Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

α) Περασα σε libreelec 8/kodi 17 στο pi zero, με εγκατασταση απο την αρχη.

Καταρχην, δεν βλεπω καμια διαφορα στο θεμα "ο νεος player θα ειναι πιο ελαφρυς για αδυναμες συσκευες τυπου pi". Επαιξα 720p@60fps στο twitch και τα ιδια χαλια βλεπω. Παιζει να κανει και περισσοτερη ωρα τωρα για να βγει στο μενου οταν παταω στοπ. Skin εχω ακομα το σαπιο το estuary γιατι μου δειχνει ολα τα addons αραδα και δεν τα ψαχνω στα μενου.

 

β) Κανεις με soundcloud να μου πει αν του δουλευει το search? Εδω δεν δουλευει, βγαζει σφαλμα. Τσεκαρισμενο στο pc (kodi 17) και στο openelec (kodi 14.2)

 

γ) 17 rc1 εδω και μια βδομαδα σχεδον, αλλα δεν βλεπω να φτιαξανε το προβλημα με το μεγεθος του παραθυρου στο λινουξ

https://kodi.tv/kodi-v17-1-krypton-release-candidate-1/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To addon utlimate iptv το έχεις? Αν όχι βάλε το fusion (google it) και πήγαινε Σύστημα-πρόσθετα-εγκατάσταση απο ζιπ-fusion-kodi repos-english-repository ultimate. Μετά πας πίσω, εγκατάσταση από αποθετήριο-ultimate repo-βίντεο πρόσθετα-ultimate iptv-εγκατάσταση.

 

Όταν ανοίξεις το ultimate iptv σου έχει μια μεγάλη λίστα και πάνω πάνω λέει current filter: none. Πατάς εκεί και βάζεις λέξεις για αναζήτηση στα filter set Πχ filter set 1 βαζεις hustler και filter set 2 βάζεις playboy. Ακριβώς από πάνω λέει choose your filter και εκεί βάζεις ποιο φίλτρο (από αυτά που έβαλες) θες να ψάξεις πχ. το 1 ή το 2. Βάζεις πχ το 1 (hustler), πατάς εντάξει και σου βγάζει τίτλους από λίστες. Επιλέγεις το πρώτο αποτέλεσμα που είναι η πιο φρέσκια λίστα με ημερομηνία 28/2. Σου βγάζει τα λινκς και επιλέγεις πάλι το πρώτο που λέει search all links for: hustler. Και θα σου εμφανίσει 5 λινκς από Hustler, το ένα λέει offline, τα άλλα 4 δουλεύουν. Αντίστοιχα ψάχνεις και για playboy ή οτιδήποτε άλλο.

 

Φυσικά με τον ίδιο τρόπο μπορεί κανείς να ψάξει και για άλλα είδη, πχ αθλητικά κλπ. Θες το τάδε κανάλι, βάζεις φίλτρο bein και σου πετάει όλα τα bein sports.

Εμένα δε μου στήνεται. Το δοκίμασα και μέσα από το ultimate repo και από το superrepo αλλά βγάζει fail.

Αν μπορεί κάποιος να το ζιπάρει από τον φάκελο appdata-kodi-addons και να το ανεβάσει θα το εκτιμούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, πολλές φορές! :)

allivegr από twilight repo  μέσα από το fusion (international)

κραπ,δεν έχω ιδέα σε τι αναφέρεσαι,βασικά πρώτη φορά είδα το συγκεκριμένο νήμα.

anyway θα το ψάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δε μου στήνεται. Το δοκίμασα και μέσα από το ultimate repo και από το superrepo αλλά βγάζει fail.

Αν μπορεί κάποιος να το ζιπάρει από τον φάκελο appdata-kodi-addons και να το ανεβάσει θα το εκτιμούσα.

εδώ είσαι:

https://yadi.sk/d/7zMzPrdx3EojiB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το βρήκα και το έφτιαξα.

αν και σε kodi 17 ηταν λίγο διαφορετικό το βρήκα.

 

ερωτηση,να φανταστώ αποθηκευει καπου το buffer,αν ναι μπορω να αλλαξω τον φακελο μη μου σκίσει τον ssd στις εγγραφες.

 

 

επίσης,βλέπω οτι υπάρχουν ρυθμίσεις βίντεο απ ότι βλέπω υπάρχει συγκεκριμένη επιλογή η να τα αφήσω στο auto;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Περασα σε libreelec 8/kodi 17 στο pi zero, με εγκατασταση απο την αρχη.

