Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεις να γράψεις δύο λόγια ή ένα λινκ.για την εγκατάσταση και την χρήση? Με ενδιαφερει πολύ να βλέπω σε καλή 1080p ποιότητα.

 

Επίσης, έχει ειπωθεί αλλά διαβάζοντας σχεδόν όλο το νήμα και καθώς άσχετος με το kodi θα ρωτήσω ξανά.

Μπορώ να συνδέσω τον λογαριασμό imbd λογαριασμό μου με κάποιο add-on ώστε να μου βγάζει την watch list μου?

 

Τέλος, επειδή ξανά λέω ότι είμαι άσχετος, διαβάζω πως υπάρχει τρόπος να βάλω οποίο τορρεντ θέλω και να το βλέπω, και σε ότι ανάλυση θέλω? Αν ναι με ποια πρόσθετα?

Σύνδεση λογαριασμού imdb έχουν σίγουρα τα addons: exodus, specto, bubbles.

Αν και νομίζω συνεργάζονται πιο καλά με λογαριασμό trakt. Σαν το imdb είναι κι αυτό.

 

Για να φορτώνεις δικά σου torrent γίνεται σίγουρα με το addons quasar.

Για να κάνεις αναζήτηση και να βλέπεις ταινίες/σειρές από torrents γίνεται με τα addons: quasar, bubbles, kodi popcorn time.

 

To quasar είναι λίγο περίεργο να πω την αλήθεια. Αν δεν θες να φορτώνεις δικα σου torrents θα έλεγα να το αποφύγεις για αρχή. Το bubbles φέρνει πηγές τόσο από torrents όσο και από online streaming. Το kodi popcorn time ψάχνει αποκλειστικά σε torrents.

 

Για συνδυασμό imdb λογαριασμού και παίξιμο από torrent το μόνο που τα κάνει και τα 2 είναι το bubbles. Τουλάχιστον από τα addons που γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σύνδεση λογαριασμού imdb έχουν σίγουρα τα addons: exodus, specto, bubbles.

Αν και νομίζω συνεργάζονται πιο καλά με λογαριασμό trakt. Σαν το imdb είναι κι αυτό.

 

Για να φορτώνεις δικά σου torrent γίνεται σίγουρα με το addons quasar.

Για να κάνεις αναζήτηση και να βλέπεις ταινίες/σειρές από torrents γίνεται με τα addons: quasar, bubbles, kodi popcorn time.

 

To quasar είναι λίγο περίεργο να πω την αλήθεια. Αν δεν θες να φορτώνεις δικα σου torrents θα έλεγα να το αποφύγεις για αρχή. Το bubbles φέρνει πηγές τόσο από torrents όσο και από online streaming. Το kodi popcorn time ψάχνει αποκλειστικά σε torrents.

 

Για συνδυασμό imdb λογαριασμού και παίξιμο από torrent το μόνο που τα κάνει και τα 2 είναι το bubbles. Τουλάχιστον από τα addons που γνωρίζω.

Αρχικά έκανα το watchlist μου public στο imdb, έπειτα έβαλα.το account μου στο exodus αλλά δεν φέρνει το watchlist.

 

Επίσης θα ήθελα να βάζω δικά μου τορρεντ γιατί νομίζω ότι έτσι θα αυξήσω την ποιότητα αναπαραγωγής. Διόρθωσε με αν κάνω λάθος.

Θα επιλέγω δηλαδή την ποιότητα που θέλω και θα παίζει. Η σύνδεση μου κλειδώνει στα 14 και έχω kodi 16.1.

Είναι σωστή η λογική μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα έκανες public την imdb list. Για να βάλεις το account στο addon πρέπει να ανοίξεις τη λίστα σου στο imdb και να δεις το url στον browser. Είναι της μορφής http://www.imdb.com/user/ur12345678/watchlist. Κάνε copy το bold και βάλτο στα settings του addon. Έτσι θα πάρει τη λίστα σου.

