Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ultimate iptv αλλαξε "σπιτι" και δεν ειναι πλεον στο repo του whitecream μαζι με το ομωνυμο τσοντοπροσθετο, παρολο που ειναι απο απο τον ιδιο maintainer και τα 2. Το repo του λεγεται σκετο ultimate, μπαινει απο το fusion (fusion > kodi-repos > repository-ultimate-εκδοση.zip) και περιεχει μονο το ultimate iptv.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια.Ειχα ενα θεμα στο kodi και επειδη μαλλον θα το εχουν και καποιοι αλλοι θα σας πω τι εκανα.Καταρχας εχω φτιαξει ενα λογαριασμο realdebrid για να βλεπω μεσω premium links αλλα στις ταινιες με μεγαλα μεγεθη σε gb ειχα τρομερο προβλημα με το buffer.Νομιζα οτι ειναι λογω router αλλα ψαχτηκα και τελικα η λυση ηταν εδω

 

http://www.ares-project-blog.com/kodi-technical/kodi-advanced-settings/

 

Μου εκανε εντυπωση να εχω τοσο σοβαρο προβλημα μιας και εχω vdls και περιμενα να streamαρω αψογα.Πλεον οι ταινιες κυλανε νερακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ultimate iptv αλλαξε "σπιτι" και δεν ειναι πλεον στο repo του whitecream μαζι με το ομωνυμο τσοντοπροσθετο, παρολο που ειναι απο απο τον ιδιο maintainer και τα 2. Το repo του λεγεται σκετο ultimate, μπαινει απο το fusion (fusion > kodi-repos > repository-ultimate-εκδοση.zip) και περιεχει μονο το ultimate iptv.

Αυτο δεν επηρεαζει οσους το εχουν εγκατεστημενο ηδη; Διοτι σε μενα παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ultimate iptv αλλαξε "σπιτι" και δεν ειναι πλεον στο repo του whitecream μαζι με το ομωνυμο τσοντοπροσθετο, παρολο που ειναι απο απο τον ιδιο maintainer και τα 2. Το repo του λεγεται σκετο ultimate, μπαινει απο το fusion (fusion > kodi-repos > repository-ultimate-εκδοση.zip) και περιεχει μονο το ultimate iptv.

Μου βγάζει σφάλμα στην εγκατάσταση και το δοκίμασα 3 φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα προβλημα εδω σε pc (64αρι λινουξ με kodi 17), νετμπουκ (32αρι openelec με kodi 14) και pi zero (libreelec με kodi 16.1).

 

Τωρα που το παρατηρω, τι hardware diversity εχω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όλους τους ενδιαφερόμενους, παρακάτω ακολουθεί σε συνημμένο το service για το subtitles.gr.

Προστίθεται ως γνωστόν από system->file manager->install from zip file.

attachicon.gifservice.subtitles.subtitles.gr-1.2.1.zip

 

Σε κάποια setup μπορεί να ζητήσει ένα depedency, οπότε βάλτε και το παρακάτω

attachicon.gifscript.module.lamlib.zip

 

Επίσης, για το subztv πάρτε το παρακάτω:

attachicon.gifservice.subtitles.subztv.gr.zip

 

EDIT:

Έχω μια απορία boom shakalak skin και σε έναν φίλο που έχει το schizm δεν εμφανίζει τους τοπικούς δίσκους και πρέπει να προσθέσουμε φάκελο για υπότιτλους στις ρυθμίσεις για να μπορέσουμε να βρούμε τοπικούς υπότιτλους. Τα μόνα που βγάζει είναι 4 source folders από το MetalliQ και δεν μπορώ να αναζητήσω στους δίσκους μου.

Ξέρει κανένας πως ενεργοποιώ-εμφανίζω πάλι όλους τους δίσκους; Το μόνο που κατάφερα είναι να ορίσω στον file manager τους δίσκους ξερά ή κάποιους φακέλους, όχι όμως το My computer με όλα τα αποθηεκυτικά μέσα, ούτε τις δικτυακές τοποθεσίες.

Άψογος. 16.1 δούλεψε, χρειάστηκε και το module.lamlib.zip πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπεριζω! Ψαχνομαι για τα HD αθλητικα καναλια που ειχα αναφερει και πριν μερικες μερες και οταν παω να κανω install το Acestream απο Superrepo εχω installation failed...Εχετε καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Acestream αποκλείεται. Μήπως εννοείς το plexus? Αν ναι, κατέβασέ το και εγκατέστησέ το χειροκίνητα από εδώ:

 

https://mega.nz/#!5IdVhYBY!juVHrautRsMa8zdEFDvP1DWsgRLlGf9AS6_jGZcgSnU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Acestream αποκλείεται. Μήπως εννοείς το plexus? Αν ναι, κατέβασέ το και εγκατέστησέ το χειροκίνητα από εδώ:

 

https://mega.nz/#!5IdVhYBY!juVHrautRsMa8zdEFDvP1DWsgRLlGf9AS6_jGZcgSnU

Με ενα reboot στο tv box δουλεψε και εγκατεστησα το Acestream client.Δεν ειναι αυτο; Το Plexus το εχω εγκαταστησει ηδη απο το repo του αυτο ειναι κατι εξτρα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δεις acestream χρειάζεται να εγκαταστήσεις την εφαρμογή acestream media στο tv box και το addon plexus στο kodi. Αυτό που λες για το acestream στο superrepo δεν ξέρω τι είναι. Πάντως το plexus στο repo πρόσφατα είχε πρόβλημα και βγήκε το plexus-fix (το λινκ που σου έδωσα). Εσύ αυτό το plexus που έβαλες σου κατέβασε κάτι modules κλπ? Αν ναι είσαι οκ, αν όχι βάλε το plexus από το λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου δουλευει σωστα το profile cleaner, επεισοδιο 2. Επειδη ειχα μια υποψια οτι δεν σβηνει τιποτα στο openelec ειπα να το κοιταξω.

 

Αφου του ειπα να σβησει ολα τα thumbnails και εβγαλε οτι καθαρισε ~250ΜΒ (εικονα), μπαινω με ssh και βλεπω αυτο το χαλι. Γιατι? Μου φαινεται θα το γυρισω στο σκριπτακι που τα εσβηνε ολα στην εκκινηση...

OpenELEC:~ # du -h .kodi/userdata/Thumbnails/
15.3M   .kodi/userdata/Thumbnails/e
16.0M   .kodi/userdata/Thumbnails/7
16.2M   .kodi/userdata/Thumbnails/d
16.0M   .kodi/userdata/Thumbnails/b
15.6M   .kodi/userdata/Thumbnails/4
16.5M   .kodi/userdata/Thumbnails/1
15.7M   .kodi/userdata/Thumbnails/8
15.8M   .kodi/userdata/Thumbnails/6
15.3M   .kodi/userdata/Thumbnails/3
17.0M   .kodi/userdata/Thumbnails/5
15.9M   .kodi/userdata/Thumbnails/f
16.7M   .kodi/userdata/Thumbnails/c
4.0K    .kodi/userdata/Thumbnails/Video/Bookmarks
8.0K    .kodi/userdata/Thumbnails/Video
14.7M   .kodi/userdata/Thumbnails/2
15.9M   .kodi/userdata/Thumbnails/0
15.9M   .kodi/userdata/Thumbnails/9
15.4M   .kodi/userdata/Thumbnails/a
254.0M  .kodi/userdata/Thumbnails/

post-124002-0-83930200-1487864996_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δεις acestream χρειάζεται να εγκαταστήσεις την εφαρμογή acestream media στο tv box και το addon plexus στο kodi. Αυτό που λες για το acestream στο superrepo δεν ξέρω τι είναι. Πάντως το plexus στο repo πρόσφατα είχε πρόβλημα και βγήκε το plexus-fix (το λινκ που σου έδωσα). Εσύ αυτό το plexus που έβαλες σου κατέβασε κάτι modules κλπ? Αν ναι είσαι οκ, αν όχι βάλε το plexus από το λινκ.

Καταλαβα πατατα κατεβασα.Οποτε αν καταλαβα σωστα,κατεβαζω το acestream media απο playstore περναω και το fix για σιγουρια στο plexus που ειναι ηδη περασμενο στο kodi και ειμαι ετοιμος;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζεις στο box αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.acestream.media

και το τρέχεις να ανοίξει η αρχική οθόνη (θα δεις θα λέει κάτι login κλπ δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι). Υπόψην, αυτή την εφαρμογή πρέπει να την ανοίγεις πάντα από πριν και μετά να πας στο kodi για να δεις acestream. Αλλιώς δεν θα σου παίζουν τα λινκς.

Το plexus-fix περιέχει το plexus, δεν είναι συμπλήρωμα. Οπότε καλύτερα σβήσε το άλλο plexus που έβαλες και βάλε το δικό μου και τρέξε το να σεταριστεί αυτόματα και να σου κατεβάσει τα aπαραίτητα modules. Σε όσα σε ρωτήσει κατά το σετάρισμα να απαντήσεις "όχι". Μόλις τελειώσει είσαι έτοιμος να δεις acestream.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζεις στο box αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.acestream.media

και το τρέχεις να ανοίξει η αρχική οθόνη (θα δεις θα λέει κάτι login κλπ δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι). Υπόψην, αυτή την εφαρμογή πρέπει να την ανοίγεις πάντα από πριν και μετά να πας στο kodi για να δεις acestream. Αλλιώς δεν θα σου παίζουν τα λινκς.

Το plexus-fix περιέχει το plexus, δεν είναι συμπλήρωμα. Οπότε καλύτερα σβήσε το άλλο plexus που έβαλες και βάλε το δικό μου και τρέξε το να σεταριστεί αυτόματα και να σου κατεβάσει τα aπαραίτητα modules. Σε όσα σε ρωτήσει κατά το σετάρισμα να απαντήσεις "όχι". Μόλις τελειώσει είσαι έτοιμος να δεις acestream.

Τελεια ευχαριστω πολυ φιλε! Να σαι καλα!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...