Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά στην 17.1 έκδοση τις τελευταίες μέρες, σας δουλεύουν κανονικά οι σειρές; Οι ταινίες φορτώνουν κανονικά με providers σε 1080 όπου είναι διαθέσιμο αλλά οι σειρές είτε δε φορτώνουν καθόλου, είτε μετά από πολλή ώρα σε χαμηλή ποιότητα.

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα.κολλανε πολυ οι σειρες και οι υποτιτλοι βγαινουν ασχετοι και απο αλλες σειρες.εχω εκδοση 16.1 εγω.καμια λυση;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπως εχω πει εδω, μονο που στο βημα 3 που λεω για το repository-tade.zip εσυ βαζεις το repository-whitecream-kati.zip οπως λεω στο προηγουμενο μηνημα και μετα στο βημα 4 πας ultimate whiitecream repo > video addons > ultimate whitecream.

 

http://www.insomnia.gr/topic/478458-xbmc-το-απόλυτο-εργαλείο-για-ταινίες-σειρές/page-170#entry55534803

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθα λιγο ρε μαν ειμαι ασχετος.

 

Το fusion που το βρησκω;

 

Εχεξς την διαθεση λιγο πιο αναλυτικα τα βηματα;

Μετα την αλλαγη σκιν οταν το σεταρα δεν ξερω που παω να κανω αναζητηση

 

Πριν μπορουσα να τα βαλω οταν το εστησα με τον οδηγο. Του pcsteps αλλα μετα που αλλαξα το σκιν μου τα βγαζει διαφορετικα δεν τα βγαζει οπως εχεις γραψει εδω.

Αν αυτα τα 3 ειναι τα μονα που θες απο το kodi σου, δεν χρειαζεσαι καποιο build.

 

1) Βαζεις το fusion:

Settings > file manager > add source > για path βαζεις αυτο

http://fusion.tvaddons.ag

 

Μετα που αλλαξα κελυφος και εβαλα το Schism Anniversary τα βγαζει διαφορετικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ultimate whitecream λες jim?αυτό είναι το πρόσθετο?

Εγώ πάντως πήγα ρυθμίσεις-πρόσθετα-αναζήτηση έγραψα whitecream το βρήκε,ενεργοποίηση και στα βίντεο λέει ultimate whitecream.Και εγώ Schism Anniveesary έχω με τον οδηγό του pc steps.Για κάνε μια προσπάθεια postfire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. βαζεις fusion απο το file manager

2. πας εγκατασταση προσθετων απο zip αρχειο και μετα στο fusion καπου εχει xxx

3. πας εγκατασταση απο αποθετηριο και κανεις εγκατασταση απο το αποθετηριο του whitecream που εβαλες στο βημα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το βρεις στην αναζήτηση πήγαινε settings-πρόσθετα-εγκατάσταση από αρχείο zip-.TVA-KODI REPOS-XXX ADULT-REPOSITORY.WHITECREAM-2.0.2.ZIP και μετά εγκατάσταση από αποθετήριο whitecream repo και είσαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το βρεις στην αναζήτηση πήγαινε settings-πρόσθετα-εγκατάσταση από αρχείο zip-.TVA-KODI REPOS-XXX ADULT-REPOSITORY.WHITECREAM-2.0.2.ZIP και μετά εγκατάσταση από αποθετήριο whitecream repo και είσαι έτοιμος.

Το βρηκα θελει κατω βελακι στο settings

Και εβαλα το ADULT-REPOSITORY.WHITECREAM-2.0.2.ZIp και το εκανα εγκατασταση απο αρχειο ζιπ.μετα δεν το βρισκω εχω σκασει που το εχει βαλει.

 

Θελει και αλλο βημα;αυτο που λες που ειναι;

και μετά εγκατάσταση από αποθετήριο whitecream repo

Το βρηκα και το αποθετηριο ολα μια χαρα.

 

Κατι τελευταιο πως βαζω καπιο στα αγαπημενα;στο οδηγο λεει πας πανω στο εικπνηδιο και πατας δεξι κλικ εγω το παταω απο το ποντικι δεξι κλικ αλλα κανει back πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαβασεις ΟΛΟ το ποστ που παρεθεσα που λεει για τα 3 προσθετα, θα δεις οτι λεω ακριβως που πας και τι βαζεις ακομα και στην 17...

Anyway, εφοσον περασες το whitecream repo, το προσθετο του μπορει πλεον να βρεθει αν κανεις αναζητηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...