Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιος ήρθε;;; :confused:

Πότε σου ζήτησε λεφτά; Έκανες εγγραφή στο site; Χρησιμοποίησες το zip ή το εγκατέστησες από τα addons του kodi;

 

ειχα μπει στο αγγλικο ενω στο /ελ ολα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

First (opensource) world problems!

Απο ενα συστημα (w10 64αρια αναβαθμησμενα απο w8.1) πεταξα το libreoffice 5.1 που ειχε και τωρα δεν ξεκιναει το kodi (16.1) επειδη του λειπει το sqlite3.dll!!!

 

Για πειτε καμια ιδεα εκτος απο επανεγκατασταση...

 

https://www.dll-files.com/sqlite3.dll.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, βρες το από κάποιο που να θεωρείς αξιόπιστο. Ίσως να υπάρχει και στο σάιτ της microsoft. Αλλιώς το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι αν γίνεται να κάνεις repair τα windows αλλά αφού είναι 10άρια από αναβάθμιση από 8 λογικά δεν θα έχεις ούτε δισκάκι ούτε κάποιο αρχείο εγκατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβούτσικο μου φάνηκε το sportaccess...

Ψάξτε στο aliexpress για sports streams (iptv). Φτηνά, σταθερά και απροβλημάτιστα...

box εμφανίζει έτσι, συνδρομές δεν βλέπω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jonkyr

Το προβλημα με την εγκατασταση νεων προσθετων το εχεις με συγκεκριμενα προσθετα ή γενικα με οποιο προσθετο πας να βαλεις?

 

Μονο με το συγκεκριμενο. Μολις γυρισα απο οδοντιατρο, δεν ειμαι σε θεση να ασχοληθω με το alive τωρα αλλιως θα το εψαχνα λιγο :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

First (opensource) world problems!

Απο ενα συστημα (w10 64αρια αναβαθμησμενα απο w8.1) πεταξα το libreoffice 5.1 που ειχε και τωρα δεν ξεκιναει το kodi (16.1) επειδη του λειπει το sqlite3.dll!!!

 

Για πειτε καμια ιδεα εκτος απο επανεγκατασταση...

Για πάρε το δικό μου και βάλτο χύμα στο φάκελο του kodi.

sqlite3.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με sportsdevil δεν εχουμε καποια εξελιξη ε; Εκανε και autoupdate απο οτι ειδα αλλα το No stream available εκει..

Για το firstrowsports λες? Οχι, τιποτε ακομα. Βασικα, μαλλον καποια αλλαγη στη σελιδα το χαλασε, μιας και δεν δουλευει ουτε στην προηγουμενη εκδοση.

 

Για το θεμα με το sqlite3.dll.

Το θεμα δεν ειανι απο που θα βρω το αρχειο, ουτε το που θα το βαλω. Το θεμα ειναι γιατι η απεγκατασταση του libreoffice πηδηξε το kodi!

Εφοσον το αρχειο δεν ειναι των windows ή καποιου αλλο πακετου της ms (πχ visual studio redistributable, net framework κλπ), αρα δεν ειναι "κοινοχρηστο" για ολες τις εφαρμογες, αρα η καθε εφαρμογη που το θελει το περναει για την παρτη της στο φακελο στον οποιο γινεται η εγκατασταση της, δεν επρεπε να σβηστει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jim_p μου έχει τύχει σε απεγκατάσταση κάποιου προγράμματος να μου βγάλει μήνυμα τύπου "αν σβηστούν όλα τα αρχεία του τάδε προγράμματος θα σβηστεί και το αρχείο τάδε το οποίο ενδεχομένως να χρησιμοποιείται από άλλα προγράμματα που ίσως δυσλειτουργήσουν". Μήπως σου έβγαλε κάνα τέτοιο μήνυμα και πάτησες "ΟΚ" απο βιασύνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πουμε οτι το εβγαλε και δεν το ειδα. Πως ειναι δυνατον να ηξερε οτι το sqlite3.dll ειναι στο φακελο c:/program files/kodi/kati οταν το libreoffice ειναι στο φακελο c:/program files/libreoffice?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι αν υπάρχει το dll στον φάκελο του kodi σου. Δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να σβήσει το uninstaller κάποιου προγράμματος ένα dll από φάκελο άλλου προγράμματος. Η μόνη περίπτωση είναι να χρησιμοποιούσαν από κοινού το dll μέσα από τον system32 και σβήνοντας το το libre να το έχασε και το Kodi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...