Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξερει κανεις που μπουπω να βρω καποια επι πλεον skins ? Εκτος απο αυτα που εχει σαν επιλογες ...που τα περισσοτερα δεν εφαρμοζουν. Το 16.1 χρησιμοποιω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις που μπουπω να βρω καποια επι πλεον skins ? Εκτος απο αυτα που εχει σαν επιλογες ...που τα περισσοτερα δεν εφαρμοζουν. Το 16.1 χρησιμοποιω.

Εκεί που έχει τις έτοιμες επιλογές (confluence, retouched) έχει και επιλογή "λήψη περισσότερων" που μπορείς να επιλέξεις μέσα από μια μεγάλη λίστα με δεκάδες σκινς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που έχει τις έτοιμες επιλογές (confluence, retouched) έχει και επιλογή "λήψη περισσότερων" που μπορείς να επιλέξεις μέσα από μια μεγάλη λίστα με δεκάδες σκινς.

Τα εχω δει αυτα αλλα  σχεδον κανενα δεν καθετε σωστα..... Εκτος του οτι τα ελληνικα τους ειναι χαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια σάιτ την ανεβάζουν ως αρχείο m3u οπότε το κατεβάζεις έτοιμο. Σε άλλα σάιτ που έχουν τη λίστα ως κείμενο, την κάνεις copy paste σε ένα δίκο σου αρχείο txt (σημειωματάριο), το αποθηκεύεις, το μετονομάζεις από .txt σε .m3u και είσαι έτοιμος.

 

edit: Μπορείς να κάνεις copy paste τη λίστα και σε σάιτ σαν αυτό: http://tvtvtv.ru/tools/plc_eng.php

και μετά να πατήσεις κάτω που λέει save as m3u. Σε γλιτώνει από τη διαδικασία με το σημειωματάριο και τη μετονομασία.

Nαι, θα ηθελα να μαθω ποια ειναι αυτα τα σαιτ. Φανταζομαι οτι δεν επιτρεπεται να τα ποσταρουμε εδω; Αν γινεται μεσω pm, στειλτε κανενα αν μπορειτε. Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω έκανα αυτό που είπες και έστρωσε.

Δεν άνοιγε τίποτα πρίν.

 

Βεβαια παρουσιαστηκε αλλο προβλημα. Παροτι ειχα μονο αγγλικα σαν γλωσσα, σε καποιες σειρες μου εβγαζε συνεχως ισπανικα στα πρωτα αποτελεσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, θα ηθελα να μαθω ποια ειναι αυτα τα σαιτ. Φανταζομαι οτι δεν επιτρεπεται να τα ποσταρουμε εδω; Αν γινεται μεσω pm, στειλτε κανενα αν μπορειτε. Thanks.

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να τα ποστάρουμε, άλλωστε και για τα πρόσθετα του kodi που συζητάμε δεν είναι νόμιμα τα streams. Τέλος πάντων, αν απαγορεύεται ας το σβήσει κάποιος διαχειριστής. Τέτοια σάιτ μπορείς να βρεις πολά αν γκουγκλάρεις iptv links m3u list κλπ. Εγώ όσο ασχολιόμουν με τέτοιες λίστες χρησιμοποιούσα το https://www.tvonlinestreams.com

Πολύ καλό και με ανανεώσεις καθημερινά (ως γνωστόν τα λινκς στις λίστες διαρκούν ελάχιστες μέρες). Ρίξε μια ματιά να δεις, έχει πολύ καλό υλικό. Στα σημερινά 5/3 ξεχωρίζει η λίστα Arena, SK που έχει τα βαλκανικά κανάλια Arena sport και Sport Klub.

 

Αν έχεις fb υπάρχουν κι εκεί πολλά γκρουπ που με αντίστοιχη αναζήτηση βρίσκεις εύκολα και αναρτούν καθημερινά λίστες.

 

 

 

Βεβαια παρουσιαστηκε αλλο προβλημα. Παροτι ειχα μονο αγγλικα σαν γλωσσα, σε καποιες σειρες μου εβγαζε συνεχως ισπανικα στα πρωτα αποτελεσματα

Γαλλικά εννοείς μάλλον ε? Και σε εμένα το έκανε αμέσως μετά το update αλλά μετά μάλλον έστρωσε, δεν το ξανάκανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαλλικά εννοείς μάλλον ε? Και σε εμένα το έκανε αμέσως μετά το update αλλά μετά μάλλον έστρωσε, δεν το ξανάκανε.

 

Οχι, ισπανικα  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έβγαζε γαλλικά και το απέδωσα σε κόλλημα εξαιτίας της γαλλικής γλώσσας που προστέθηκε στις γλώσσες παρόχων. Τα ισπανικά πως διάολο προέκυψαν? Ελπίζω να μην τα παίξει το exodus, καλά ήταν μέχρι τώρα και χτες μετά το update άρχισε τις τρέλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι μου το εκανε μονο στην τελευταια σεζον του Walking dead και μονο σε συγκεκριμενα επεισοδια. Πηγα στις ρυθμισεις και εκανα uncheck ολους τους γαλλικο/ισπανικους providers. (Παροτι οπως ειπα η γλωσσα ηταν μονο στα αγγλικα). Σε αλλες σειρες δεν ειχα τετοιο θεμα. Προς το παρον ειμαι ενταξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την εγκατάσταση των zips με τους υπότιτλους. Στα windows όλα πήγαν μια χαρά. Στο android box πετάει error ! Μήπως υπάρχει κάποια λύση όπως το αρχείο που παρέθεσε ο φίλος πιο πάνω για Mac?

 

Edit Ξέχασα να αναφέρω πως στο pc έχω την jarvis έκδοση ενώ στο box τη 17! Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο!

Edit2 Τελικά εκείνο το "αρχείο" που έλεγα ήταν addon για το kodi! Μετά την εγκατάσταση όλα λειτουργούν μια χαρά!

 

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τα zip, αλλά και τη βοήθεια που βλέπω ότι παρέχετε σε όποιο χρήστη τη χρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την εγκατάσταση των zips με τους υπότιτλους. Στα windows όλα πήγαν μια χαρά. Στο android box πετάει error ! Μήπως υπάρχει κάποια λύση όπως το αρχείο που παρέθεσε ο φίλος πιο πάνω για Mac?

 

Edit Ξέχασα να αναφέρω πως στο pc έχω την jarvis έκδοση ενώ στο box τη 17! Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο!

Edit2 Τελικά εκείνο το "αρχείο" που έλεγα ήταν addon για το kodi! (1) Μετά την εγκατάσταση όλα λειτουργούν μια χαρά!

 

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τα zip, αλλά και τη βοήθεια που βλέπω ότι παρέχετε σε όποιο χρήστη τη χρειαστεί.

(1) Ναι, είναι addon και θέλει και το lamda service για να λειτουργήσει.

 

Να 'σαι καλά και εδώ είμαστε γα ότι χρειαστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...