Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεξι κλικ > add to favorites, νομιζω ισχυει για οποιοδηποτε προσθετο, αρχειο κλπ.

Αυτο λεω με δεξι κλικ στο ποντικι που κανω κανει μια back πισω δεν βγαζει εντολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το sportsdevil σας φορτώνει κανονικά; το rojadriecta και το firstrowsports.eu δεν ανοίγουν καν

Ναι κανονικα ανοιγουν και τα 3.

Αυτο λεω με δεξι κλικ στο ποντικι που κανω κανει μια back πισω δεν βγαζει εντολες

Δεξι κλικ ΠΑΝΩ στο εκαστοτε entry του μενου, οχι οπου να 'ναι! Πχ στην εικονα, το δεξι κλικ το εκανα εκει που λεει movies.

post-124002-0-23765800-1490627473_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε android παίρνεις τον φάκελο org.xbmc.kodi που βρίσκεται στη διαδρομή android/data.

Σε windows τον φάκελο Kodi που βρίσκεται στο appdata/roaming. Ο appdata επειδή είναι κρυφός βρίσκεται μόνο με αναζήτηση στα windows όπου γράφουμε %appdata%

 

Κάνεις από ένα zip τον κάθε φάκελο και τους κρατάς όπου σε βολεύει. Σε σκληρό, στο cloud, σε στικάκι.

Σε android παίρνεις τον φάκελο org.xbmc.kodi που βρίσκεται στη διαδρομή android/data.

Σε windows τον φάκελο Kodi που βρίσκεται στο appdata/roaming. Ο appdata επειδή είναι κρυφός βρίσκεται μόνο με αναζήτηση στα windows όπου γράφουμε %appdata%

 

Κάνεις από ένα zip τον κάθε φάκελο και τους κρατάς όπου σε βολεύει. Σε σκληρό, στο cloud, σε στικάκι, οπουδήποτε σε βολεύει.

Στα windows που βαζω τον φακελο org.xbmc.kodi;

 

την διαδρομη APpdata/roaming/kodi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο λεω με δεξι κλικ στο ποντικι που κανω κανει μια back πισω δεν βγαζει εντολες

Το δεξί κλικ είναι για kodi σε windows. Τo αντίστοιχο σε android είναι να κάνεις παρατεταμένο αριστερό κλικ. Με το δεξί κάνει back.

 

Για backup/restore σωστά τα λέει ο jim. Πρέπει να κατεβάσεις το άλλο zip (Kodi.rar) που είναι για windows και θα το βάλεις εκεί που είπες στο appdata/roaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοηθεια, καθε φορα που προσπαθω να κανω εξοδο απο το kodi κολλαει και δεν κλεινει.  Το ιδιο παρουσιαζετε και σε ταμπλετ .

Το παρουσιαζει σε εκδοση 16.1 και στην 17. 

  

Εχεις εγκατεστημενο το τελευταιο sportsdevil?

 

Εχω την έκδοση 17 και έχω το τελευταίο sportsdevil. Το πρόβλημα μου το παρουσιάζει στην ταμπλέτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! ασχοληθηκα σημερα πρωτη φορα με το Kodi και με καποιες αναζητησεις του περασα G.K.N.1.0.4 (σε pc) ολα φαινονται μια χαρα μιας και ειμαι αρχαριος αλλα οταν ανοιγω το kodi με παει αμεσως σε αυτο το μενου και οχι στο αρχικο μενου του Kodi, πως μπορω να ξαναμπω? ειμαι ασχετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θελω απο το tv box να περασω το ετοιμο kodi σε windows 

πως θα το κανω??εχει μεσα στο tv box kodi.rar?

 

πραγματικα ευχαριστω για την βοηθεια!!

τελευταια βοηθεια??

το ξερω σας επριξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δοκίμασα και το build του φίλου, (μιας και δεν ζητώ κάτι παραπάνω από καμία ταινία η σειρά), δοκίμασα να βάλω το avatar και δεν ήταν σε καλή ποιότητα, μου έκανε εντύπωση μιας και είναι η πρώτη δοκιμή μου στο Kodi, έτσι βλέπετε όλοι μέσω kodi ; η έχει ξέρω γω κάποιο πρόσθετο για να βρίσκει καλύτερη ποιότητα.

δοκίμασα και από το πρόσθετο zen βρήκε 1080 αλλά έπαιζε διπλό (ίσως ήταν  για 3d)

φίλε μου εγώ έχω διαφορές σοβαρές με το Alluc... από DudeHere...θα βρεις πληροφορίες Source.png Πηγή: εδώ

 

Επίσης να συμπληρώσω οτι το silenthunter που λέει παρακάτω στον οδηγό υποτίθεται οτι είναι για τυπάκια με 4Κ εξοπλισμό και έχεις υπέροχα αποτελέσματα αλλά ας μας πει κάποιο παιδί που το έχει δοκιμάσει σε 4Κ οθόνη και αντίστοιχο σύστημα... αυτά...

Επεξ/σία από toRReto
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την έκδοση 17 και έχω το τελευταίο sportsdevil. Το πρόβλημα μου το παρουσιάζει στην ταμπλέτα.

 

Ειναι επειδη το τελευταιο sportsdevil τρεχει (ή μαλλον θελει να τρεξει και δεν μπορει) εναν proxy. Η αναφορα και η λυση εδω

 

https://www.tvaddons.ag/forums/sportsdevil-addon-for-kodi/27329-future-sportsdevil-post-github-dmca-issue-158.html#post406223

 

Αν δεν μπορεις να επεξεργαστεις το αρχειο, καποιος απο το adslgr το ξαναζιπαρε και το ανεβασε εδω, οποτε μπορεις να το βαλεις με install from zip.

 

https://www.dropbox.com/s/wtfhzvj50pj3lus/plugin.video.SportsDevil-test.zip?dl=0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...