να μην τα ειχα δει ποτε δλδ). Τεσπα, ειδα χωρις προβλημα το επεισοδιο που με ενδιεφερε (6Χ14), αλλα το επομενο φορτωνε αλλα στα 20-30'' σταματουσε. Ειτε HD ή SD ποιοτητα, ηταν το ιδιο κομπλαρισμα. Το μπροστα-πισω δεν βοηθουσε, δεν φορτωνε η μπαρα (downloading) οσο κι αν περιμενα.

 

Γυρισα στο Salts, αλλα τζιφος. Αρχικα δεν φορτωνε η λιστα, μετα σε δευτερη αποπειρα φορτωσε αλλα κανενα λινκ δεν ετρεχε.

 

Δοκιμασα το Quasar, αλλα το Quasar Burst δεν ετρεχε (λεει). Εψαχνα να βρω λιστα με torrent, αλλα ελεγε οτι υπαρχουν "no streams".

 

Εννοειται οτι και τα τρια προγραμμα εχουν δοκιμαστει και εχουν τρεξει κανονικα στο παρελθον (το Exodus χρησιμοποιω καθε μερα, αλλα εχω τσεκαρει τα αλλα δυο σχετικα προσφατα). Ολα αυτα συνεβησαν απο τις 02.15 ως τις 03.00 (βαρεθηκα μετα και πηγα για υπνο). Δε δοκιμασα το πρωι να δω αν δουλευουν ολα κανονικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, κατι παιχτηκε με το trakt χθες μαλλον, κι εγω πηγα να κανω add episode (μεσα απο το tv show favs) κι ενω το πρωτο το εκανε,

στο δευτερο και στο τριτο εβγαλε cannot mark episode in trakt κατι τετοιο,

δεν ασχοληθηκα περισσοτερο γιατι δεν ειχα χρονο εκεινη την ωρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

plugin.video.SportsDevil-2017-03-28.zip

http://www88.zippyshare.com/v/A9M8vJ2C/file.html

 

Η επιμαχη γραμμη υπαρχει στο ιδιο ακριβως σημειο και λεει ακριβως τα ιδια πραγματα...

Παω να το ενημερωσω και ο θεος βοηθος.

 

---

Μπηκε και πλεον δουλευει κανονικα.

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ειναι επειδη το τελευταιο sportsdevil τρεχει (ή μαλλον θελει να τρεξει και δεν μπορει) εναν proxy. Η αναφορα και η λυση εδω

 

https://www.tvaddons.ag/forums/sportsdevil-addon-for-kodi/27329-future-sportsdevil-post-github-dmca-issue-158.html#post406223

 

Αν δεν μπορεις να επεξεργαστεις το αρχειο, καποιος απο το adslgr το ξαναζιπαρε και το ανεβασε εδω, οποτε μπορεις να το βαλεις με install from zip.

 

https://www.dropbox.com/s/wtfhzvj50pj3lus/plugin.video.SportsDevil-test.zip?dl=0

 

 

plugin.video.SportsDevil-2017-03-28.zip

http://www88.zippyshare.com/v/A9M8vJ2C/file.html

 

Η επιμαχη γραμμη υπαρχει στο ιδιο ακριβως σημειο και λεει ακριβως τα ιδια πραγματα...

Παω να το ενημερωσω και ο θεος βοηθος.

 

---

Μπηκε και πλεον δουλευει κανονικα.

 

 

Να περάσω την τελευταία έκδοση από το zippyshare, ή αυτήν από το dropbox;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plugin.video.SportsDevil-2017-03-28.zip

http://www88.zippyshare.com/v/A9M8vJ2C/file.html

 

Η επιμαχη γραμμη υπαρχει στο ιδιο ακριβως σημειο και λεει ακριβως τα ιδια πραγματα...

Παω να το ενημερωσω και ο θεος βοηθος.

 

---

Μπηκε και πλεον δουλευει κανονικα.

 

Το έκανα update απ' αυτό και στην επόμενη εκκίνηση μου το γύρισε πάλι στην 2017.03.20 γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν το εχεις περασμενο απο το repo, περιμενεις να στο ενημερωσει αυτοματα, δεν το βαζεις με install from zip.

Και επειδη "3 < 2017.03.20", δηλαδη το kodi βλεπει οτι υπαρχει νεοτερη εκδοση στο repo απο αυτη που εχεις, οποτε κανει την ενημερωση.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω έναν σκληρό δίσκο με usb συνδεδεμένο στο Α95x για να αποθηκεύονται εκεί τα streaming από το Quasar. Αλλά όταν πάω στο configuration του πρόσθετου για να δώσω τη διαδρομή του δίσκου μου βγάζει ότι δεν έχει δικαιώματα εγγραφής. Αναγκάζομαι έτσι να δίνω διαδρομή από το box. Τι λέτε να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό οπότε βλέπω ταινία με πετάει έξω μετά από λίγα λεφτά, το δε exodus κάνει δέκα ώρες να φορτώσει

δεν εχει απαντηθει απο καποιον που εχει εμπειρια πανω ατο kodi γτ προφανως δεν τους εχει συμβει κατι ακομα.περιμενουμε και βλεπουμε.ειμαι παθων και εγω.τις τςλευταιες μερςς εγω προσωπικα που χρησιμοποιω μονο exodus δεν μπορω να δω τπτ.μ την εχει δωσει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...