Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά υπάρχει καποιο repository με ελληνικό περιεχόμενο πχ παιδικά στα ελληνικά με γλώσσα , Ελληνικες ταινίες? Και γενικά ποια addons έχετε και προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά υπάρχει καποιο repository με ελληνικό περιεχόμενο πχ παιδικά στα ελληνικά με γλώσσα , Ελληνικες ταινίες? Και γενικά ποια addons έχετε και προτείνετε?

επαναλαμβανομενες ερωτήσεις ... ουτε καν google

το alivegr

και μη ρωτήσεις πως το βάζεις, κοιτα λιγες σελίδες πίσω και θα βρεις απαντηση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τεράστιο πρόβλημα με το buffer.Ενω έχω vdsl οι ταινίες σέρνονται.Δοκιμασα μία λύση (μέσω του advance settings πείραγμα σε ενα xml αρχείο) και ενώ έδειχνε να έχει φτιάξει τώρα πάλι τα ίδια.Αν το σβήσω και ξανακάνω εγκατάσταση θα βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τεράστιο πρόβλημα με το buffer.Ενω έχω vdsl οι ταινίες σέρνονται.Δοκιμασα μία λύση (μέσω του advance settings πείραγμα σε ενα xml αρχείο) και ενώ έδειχνε να έχει φτιάξει τώρα πάλι τα ίδια.Αν το σβήσω και ξανακάνω εγκατάσταση θα βοηθήσει;

 

Ασυρματα το εχεις ή ενσυρματα?

 

Μηπως το box δεν παιρνει αρκετο αερα απο κατω? πχ το εχεις πανω σε τραπεζι με υφασμα?

 

Οταν το πηρες ειχες προβλημα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τεράστιο πρόβλημα με το buffer.Ενω έχω vdsl οι ταινίες σέρνονται.Δοκιμασα μία λύση (μέσω του advance settings πείραγμα σε ενα xml αρχείο) και ενώ έδειχνε να έχει φτιάξει τώρα πάλι τα ίδια.Αν το σβήσω και ξανακάνω εγκατάσταση θα βοηθήσει;

εχεις δοκιμασει πχ

μια ταινια απο τον αλφα provider να τη δεις απο αλλον ??? σου κανει τα ιδια ??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys, οσοι ειστε σε PC και χρησιμοποιετε το plexus/acestream, σας δημιουργει ενα φακελο οπου το γεμιζει με μεγαλο αριθμο ΜΒ (που γινονται GB οσο πιο πολυ το χρησιμοποιεις);

 

Εμενα, εχει ενα φακελο στο C:/, με ονομασια '_acestream_cache_' και το γεμιζει εκει. Δεν ειναι κατι σοβαρο, τα διαγραφω τα αρχεια, απλα μου ειχε κανει εντυπωση πως ειχε γεμισει ο C:/, οπου εχω και τα windows, ενω δεν εγκαθιστουσα προγραμματα. Οταν το αδιασα, απο 11 γιγα ελευθερα πηγε στα 43!  :confused:

 

Υπαρχει καμια λυση ωστε να μη το γεμιζει αν και οπως ειπα δεν ειναι κατι που απαιτει λυση παση θυσια.

Να προσθεσω πως ο φακελος υπαρχει και σε λινουξ και ειναι στο ~/.ACEStream. Στο openelec, και στο libreelec λογικα, ειναι ο φακελος /storage/.ACEStream.

Σβηνετε ολο το φακελο ή μονο τα περιεχομενα του? Εδω απλα εσβησα τα οσα ειχε μεσα στο ~/ACEStream/.acestream_cache/, μιας και αυτος ηταν ο μεγαλυτερος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχω πληρώσει για 3 μήνες 9 ευρώ για δοκιμή.Φιλος που το έχει του πάει σφαίρα.Θα δοκιμάσω και χωρίς realdebrid να δω τι θα κάνει.

Με real-debrid και ενσύρματο δίκτυο θα έπρεπε να βλέπεις τα πάντα φίλε μου σφαίρα!!! Κάπου αλλού είναι το πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος γνωστης να γραψει τις ρυθμισεις του advancedsettings.xml για το buffer. εχω μπερδευτει λιγο.

Εδω λεει οτι στη 17 εκδοση υπαρχουν αλλαγες. θενκς

http://kodi.wiki/view/HOW-TO%3AModify_the_video_cache

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έχεις μπερδέψει? Απλά έχουν αλλάξει τις ονομασίες:

  • <cachemembuffersize> και <readbufferfactor> - Στην v17 το <cachemembuffersize> μετονομάστηκε σε <memorysize> και το <readbufferfactor> μετονομάστηκε σε <readfactor>. 

Που σημαίνει ότι αν έχεις στο advancedsettings.xml σου κάποιο από τα δύο(ή και τα δύο) θ' αλλάξεις την ονομασία τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι αναφερεσαι στο Zen σε συνδυασμο με λογαριασμο Alluc.

Μπορεις να γράψεις δύο λόγια ή ένα λινκ.για την εγκατάσταση και την χρήση? Με ενδιαφερει πολύ να βλέπω σε καλή 1080p ποιότητα.

 

Επίσης, έχει ειπωθεί αλλά διαβάζοντας σχεδόν όλο το νήμα και καθώς άσχετος με το kodi θα ρωτήσω ξανά.

Μπορώ να συνδέσω τον λογαριασμό imbd λογαριασμό μου με κάποιο add-on ώστε να μου βγάζει την watch list μου?

 

Τέλος, επειδή ξανά λέω ότι είμαι άσχετος, διαβάζω πως υπάρχει τρόπος να βάλω οποίο τορρεντ θέλω και να το βλέπω, και σε ότι ανάλυση θέλω? Αν ναι με ποια πρόσθετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεει κατι και για το network που γινεται cache

π.χ. γινεται καπως ετσι;

 

πριν                                                                                                                              μετα

<advancedsettings>                                                                                                 <advancedsettings>    

  <network>                                                                                                                   <cache>
    <buffermode>1</buffermode>                                                                                  <memorysize>
    <cachemembuffersize>0</cachemembuffersize>                                                <readfactor>
    <readbufferfactor>30</readbufferfactor>                                                            <cache>
  </network>                                                                                                              <advancedsettings>
</advancedsettings>
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...