Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάπου ειχε πάρει το ματι μου ενα addon,που στην αναζήτηση ταινίας εδινε προτεραιότητα στα links με ανάλυση 1080p.

Ξέρεις κανείς πιο είναι;

Νομιζω οτι αναφερεσαι στο Zen σε συνδυασμο με λογαριασμο Alluc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι αρκετά addon που σου δίνουν την επιλογή για την σειρά ποιότητας που θα εμφανίζουν. Το πρόβλημα είναι ότι σε αρκετά από αυτά, αν και επιλέγεις να δις π.χ. 1080 βλέπεις 720 ή ακόμα και 480.

Το alluc κατεβάζει από torrent οπότε είναι πιοε ενημερωμένο με το τι κυκλοφορεί και αν σου πει ότι είναι 1080 θα είναι 1080.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω το goltv που δειχνει και Ελλάδα (ισπανικο ειναι; ) που το βρίσκετε πιο συχνά; σε iptv addons δεν το έχω βρει ποτέ, μου βγαζει αλλο goltv αλλης χωρας.

 

επισης το zem στο infinity streams σας παιζει τα λινκς απο laola1.tv; μου κανει σπασιματα στα ματς συνέχεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω το goltv που δειχνει και Ελλάδα (ισπανικο ειναι; ) που το βρίσκετε πιο συχνά; σε iptv addons δεν το έχω βρει ποτέ, μου βγαζει αλλο goltv αλλης χωρας.

αντε παλι με το goltv, δεν υπαρχει λεμε, εχει ξαναπαντηθει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος λόγος που ενώ στα sources (local πάντα) για TV series που έχω κατεβάσεις μου βγάζει μόνο 1-2 σειρές μόνο;

Δεν χρησιμοποιώ το kodi σχεδόν καθόλου και το έβαλα κυρίως για να δω πόσο καλά μπορώ να κάνω stream στην tv μου αλλά θα ήθελα τουλάχιστον να μου δείχνει όλες τις σειρές που έχω στο pc.

 

Ευχαριστώ. :)

Θα πρέπει να αρχειοθετήσεις τα αρχεία με συγκεκριμένη σειρά.

 

http://kodi.wiki/view/naming_video_files/TV_shows

 

Πχ

Φάκελος Agents of Shield

Υποφακελος Season 1

Όνομα_επεισοδίου_S01E01

κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plugin.video.SportsDevil-2017-02-29.zip

http://www18.zippyshare.com/v/2jvgMCDt/file.html

 

Για τον dev του sportsdevil ειναι δισεκτο το 2017 απ' οτι φαιινεται :P

Για να δουμε αν εφτιαξε το firstrowsports...

Μπα, ακομα no stream available βγαζει στο firstrowsports :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να αρχειοθετήσεις τα αρχεία με συγκεκριμένη σειρά.

 

http://kodi.wiki/view/naming_video_files/TV_shows

 

Πχ

Φάκελος Agents of Shield

Υποφακελος Season 1

Όνομα_επεισοδίου_S01E01

κτλ

Thanks που απάντησες.

Το είδα αυτό (αφού είχα κάνει όμως το post) αλλά και πάλι δεν μου το εμφανίζει, συγκεκριμένα το δοκίμασα στο The Big Bang Theory.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks που απάντησες.

Το είδα αυτό (αφού είχα κάνει όμως το post) αλλά και πάλι δεν μου το εμφανίζει, συγκεκριμένα το δοκίμασα στο The Big Bang Theory.

Έχεις προσθέσει τον αρχικό φάκελο με τις σειρές στις πηγές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αρκετά addon που σου δίνουν την επιλογή για την σειρά ποιότητας που θα εμφανίζουν. Το πρόβλημα είναι ότι σε αρκετά από αυτά, αν και επιλέγεις να δις π.χ. 1080 βλέπεις 720 ή ακόμα και 480.

Το alluc κατεβάζει από torrent οπότε είναι πιοε ενημερωμένο με το τι κυκλοφορεί και αν σου πει ότι είναι 1080 θα είναι 1080.

Ναι ετσι ειναι. Τα λεω κατι σαν ψευτο HD. Το εχω ξαναπει αλλα η συντριπτικη πλειοψηφια των επεισοδιων σειρων και εργων απο τα γνωστα addons ειναι γυρω στα 1200 Kbps. Αντε να βρω στα 2100-2200 καμια φορα. 

Το alluc πραγματι ειναι διαφορετικο διοτι τα χωριζει σε 1080p, HD και SD. Δοκιμασα σε μια σειρα που εβλεπα ενα 1080αρι και πατησα το 'Ο' και ενω δεν μου ελεγε ποσα Kbps ηταν, η αναλυση ηταν 1920x1080 και εκανε μπαμ απο την εικονα που εβλεπες. Σαν να το ειχες κατεβασει.

Βεβαια δεν συνεχισα να το βλεπω διοτι δυστηχως η μνημη βαραγε στο τερμα του PC μου και το ανεμιστηρακι του επεξεργαστη ακουγοταν μεχρι εξω.

Στα 1080p Alluc μονο τα openload μου δουλευουν οταν κανω pair το ip.

 

Το alluc ρε παιδιά είναι με συνδρομή?

Δεν πληρωνεις αλλα πρεπει να κανεις ενα free λογαριασμο. Eχει τα βηματα στο pcsteps.gr σε ενα σχετικο αρθρο για Kodi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το έφτιαξα το alluc.Ευχαριστώ παιδιά.Μια άλλη ερώτηση.Έβαλα στο zen να δω το moonlight και μου έδειχνε ότι είναι 1080p ενώ δεν ήταν ούτε 576.Γιατί γίνεται αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...