Καταρχην, δεν βλεπω καμια διαφορα στο θεμα "ο νεος player θα ειναι πιο ελαφρυς για αδυναμες συσκευες τυπου pi". Επαιξα 720p@60fps στο twitch και τα ιδια χαλια βλεπω. Παιζει να κανει και περισσοτερη ωρα τωρα για να βγει στο μενου οταν παταω στοπ. Skin εχω ακομα το σαπιο το estuary γιατι μου δειχνει ολα τα addons αραδα και δεν τα ψαχνω στα μενου.

 

β) Κανεις με soundcloud να μου πει αν του δουλευει το search? Εδω δεν δουλευει, βγαζει σφαλμα. Τσεκαρισμενο στο pc (kodi 17) και στο openelec (kodi 14.2)

 

γ) 17 rc1 εδω και μια βδομαδα σχεδον, αλλα δεν βλεπω να φτιαξανε το προβλημα με το μεγεθος του παραθυρου στο λινουξ

https://kodi.tv/kodi-v17-1-krypton-release-candidate-1/

Και θ' αργήσουν ν' ασχοληθούν. Το είχα αναφέρει εδώ και αρκετό καιρό στο φόρουμ τους. Μετά από μέρες απάντησε κάποιος της ομάδας ανάπτυξης ότι είναι bug του ubuntu και "λύνεται" με την απενεργοποίηση του compositing. Βέβαια εγώ ούτε ubuntu έχω αλλά ούτε και με την απενεργοποίηση του compositing(στο xfce που έχω) λύθηκε τίποτα. Τα ανέφερα κι αυτά βέβαια πριν κάτι μέρες αλλά καμία απάντηση ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να δοκιμασει καποιος να παιξει τη ταινια RED 2010 ΒWillis να μου πει αν βγαινει η ταινια η ντοκυμαντερ ??

 

δοκιμασα χτες και εβγαζε υποτιτλους της ταινιας μεσα στο ντοκιμαντερ

 

 

Τώρα το δοκίμασα, παίζει ντοκιμαντέρ αντί για την ταινία. Με υπότιτλους της ταινίας.

 

Με exodus που δοκιμασα τωρα,  το πρωτο 1080p λινκ, παιζει κανονικα την ταινια με ελληνικους υποτιτλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και θ' αργήσουν ν' ασχοληθούν. Το είχα αναφέρει εδώ και αρκετό καιρό στο φόρουμ τους. Μετά από μέρες απάντησε κάποιος της ομάδας ανάπτυξης ότι είναι bug του ubuntu και "λύνεται" με την απενεργοποίηση του compositing. Βέβαια εγώ ούτε ubuntu έχω αλλά ούτε και με την απενεργοποίηση του compositing(στο xfce που έχω) λύθηκε τίποτα. Τα ανέφερα κι αυτά βέβαια πριν κάτι μέρες αλλά καμία απάντηση ακόμη.

Δωσε ενα λινκ για το θεμα σου στο φορουμ του kodi να το παρακολουθω. Εδω εχω openbox χωρις compositing σε debian, αλλα το προβλημα ειναι γενικο στο λινουξ, ανεξαρτητο απο διανομες και desktop enviroments.

Να φανταστεις, οταν εβαλα 17 σε ενα φιλο με windows, πατησα καμια 10αρια φορες το / για να σιγουρευτω οτι εκει δουλευει σωστα η εναλλαγη!

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να δοκιμασει καποιος να παιξει τη ταινια RED 2010 ΒWillis να μου πει αν βγαινει η ταινια η ντοκυμαντερ ??

 

δοκιμασα χτες και εβγαζε υποτιτλους της ταινιας μεσα στο ντοκιμαντερ

Φίλε το δοκίμασα σε exodus, zen, streamhub, bob και παίζει κανονικά η ταινία red με τον Willis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξαναδοκίμασα κι εγώ τώρα σε exodus, specto, streamhub και πέτυχα την ταινία χαμηλά στα λινκς (Primewire/openload) σε ποιότητα HQ. Στα 1080p και 720p μου παίζει ένα ντοκιμαντέρ με ζέβρες κλπ με τίτλο SERENGETI - Nature's greatest journey.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.Το silent hunter εχθές μου έβγαζε error και δεν παίζει σε kodi 17.Το έχει κάποιος φίλος να τσεκάρει?Πριν 10 ημέρες που το είχα εγκαταστήσει έπαιζε κανονικά.Είχε και 4k ταινίες.

Mια απο τα ιδια...

 

Το repo steamteam απ' το οποίο ενημερώνονταν (v1.2.2) είναι broken πλέον. To silenthunter repo περιλαμβάνει μόνο την v1.0. Αν βρει κάποιος νέα πηγή ας ενημερώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...