 

Δικά σου torrent έχει νόημα να φορτώνεις μόνο αν είναι υλικό που δεν υπάρχει ονλάιν σε public trackers. Αλλιώς κάνοντας αναζήτηση με κάποιο torrent addon σου φέρνει αποτελέσματα και επιλέγεις από αυτά την ποιότητα που θες.

πχ θα σου έχει:

Onoma.Tainias.Blueray-Rip.1080p-RARBG

Onoma.Tainias.BR-Rip.720p-YIFI

Onoma.Tainias.DVDRip.AC3-aXXo

 

όπως ακριβώς είναι στους torrent trackers. Έτσι επιλέγεις την ποιότητα που θες, την ίδια που θα είχες αν κατέβαζες εσύ το .tor αρχειάκι από πχ το piratebay και το φόρτωνες μετά στο kodi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα έκανες public την imdb list. Για να βάλεις το account στο addon πρέπει να ανοίξεις τη λίστα σου στο imdb και να δεις το url στον browser. Είναι της μορφής http://www.imdb.com/user/ur12345678/watchlist. Κάνε copy το bold και βάλτο στα settings του addon. Έτσι θα πάρει τη λίστα σου.

 

Δικά σου torrent έχει νόημα να φορτώνεις μόνο αν είναι υλικό που δεν υπάρχει ονλάιν σε public trackers. Αλλιώς κάνοντας αναζήτηση με κάποιο torrent addon σου φέρνει αποτελέσματα και επιλέγεις από αυτά την ποιότητα που θες.

πχ θα σου έχει:

Onoma.Tainias.Blueray-Rip.1080p-RARBG

Onoma.Tainias.BR-Rip.720p-YIFI

Onoma.Tainias.DVDRip.AC3-aXXo

 

όπως ακριβώς είναι στους torrent trackers. Έτσι επιλέγεις την ποιότητα που θες, την ίδια που θα είχες αν κατέβαζες εσύ το .tor αρχειάκι από πχ το piratebay και το φόρτωνες μετά στο kodi.

Οκ ευχαριστω για τις πληροφορίες.

Δώσε μου αν θες κάποια αξιόλογα torrent addons για να τα δω. Νομίζω όμως ότι αν για παράδειγμα βάλω μια 1080p από exodus θα έχω ένα αποτέλεσμα των περίπου 2000bitrate αν όμως επιλέξω την ίδια ταινία μέσα από τορρεντ στα 5000 η παραπάνω bitrate δεν θα έχω σίγουρα καλύτερη ποιότητα αναπαραγωγής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το exodus δεν είναι torrent addon οπότε σίγουρα αν βάλεις torrent θα έχεις καλύτερη ποιότητα (ομως εξαρτάσαι πάντα και από τον αριθμό των seeders). Βέβαια όλα αυτά με την ποιότητα είναι σχετικά καθώς μια χαρά είναι και τα 1080p στο exodus.

Για καθαρά torrent addon προτείνω quasar. Επίσης υπάρχει και το torrent player που λέει ο micos000 πιο πάνω αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ για να σου πω άποψη.

Οδηγίες εγκατάστασης quasar σε kodi 17 krypton, εδώ:

https://howtomediacenter.com/en/install-quasar-kodi-17-krypton-estuary-skin/

 

Να ένα δείγμα αποτελεσμάτων αναζήτησης στο quasar:

https://i2.wp.com/howtomediacenter.com/wp-content/uploads/2016/11/kodi-magnetic-quasar-torrents.jpg?ssl=1

 

και εδώ οι providers που χρησιμοποιεί:

http://osarena.net/sites/default/files/files/2016/06/21/quasar3.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να γράψεις δύο λόγια ή ένα λινκ.για την εγκατάσταση και την χρήση? Με ενδιαφερει πολύ να βλέπω σε καλή 1080p ποιότητα.

 

Επίσης, έχει ειπωθεί αλλά διαβάζοντας σχεδόν όλο το νήμα και καθώς άσχετος με το kodi θα ρωτήσω ξανά.

