Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θελω την   βοηθεια σας σε κατι  που δεν καταλαβαινο

 

εκανα install to ares wizard και προσπαθω να κανω εγκατασταση  ενα  buld και στα μεσα  της  εγκαστασης  μου  γραφει  

 

retrieval incomplete  ares wizard  go to only 236528307 out  of  417659708 bytes  γιατι  μου το  γραφει αυτο??

 

αφου τα κανω ολα σωστα..http://repo.ares-project.com/magic/  μπορει καπιος να μου πει που  οφειλετε αυτο??

 

εδω στο  λινκ  κατεβαινει κανονικα..

 

https://www.youtube.com/watch?v=9PRqS1CVL84&t=1580s

 

εχω  σβησει το kodi  και το εχω  κανει εγκατασταση 2  φορες και παλι το ιδιο  μυνημα  μου  βγαζει..

 

μπορει καπιος να μου πει που  οφειλετε αυτο??

Επεξ/σία από cyrax2016
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θελω την   βοηθεια σας σε κατι  που δεν καταλαβαινο


 


εκανα install to ares wizard και προσπαθω να κανω εγκατασταση  ενα  buld και στα μεσα  της  εγκαστασης  μου  γραφει  


 


retrieval incomplete  ares wizard  go to only 236528307 out  of  417659708 bytes  γιατι  μου το  γραφει αυτο??


 


αφου τα κανω ολα σωστα..http://repo.ares-pro...ect.com/magic/  μπορει καπιος να μου πει που  οφειλετε αυτο??


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@barbaraa

Αν εννοεις το προσθετο subtitles.gr, το οποιο ψαχνει σε subtitles.gr, subztv.gr και xsubs.tv, τοτε να σε ενημερωσω οτι το προσθετο εφυγε απο το μαμα repo του kodi πριν ενα μηνα και κατι, οταν ο τοτε maintainer του (lambda) τα πηρε με αυτους που του εκλεβαν πραγματα απο το exodus και αποσυρθυκε οριστικα, σβηνοντας και τα οσα προσθετα ειχε κανει ο ιδιος. Πλεον, το subtitles.gr υπαρχει στο repo του twilight, που μπορεις να το βαλεις οπως λεει εδω και στο τελος να βαλεις το subtitles.gr απο εκει (το howto λεει για το alivegr).

 

https://tutorial-iptv-xbmc.blogspot.gr/2016/06/alivegr-kodi-addon-twilight0-greek-tv.html

 

@cyrax2016

Καταρχην μην σπαμμαρεις το προβλημα σου ξανα και ξανα.

Το βιντεο που παραθετεις δειχνει ενα kodi-λατερνα, κυριολεκτικα ομως. Για 10+ λεπτα γινεται παρουσιαση ολης της σαβουρας που εχει το συγκεκριμενο build και απο το 15ο λεπτο ξεκιναει τις οδηγιες για το ares.

Εκει που κατεβαζει κατι μεγαλο κολλαει σε σενα? Ή πιο μετα, στην αποσυμπιεση?

 

Συμβουλη μου ειναι να απεγκαταστησεις εντελως το kodi σου, επιλεγοντας να σβησει και ο φακελος του προφιλ (εικονα), ωστε να σβηστει οτι σαβουρα εχει κατεβει απο τα διαφορα προσθετα τυπου wizard, και μετα να το στησεις απο την αρχη μονο με προσθετα τα οποια θες εσυ.

 

confirmation.png

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@cyrax2016

Καταρχην μην σπαμμμαρεις το προβλημα σου ξανα και ξανα.

Το βιντεο που παραθετεις δειχνει ενα kodi-λατερνα, κυριολεκτικα ομως.

 

Όπως λέμε "Λατέρνα Φτώχεια και Φιλότιμο" δηλαδή; :-D :-D :-D

 

Κι εγώ είμαι ενάντια στα builds αν και το boom shakalaka τολμώ να πω ότι μου άρεσε. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει που κατεβαζει   το  build κολαει καταλαβες?>?  αυτο  που  εινε  398  megabytes../θα το δεις και εσυ..

 

εκανα επανεγκατασταση  και παλι τα ιδια  >>μου κανει..

 

το  μυνυμα αυτο  τι το προκαλει ομως??

retrieval incomplete  ares wizard  go to only 236528307 out  of  417659708 bytes  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσβησες το φακελο του προφιλ οπως ειπα παραπανω? Το μηνυμα λεει απλα οτι δεν μπορει να κατεβασει ολο το αρχειο που θελει, χωρις να λεει το λογο. Μπορει πχ να ειναι προβληματικη η συνδεση στο ιντερνετ και καποια στιγμη να πεφτει, μπορει το ιδιο το αρχειο που θελει να κατεβασει να ειναι προβληματικο απο τον σερβερ κλπ. Εφοσον δεν λεει απο που το κατεβαζει, δεν γινεται και να ελεγξεις τι συμβαινει.

