Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια μι ερωτηση, μπορουμε απο τα settings να αυξησουμε την ποιοτητα , βλεπω καναλια που θεωρητικα ειναι hd αλλα στην πράξη .....

υποθετω οτι φταιει το καναλι αλλα λεω μηπως και....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια μι ερωτηση, μπορουμε απο τα settings να αυξησουμε την ποιοτητα , βλεπω καναλια που θεωρητικα ειναι hd αλλα στην πράξη .....

υποθετω οτι φταιει το καναλι αλλα λεω μηπως και....

 

Μπα, το stream φταίει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το εχω παρατήσει το kodi γιατί τώρα τελευταία μου βγάζει το λάδι για δω κάποιες σειρές πχ serlock, poirot, bing bang κλπ που παλιότερα πριν μήνες έβλεπα απροβλημάτιστα.

Γενικότερα ότι και να βάλω είναι μανούρα.

 

Με τους υπότιτλους τι κάνουμε γενικότερα?

Δούλευα με opensubtitles, podnapisi, subtitles.gr.

Ακόμα δουλεύουμε με αυτά, χρειάζεται κάτι παραπάνω για το opensubtitles, login κλπ?

Ακόμα στο default tv series/movie service τελευταία δεν έβαζα κάποιο και δεν είχα θέμα.

Να βάλω κάποιο σαν default?

 

Τώρα γενικότερα σπάνια να βρω υπότιτλους που να ταιριάζουν αμέσως.

θέλει να διορθώνεις συνέχεια το offset.

 

Ακόμα σε 17 αναβαθμίζουμε, αξίζει και σε τι συσκευές?

tv box με s912, tv box με s905, tablet με intel, κινητά snapdragon η mtk.

Που αξίζει και δουλεύει καλα η μετάβαση σε 17?

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με box s905, θα το κρατησω στο 16.1 οσο με παιρνει. Δεν κανω πειραματα γιατι λιγο που το δοκιμασα στον υπολογιστη μου το 17 δε μου αρεσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω. Ενώ με το exodus βλέπω άψογα τα πάντα, με το alivegr και greek tv έχω συνέχεια κόλλημα. Στο internet συνδέομαι ασύρματα. Τι μπορεί να φταίει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω. Ενώ με το exodus βλέπω άψογα τα πάντα, με το alivegr και greek tv έχω συνέχεια κόλλημα. Στο internet συνδέομαι ασύρματα. Τι μπορεί να φταίει

Ειναι θεμα πηγων των προσθετων .Στο exodus οι πηγες που περνει υλικο για προβολη δεν εχουν θεμα και η προβολη ειναι απροβληματιστη.(δεν μετρα μονο η ταχυτητα της γραμμης για απροβληματιστη προβολη αλλα και οι πηγες απο που περνουν υλικο για προβολη ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Libreelec 8 τελικη με kodi 17 επιτελους!

https://libreelec.tv/2017/02/libreelec-krypton-v8-0-0-release/

 

Οι τυποι εχουν και τη λυση για το προβλημα που το kodi μενει στην αρχικη οθονη μετα την αναβαθμηση και ενημερωνει τα προσθετα, και απ' οτι φαινετια ειναι απο upstream το προβλημα.

 

We have seen reports of boxes getting stuck on the Krypton splash screen after updating. Removing /storage/.kodi/userdata/Databases/Addons27.db manually allows Kodi to complete migration but add-ons will need to be re-enabled afterwards. The bug has been reported to Kodi. Auto-update will not be available until the issue is resolved. If you do not experience the issue when updating, do not delete the Addons27.db file!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Το aeon μου αρεσε πολυ σαν skin, αλλα δε μπορω να κανω offset τους υπότιτλους, εχει επιλογη μονο για κατέβασμα στα controls, μπορω να το προσθέσω καπως;

Θελω επισης τροπο να αλλάξω την default προβολη σε λιστα που να φαινεται και η περιγραφη της ταινίας.Γινεται κάπως χωρις να πειράξω τα .xml αρχεία;Ειμαι σε android.

Προς το παρον εχω το black glass Nova καθαρα επειδη η default προβολη του είναι αυτη που θελω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μι ερωτηση, μπορουμε απο τα settings να αυξησουμε την ποιοτητα , βλεπω καναλια που θεωρητικα ειναι hd αλλα στην πράξη .....

υποθετω οτι φταιει το καναλι αλλα λεω μηπως και....

Οχι δεν φταιει κατι απο τη μερια σου.

 

1) Το HD του Kodi, σε πολλες περιπτωσεις, οσο να'ναι ειναι διαφορετικο απο το να εβλεπες ενα HD καναλι της τηλεορασης ή του δορυφορικου δεκτη για παραδειγμα

 

2)Πολλα καναλια στο Kodi γραφουν οτι ειναι HD και οταν το επιλεγεις ειναι SD. Aν πατησεις το 'Ο' οταν παιζει θα δεις την αναλυση του.

 

Σε αλλα νεα, καταφερα για πρωτη φορα* να δω ενα ματς, εστω και μπασκετ, χθες στο Ultimate IPTV χωρις το παραμικρο προβλημα.

 

 

*Δεν εχω προσπαθησει και εκατο φορες αλλα στο παρελθον καθε φορα που ειχα προσπαθησει να δω μπαλα, κολλαγε. Ειτε μ'αυτο ειτε με αλλο iptv add on.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Το aeon μου αρεσε πολυ σαν skin, αλλα δε μπορω να κανω offset τους υπότιτλους, εχει επιλογη μονο για κατέβασμα στα controls, μπορω να το προσθέσω καπως;

Θελω επισης τροπο να αλλάξω την default προβολη σε λιστα που να φαινεται και η περιγραφη της ταινίας.Γινεται κάπως χωρις να πειράξω τα .xml αρχεία;Ειμαι σε android.

Προς το παρον εχω το black glass Nova καθαρα επειδη η default προβολη του είναι αυτη που θελω.

post-60587-0-62179900-1488034079_thumb.pngpost-60587-0-69492900-1488034021_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σκεφτηκα να κοιτάξω εκει, ευχαριστω.Εσύ εχεις καταφέρει να αλλάξεις την default διάταξη στις ταινιες η πας στο information για να δεις την πλοκη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν άσχετος από kodi,που μόλις το πέρασε,εκτός από το exodus και το addone για τα ελληνικά κανάλια που έβαλα,έχουμε κανένα καλό plugin για να βλέπουμε αθλητικά;Κυρίως f1 και motogp.

Αν έχετε κάτι στα υπόψιν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για live βρίσκεις και στο κλασικό sportsdevil (το Α και το Ω για τα αθλητικά στο kodi) καθώς και σε πολλά άλλα addons με αθλητικά και κανάλια (πχ το MotorsTV το βλέπω συχνά μπροστά μου).

Γενικά για f1, motogp και οτιδήποτε παρεμφερές, νομίζω επιβάλλεται να έχεις το addon Motor Replays:

http://bestforkodi.com/guide-install-motor-replays-kodi-addon-repo/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν άσχετος από kodi,που μόλις το πέρασε,εκτός από το exodus και το addone για τα ελληνικά κανάλια που έβαλα,έχουμε κανένα καλό plugin για να βλέπουμε αθλητικά;Κυρίως f1 και motogp.

Αν έχετε κάτι στα υπόψιν...

http://www.insomnia.gr/topic/478458-xbmc-%CF%84%CE%BF-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AD%CF%82/page-155?do=findComment&comment=55484049

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...