Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο addon χρησιμοποιείτε για φόρτωση λιστας m3u στο Kodi;

Κανενα. Αρκει να πεταξεις την m3u σε φακελο που να βλεπει το kodi και μετα πας video > files > το μερος που την εχεις > mitsos.m3u > ολα τα περιεχομενα της λιστας αραδα και επιλεγεις οποιο θες.

Δεν εχω καποια λιστα προχειρη να βγαλω screenshot.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιο addon χρησιμοποιείτε για φόρτωση λιστας m3u στο Kodi;

Στο twilight repo έχει ένα addon με όνομα (play)list runner το οποίο κάνει αυτό ακριβώς.

Ισχύει βέβαια και ο τρόπος χωρίς addon που λέει και ο jim_p πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Στο Alivegr στις ταινίες κινουμένων σχεδίων έχει δύο επιλογές.Προβολή στο EXASHARE που δεν παίζει και βγάζει σφάλμα,και προβολή στο STREAMIN που λέει να πάω http://api.streamin.to/pair.Τιθέλει και εκεί εγγραφή για pair?Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλει εγγραφή. Απλώς μπες στο http://api.streamin.to/pair από το κινητό (ή οποιαδήποτε συσκευή είναι συνδεδεμένη στο ίδιο δίκτυο) και πάτα στο "Ι 'm not a robot" και μετά στο "pair" και είσαι έτοιμος. Θα σου ξεκλειδώσει την ip και θα αρχίσει να παίζει το βίντεο στο κόντι.

Το pair διαρκεί για 4 ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξα το kodi να τσεκαρω αυτο που λες και οταν πατησα στο exodus, εβγαλε ενα μηνυμα σχετικο με το tvaddons και το exodus, λογικα για αυτο*, παγωσε ολο το kodi και εκλεισε! Με κοβω για σεταρισμα απο την αρχη...

 

* https://www.tvaddons.ag/exodus-kodi-future/

 

Μαλλον δεν φταιει το exodus, μιας και το log λεει αυτα πριν το μπαμ

07:44:41.551 T:140306389620480  NOTICE: Skin Helper Service --> Shutdown requested !
07:44:41.551 T:140306389620480  NOTICE: Skin Helper Service --> BackgroundsUpdater - stop called
07:44:41.551 T:140306389620480  NOTICE: Skin Helper Service --> ListItemMonitor - stop called
07:44:41.552 T:140306389620480  NOTICE: Skin Helper Service --> WebService - stop called
07:44:41.554 T:140306389620480  NOTICE: Skin Helper Service --> skin helper service version 1.0.100 stopped
07:44:46.556 T:140305567311616   ERROR: CPythonInvoker(1, /home/jim/.kodi/addons/script.skin.helper.service/service.py): script didn't stop in 5 seconds - let's kill it
Πως θα βγαλω λοιπον το script.skin.helper.service τωρα που το kodi ανοιγει για λιγα δευτερα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το exodus μετά το update μου βγάζει στους providers και rips μεταγλωττισμένα στα γαλλικά και μάλιστα πάνω πάνω στη λίστα και μετά ακολουθούν τα κλασικά 1080p, HD κλπ. Παρόλο που στα settings του exodus έχω επιλέξει μόνο english.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα. Αρκει να πεταξεις την m3u σε φακελο που να βλεπει το kodi και μετα πας video > files > το μερος που την εχεις > mitsos.m3u > ολα τα περιεχομενα της λιστας αραδα και επιλεγεις οποιο θες.

Δεν εχω καποια λιστα προχειρη να βγαλω screenshot.

Γενικη ερωτηση:Tην m3u λιστα απο που την/τις παιρνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια σάιτ την ανεβάζουν ως αρχείο m3u οπότε το κατεβάζεις έτοιμο. Σε άλλα σάιτ που έχουν τη λίστα ως κείμενο, την κάνεις copy paste σε ένα δίκο σου αρχείο txt (σημειωματάριο), το αποθηκεύεις, το μετονομάζεις από .txt σε .m3u και είσαι έτοιμος.

 

edit: Μπορείς να κάνεις copy paste τη λίστα και σε σάιτ σαν αυτό: http://tvtvtv.ru/tools/plc_eng.php

και μετά να πατήσεις κάτω που λέει save as m3u. Σε γλιτώνει από τη διαδικασία με το σημειωματάριο και τη μετονομασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανοιξα το kodi να τσεκαρω αυτο που λες και οταν πατησα στο exodus, εβγαλε ενα μηνυμα σχετικο με το tvaddons και το exodus, λογικα για αυτο*, παγωσε ολο το kodi και εκλεισε! Με κοβω για σεταρισμα απο την αρχη...

 

* https://www.tvaddons.ag/exodus-kodi-future/

 

Μαλλον δεν φταιει το exodus, μιας και το log λεει αυτα πριν το μπαμ

 

07:44:41.551 T:140306389620480  NOTICE: Skin Helper Service --> Shutdown requested !
07:44:41.551 T:140306389620480  NOTICE: Skin Helper Service --> BackgroundsUpdater - stop called
07:44:41.551 T:140306389620480  NOTICE: Skin Helper Service --> ListItemMonitor - stop called
07:44:41.552 T:140306389620480  NOTICE: Skin Helper Service --> WebService - stop called
07:44:41.554 T:140306389620480  NOTICE: Skin Helper Service --> skin helper service version 1.0.100 stopped
07:44:46.556 T:140305567311616   ERROR: CPythonInvoker(1, /home/jim/.kodi/addons/script.skin.helper.service/service.py): script didn't stop in 5 seconds - let's kill it
Πως θα βγαλω λοιπον το script.skin.helper.service τωρα που το kodi ανοιγει για λιγα δευτερα?
το ιδιο εκανε και σε εμένα, ανοιξε μετά η εφαρμογή αλλα δεν ανοίγει κανενα επεισόδιο.

φαίνεται να δουλεύει τωρα

Επεξ/σία από Phoenix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί ακριβώς λαμβάνω συνεχώς μήνυμα error από το subtitles.org, παρά το γεγονός ότι έχω κάνει registration, activation του λογαριασμού μου και έχω περάσει τα credentials στο kodi?

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

New Exodus 3.1

http://www.schism-tv.net/2017/03/04/new-exodus-is-a-community-open-addon-is-this-the-beginning-of-a-new-era-or-just-the-end/

 

Εμένα το exodus μετά το update μου βγάζει στους providers και rips μεταγλωττισμένα στα γαλλικά και μάλιστα πάνω πάνω στη λίστα και μετά ακολουθούν τα κλασικά 1080p, HD κλπ. Παρόλο που στα settings του exodus έχω επιλέξει μόνο english.

 

Από το παραπάνω link:

It also means that new functionality will come, fueled by the diversity of addon developers. Viper2k4 and PowerGrid2000 have already added German and French scrapers, meaning you can now hear audio in those languages!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω υπόψη αυτό με τα γερμανικά και τα γαλλικά που προστέθηκαν. Γι' αυτό έγραψα ότι επέλεξα μόνο αγγλικά στα settings του exodus. Τώρα πάντως που δοκιμάζω πάλι δεν μου βγάζει γαλλικούς providers άρα μαλλον διορθώθηκε. Γενικώς μου έκανε κάτι τρελά το exodus το πρωί μετά το update. Τώρα φαίνεται να είναι όλα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...