 

Δεν προκειται να ασχοληθω με wizards κλπ. Εχω kodi απο την εποχη του xbmc 9, πριν καν γινει δημοφιλες δηλαδη, οποτε wizards και συναφεις ευκολιες τα θεωρω ανουσια πραγματα οταν μπορεις να βαλεις τα πεισσοτερα απο αυτα που προσφερουν με τον τυπικο τροπο (install from repository ή install from zip).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να ξερω αν ειναι ιος ή οτιδηποτε αλλο. Σκαναρισου με ενα antivirus αν εχεις αμφιβολιες.

 

Μπορει να ειναι ιος, μπορει να ειναι προβληματικη η συνδεση με το σερβερ απ' οπου κατεβαζει το ares, μπορει το ιδιο το αρχειο που κατεβαζει να ειναι προβληματικο, μπορει το antivirus να κοβει τη συνδεση ως υποπτη και πολλα αλλα "μπορει" που δεν γινετια να τα ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη δεν  φταιει   ο υπολογιστης  μου??

 

μηπως εινε  ιος>?>?  η καπιο προγραμμα  που το επηρεαζεΙ?>?

Πιθανότατα είναι θέμα προβληματικού server. Έχω παρόμοιο πρόβλημα(καμία σχέση με το kodi βέβαια) με την εγκατάσταση και τις αναβαθμίσεις του πυρήνα linux-ck σε arch linux. Εκεί υπάρχει ευτυχώς λύση η οποία βέβαια δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην περίπτωσή αυτή. Με μια αναζήτηση πάντως βρήκα ότι υπάρχει ένα σχετικό θέμα εδώ:

https://ares-project.uk/threads/retrieval-incomplete-ares-wizard-go-to-only-236528307-out-of-417659708-bytes.21875/

 

Δεν ξέρω αν δίνεται κάποια λύση όμως αφού δεν μπορώ να μπω στο θέμα χωρίς να εγγραφώ στο φόρουμ. Πράγμα που δεν θα κάνω μιας και δε χρησιμοποιώ τέτοιες "διευκολύνσεις στο kodi. Εσύ όμως που το χρησιμοποιείς μπορείς να κάνεις μια εγγραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί επίσης να μην έχει χώρο στο δίσκο (μάλλον τον c: ).

 

 

δηλαδη δεν  φταιει   ο υπολογιστης  μου??

 

μηπως εινε  ιος>?>?  η καπιο προγραμμα  που το επηρεαζεΙ?>?

Γιατί δεν καθαρίζεις το kodi όπως είπε οjim να δεις αν στρώσει; Έτσι κι αλλιώς, αφού θέλεις να βάλεις το ares σημαίνει ότι δεν έχεις τίποτα στο kodi έτσι κι αλλιώς.

Εγώ πάντως που είχα δοκιμάσει πέρυσι το ares είχα προβλήματα και το σούταρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει μήπως κάποιος σε ποιο αρχείο βρίσκεται η μετάφραση του μενού στα ελληνικά του συστήματος (χρησιμοποιώ το αρχικό confluence, δεν ξέρω αν είναι κοινό για άλλα σκινς).

Θέλω να αλλάξω τις επιλογές όταν θέλεις να συνεχίσεις μια ταινία που είχες διακόψει και γράφει "επανεκκίνηση από την αρχή" και "επανεκκίνηση" σε: "εκκίνηση από την αρχή" και "συνέχεια". Απορώ ποιος τα μετέφρασε έτσι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοεις τη μεταφραση στο exodus, βρισκεται στο ~/.kodi/addons/plugin.video.exodus/resources/language/Greek/strings.po. Σε λινουξ αυτο...

Στα windows, ο αντιστοιχος φακελος του "~/.kodi" ειναι ο "%APPDATA%\kodi" και το υπολοιπο που εχω σε bold ειναι ιδιο.

 

Βασικα, ο φακελος addons ειναι στον ιδιο φακελο με τον userdata, οποτε αν ξερεις να πας στον userdata, θα βρεις και τον addons.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να είναι τόσο απλό. Δες στο παρακάτω λινκ τι γίνεται και αν θέλεις κάνε λογαριασμό στο transifex για να διορθώσεις αυτά που νομίζεις.

http://kodi.wiki/view/Translation_System

 

Άκυρο.

Αυτό που λέει ο jim, αν και τώρα που το είδα λίγο νομίζω ότι το διόρθωσαν και δε λέει Επανεκκίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...