Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω τι να κανω θα πρεπει να ξαναπερασω το kodi απο την αρχη

 

Δοκίμασε να πας από τη διαχείριση εφαρμογών και να απεγκαταστήσεις την νέα έκδοση ή αν έχει επιλογή, να επιστρέψεις στην αρχική έκδοση.

Υπάρχει όμως ένα θέμα. Το 15 είναι πλέον αρκετά παλιό και δεν ξέρω αν το υποστηρίζουν πλέον τα addons. Κάτι είχε πει πριν ο jim_p νομίζω για ασυμβατότητες.

Αν γνωρίζεις να μπεις στα αρχεία της συσκευής και να διαγράψεις το kodi ή το addon που έχει πρόβλημα. Αλλιώς διέγραψε το και πέρασε το από την αρχή ή κάνε επαναφορά όλης της συσκευής, αν δεν έχεις κάτι άλλο που να σε απασχολεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος οδηγος γιατι το ειχα παρει ετοιμο.

για να αφαιρέσεις το kodi;

Πας ρυθμίσεις, εφαρμογές, βρίσκεις το kodi, κανεις clear cache και μετα απεγκατασταση.

Μετα μπαίνεις στο playstore, βρίσκεις το kodi και το εγκαθιστάς

Μετα αρχίσεις τις εγκαταστάσεις addons, κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις παλια;

Την 15 ξέχασε την

Η 16 ειναι στα φορτε της αλλά παει σιγα σιγα για κατάρτηση απο την 17

Εγω στα μηχανήματα μου εχω και την 17 αλλά και την 16 (μεσω forks)

 

Οποια σε βολέυει.

Επειδή σε κόβω οτι δεν το εχεις τρελά με την τεχνολογία, βάλε την 16 γιατί με τις αλλαγές στη 17 σε βλέπω να αλλάζεις θρησκεία. Τώρα που το σκέφτομαι, μπορεις να δοκιμάσεις και τις δυο και να δεις ποια σε βολευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να κάνουμε τίποτα για τα λινκς των παρόχων του Exodus που πετάνε σφάλματα; Δηλαδή το openload λέει μπες και κάνε pair την Ip σου κάθε φορά. Γίνεται αυτόματα αυτό ή δεν μπορούμε να το αποφύγουμε; Επίσης το torba μερικές φορές λέει να επισκεφτούμε το trackmyshows.tv... Τί είναι αυτό; Dead Link;

οπως εισαι πας πισω ενα η 2 κλικ στα tools - providers και ξετσεκαρεις τον συγκεκριμενο-ους

 

αυτο εχω κανει και φορτωνει πολυ γρηγοροτερα αφου αποφευγει τους αργους-χαλασμενους - πεθαμενους providers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως εισαι πας πισω ενα η 2 κλικ στα tools - providers και ξετσεκαρεις τον συγκεκριμενο-ους

 

αυτο εχω κανει και φορτωνει πολυ γρηγοροτερα αφου αποφευγει τους αργους-χαλασμενους - πεθαμενους providers

Ποιους έχεις κρατήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα οταν φορτωνει κοιταζω ποιος provider ειναι αργος και τον ξετσεκαρω

 

θα κοιταξω να δω  και θα σου πω.....εχω σιγουρα 3  ομως αν φυγεις απο exodus και πας bubbles πχ πρεπει να κανεις τη ρυθμιση και σε

 

αυτον ξεχωριστα ...θα δεις μεγαλη διαφορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται να κάθεσαι να ψάχνεις ποιος/ποιοι providers καθυστερούν και να τους ξετσεκάρεις. Πήγαινε απλά στις ρυθμίσεις του exodus (ή οποιουδήποτε addon που δουλεύει με providers) και βρες στην 1η καρτέλα (general) την επιλογή για providers timeout. Συνήθως είναι στο 30 (too much), εγώ το βάζω στο 10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παρατηρησει κανεις προβληματα στο exodus τις τελευταιες μερες? Σε αρκετες σειρες ενω βρισκει providers δεν παιζει. Ενω αλλες φορες δεν βρισκει καθολου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συνεβει αραγε και ο Seo Michael αφαιρεσε απο το blog του ολες τις αναρτησεις και ενημερωσεις για τα add-on του Kodi;

 

Για να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε σημερα με το SportsDevil...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...