Μπορώ να συνδέσω τον λογαριασμό imbd λογαριασμό μου με κάποιο add-on ώστε να μου βγάζει την watch list μου?

 

Τέλος, επειδή ξανά λέω ότι είμαι άσχετος, διαβάζω πως υπάρχει τρόπος να βάλω οποίο τορρεντ θέλω και να το βλέπω, και σε ότι ανάλυση θέλω? Αν ναι με ποια πρόσθετα?

Μην περιμενεις πραγματικο 1080p ομως. Σε ελαχιστα θα ειναι KAI AN. Το λινκ που σου δινω ειναι για δωρεαν λογαριασμο Alluc και δουλευει μονο (ή κυριως) με τα openload λινκ του οπου κανεις match to IP σου. Τωρα αν φτιαξεις λογαριασμο, realdebrid που λενε ή καπως ετσι, θα ανοιγουν και τα αλλα λινκς και ισως εχει πραγματικο 1080p.

 

https://www.pcsteps.gr/100448-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-online-kodi-%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B1-addons/

 

Πηγαινε εκει που λεει για το Alluc

 

Οσο για το IMDB list, αν τα εχεις κανει ολα σωστα, πηγαινε στο Collection μηπως φαινεται εκει. Σε μενα εκει ηταν και οχι στο Watchlist μεχρι που καποια μερα, μετα απο μηνες, ξεκολλησε και φαινεται και εκει.

 

ΥΓ: Για καποιο περιεργο λογο, η λιστα μου φαινεται σε 2-3 addons αλλα οχι στο Specto. Περιεργα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

πρόσφατα αγόρασα ένα KII pro (Amlogic s905, Android 5.1.1) και αποφάσισα να ασχοληθώ με το Kodi. Αρχική παρατήρηση είναι ότι το SPMC λειτουργεί καλύτερα από το Kodi στο KII pro, είναι απλά η ιδέα μου ή όντως έτσι είναι?

 

Οι ερωτήσεις που έχω,

 

Αξίζει να περάσω κάποιο build? ή μαζεύει πολύ σαβούρα χωρίς λόγο? Πιο προτείνετε (Nolimtis magic?)?

 

Μπορώ να έχω 2 SPMC, ένα να τρέχει build και ένα μόνο αυτά που του έχω περάσει εγώ?

 

Έχετε να προτείνετε καλά repos για ταινίες (και σειρές ίσως) σε υψηλή ανάλυση (min. 1080p)?

 

Η τηλεόραση δεν με πολύ νοιάζει, αλλά κάθε πρόταση καλοδεχούμενη.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκλεισα,το εβγαλα απο την μπριζα, αλλα αυτο τα δικα του.Τι να κανω για να ανοιξει.Δεν θελω να μπω στην διαδικασια να τα βαλω απο την αρχη παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να κάνουμε τίποτα για τα λινκς των παρόχων του Exodus που πετάνε σφάλματα; Δηλαδή το openload λέει μπες και κάνε pair την Ip σου κάθε φορά. Γίνεται αυτόματα αυτό ή δεν μπορούμε να το αποφύγουμε; Επίσης το torba μερικές φορές λέει να επισκεφτούμε το trackmyshows.tv... Τί είναι αυτό; Dead Link;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό λεπτό δουλειά είναι το pair και γίνεται από oποιαδήποτε συσκευή είναι στο ίδιο δίκτυο με το box. Μπες τσακ μπαμ από το κινητό στο λινκ που σου λέει, πάτα pair και αυτόματα η ταινία στο box θα αρχίσει να παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιχειρησα να κανω εγκατασταση το SprinzTV και συνεχως μου βγαζει το παρακατω μηνυμα. Ο λογαριασμος των win 10 ειναι στα αγγλικα και το exodus προστεθηκε κανονικα

post-76024-0-88086300-1489686432_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...