Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ποιο πρόσθετο βρίσκετε τα καλύτερα 1080p Ace streams για μπαλα; στο sportsdevil χρησιμοποιώ το rojaditecta, και το livefootball.ws αλλα δεν βρισκω παντα 1080p και αν βρω θα ειναι σπάνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας ,

Ξέρει κανείς κάποιο add-on στο kodi που μπορώ να δω κανάλια όπως το hustler Tv , penthouse Tv κλπ ? Δλδ κανάλια που έχει και το ΟΤΕ tv αλλά θέλουν να πληρώσω επιπλέον (έχω το full pack)

τα βρίσκεις συνηθως σε iptv links, δοκιμασε στο Adryanlist πρόσθετο στην κατηγορία iptv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο πρόσθετο βρίσκετε τα καλύτερα 1080p Ace streams για μπαλα; στο sportsdevil χρησιμοποιώ το rojaditecta, και το livefootball.ws αλλα δεν βρισκω παντα 1080p και αν βρω θα ειναι σπάνια

Και το livetv.ru έχει καλά acestreams και sopcast που έχει τύχει να είναι 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 


Σου δίνει επιλογή για browse στο Krypton? Στο Jarvis δεν γινόταν και έπρεπε υποχρεωτικά να ορίσεις φάκελο από πριν αλλιώς σου άνοιγε έναν που είχε default και δεν μπορούσες να κάνεις browse σε άλλο.

Και στο jarvis και στο krypton έχει επιλογή (σε μένα) να επιλέξω φάκελο.

Στο μόνο που το είδα να μη βγάζει φάκελο να να εμφανίζει μόνο κάποιους προεπιλεγμένους ήταν όταν δοκίμασα ένα wizard, το boom shakalaka και εμφάνιζε μόνο κάτι φάκελους του metalliq.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα παιδια μου ρθε πριν λιγες μερες το beelink gt1, μιας και ειμαι τελειως ασχετος εψαξα στο ιντερνετ και βρηκα αυτον τον οδηγο https://www.pcsteps....ρόσθετα-addons/για να σεταρω και εγω αυτο το kodi που ακουω τοσο καιρο. εκανα αναβαθμιση και της συσκευης και του κοντι. αφου κανω ολα τα βηματα κομπλε φτανω στο σημειο που πρεπει να κατεβασω το

"Schism TV All in one Krypton" ενα αρχειο 299mb περιπου και εκει ειναι το προβλημα. οσες φορες και αν προσπαθησα να το κατεβασω ξεκιναει και μετα απο λιγο σα να κολλαει το kodi και δε φταιει το ιντερνετ δε κανει ουτε ακυρωση. το εχω κανει unistall/install πολλα reboot τη συσκευη παντα το ιδιο ξεκιναει και κολλαει. εχετε καμια ιδεα ρε παιδια τι μπορει να φταιει;

Επεξ/σία από someone-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια μου ρθε το παραπανω μηχανακι πριν λιγες μερες μιας και ειμαι τελειως ασχετος εψαξα στο ιντερνετ και βρηκα αυτον τον οδηγο https://www.pcsteps....ρόσθετα-addons/για να σεταρω και εγω αυτο το kodi που ακουω τοσο καιρο. εκανα αναβαθμιση και της συσκευης και του κοντι. αφου κανω ολα τα βηματα κομπλε φτανω στο σημειο που πρεπει να κατεβασω το

"Schism TV All in one Krypton" ενα αρχειο 299mb περιπου και εκει ειναι το προβλημα. οσες φορες και αν προσπαθησα να το κατεβασω ξεκιναει και μετα απο λιγο σα να κολλαει το kodi και δε φταιει το ιντερνετ δε κανει ουτε ακυρωση. το εχω κανει unistall/install πολλα reboot τη συσκευη παντα το ιδιο ξεκιναει και κολλαει. εχετε καμια ιδεα ρε παιδια τι μπορει να φταιει;

Υπ' όψιν ότι πολλά προβλήματα στην εγκατάσταση των addons και των dependencies προέρχονται από τα Ελληνικά γράμματα στο user name του χρήστη σου στα windows. Εγώ σήμερα έφαγα κόλλημα και δεν μπορούσα νσ βάλω το (πολύ καλό) bob σε δύο λάπτοπ και αποδείχτηκε ότι έφταιγε το Ελληνικό όνομα χρήστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπ' όψιν ότι πολλά προβλήματα στην εγκατάσταση των addons και των dependencies προέρχονται από τα Ελληνικά γράμματα στο user name του χρήστη σου στα windows. Εγώ σήμερα έφαγα κόλλημα και δεν μπορούσα νσ βάλω το (πολύ καλό) bob σε δύο λάπτοπ και αποδείχτηκε ότι έφταιγε το Ελληνικό όνομα χρήστη.

σε ευχαριστω για την απαντηαη σου αλλα με συγχωρεις ειχα ξεχασει να αναφερω οτι προκειται για tv box android
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια σε νεα εγκατασταση του kodi jarvis με το exodus μονο εβαλα χειροκινητα το subtitles.gr και το substv και δεν μου κατεβαζει τους υποτιτλους ενω βγαζει λιστα κανονικα και επιλεγω λεει failed to download subtitles.Με opensubtitltes.org βρισκω για ταινιες αλλα σε σειρες δεν βγαζει τπτ καμια βοηθεια?Κανω κατι λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο jarvis και στο krypton έχει επιλογή (σε μένα) να επιλέξω φάκελο.

Στο μόνο που το είδα να μη βγάζει φάκελο να να εμφανίζει μόνο κάποιους προεπιλεγμένους ήταν όταν δοκίμασα ένα wizard, το boom shakalaka και εμφάνιζε μόνο κάτι φάκελους του metalliq.

Έχεις δίκιο. Είμαι ωστόσο 100% σίγουρος ότι δεν γινόταν μέχρι πριν κάνα χρόνο. Με είχε απασχολήσει το ίδιο πρόβλημα και μετά κάποιος μου είπε ότι πρέπει να ορίσεις τον φάκελο από πριν στα settings. Και δεν χρησιμοποιώ builds και τέτοια. Ίσως να είχα καμιά έκδοση προ jarvis.

 

Ρε παιδια σε νεα εγκατασταση του kodi jarvis με το exodus μονο εβαλα χειροκινητα το subtitles.gr και το substv και δεν μου κατεβαζει τους υποτιτλους ενω βγαζει λιστα κανονικα και επιλεγω λεει failed to download subtitles.Με opensubtitltes.org βρισκω για ταινιες αλλα σε σειρες δεν βγαζει τπτ καμια βοηθεια?Κανω κατι λαθος?

Τα subtitles.gr και subz.tv είναι διαθέσιμα στο repo του twilight (στο fusion-interntional). Βάλτα από εκεί μήπως και δουλέψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...