Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λινκ για το opensubs by opensubs? Για το plexus streams ψαχνω το repo του.

To opensubs by opensubs θα το βρεις στο tvaddons repo που είναι στο fusion-kodi repos-english-repository.xbmchub. Μετά κλασικά install from repo-tvaddons repo-subtitles και το κάνεις εγκατάσταση.

 

plexus-streams repo:

http://www.insomnia.gr/topic/478458-xbmc-%CF%84%CE%BF-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AD%CF%82/page-115?do=findComment&comment=55372486

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γνωριζουμε κατι για το alive.gr οσο αναφορα τις Ελληνικες σειρες- εκπομπες διοτι πριν 1 εβδομαδα ολα επαιζαν οκ ενω απο εχτες που προσπαθησα να δω κατι σειρες απλα δεν ανοιγει, λειτουργουν μονο τα live καναλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες το alive.gr που το βρίσκω μέσα στο μενού;Το πέρασα αλλά δε μου το εμφανίζει.Ειμαι άσχετος οπότε συγχωρήστε αν είναι κάπου μπροστά μου και δε το βλέπω.

 

Edit:Το βρήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω εδω βγηκε opensubtitles by opensubtitles, εκδοση 5.2.14, απο 5.1.14 γιατι το version bumping ειναι εξαρτηση για καποιους devs απ' οτι φαινεται, και εχει αυτο σαν νεο feature και τιποτε αλλο

 

New feature: Users are able to check for subtitles when Kodi is not playing, by using the manual search or by standing on an item and opening the subtitles search dialog (By key or by an external addon) | @burekas

https://github.com/opensubtitles/service.subtitles.opensubtitles_by_opensubtitles

 

Μονο σε εμενα φαινεται ηλιθιο το συγκεκριμενο σκεπτικο, το να κατεβασεις δηλαδη υποτιτλους για κατι χωρις αυτο να παιζει εκεινη τη στιγμη? Πως θα τσεκαρεις οτι ειναι σωστοι αν δεν παιζει?

Για να μην πω για το εξτρα προσθετο που θελει για να δουλεψει ετσι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι καταλαβαίνω είναι για να ελέγξεις αν υπάρχουν υπότιτλοι για κάποια ταινία/επεισόδιο από πριν, ώστε να μη χρειάζεται να περάσεις όλη τη διαδικασία μέχρι να παίξει η ταινία/σειρά, που όσον αφορά(και όχι οσο αναφορά) το streaming τουλάχιστον, μπορεί να είναι αρκετά χρονοβόρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ntp servers εχεις ορισει?

Η αλήθεια είναι πως όχι! Αλλά, αυτό, γιατί ποτέ δεν είχε τύχει να φανεί ότι θα χρειαζόταν και αυτό.

Αφού όμως το αναφέρεις θα κοιτάξω να το δοκιμάσω πια.

Μια και θα είναι η 1η μου, έχεις κάποια σύντομη οδηγία για το από πού, πώς, τι κ.λπ. ή καλύτερα να το ψάξω διαδικτυακά;

 

Παρεμπιπτόντως πάντως παρατήρησα ότι, πού και πού, μου παρουσιάζει πλέον αυτή τη δυσλειτουργία και στις υπόλοιπες Kodi εγκαταστάσεις μου! Όχι όμως για πολύ ώρα ούτε τόσο συχνά!

Με προβληματίζει αυτή η "ασυνέπεια" στη συμπεριφορά, ουσιαστικά ίδιων κατά τ' άλλα συνθηκών...

(Sorry πάντως που καθυστέρησα τόσο να ανταποκριθώ κι ευχαριστώ για την απάντηση!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την open elec 7.0.1 σε raspberry pi3.

Εγώ στο Raspbery Pi 3 χρησιμοποιώ το osmc το οποίο είναι καλύτερο από το open elec και χωρίς προβλήματα, γιατί δε βάζεις αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοούσα ποια έκδοση του alivegr έχεις. Στην 0.7.11 παίζουν κανονικά οι σειρές.

εχω την 0.7.5 μου φενεται ειναι λιγο πακετο να την κανεις update απο raspberry

Εγώ στο Raspbery Pi 3 χρησιμοποιώ το osmc το οποίο είναι καλύτερο από το open elec και χωρίς προβλήματα, γιατί δε βάζεις αυτό;

Αν δεν βγαλω ακρη θα δοκιμασω και το osmc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ερωτηση (παλι):

 

Στο alivegr με Kodi 17 στο Android, γιατι δεν με αφηνει να κανω install; Μου λεει "failed to install a dependency" και δεν ξερω τι πρεπει να κανω!


Προφανως κατι του λειπει, αλλα τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jonkyr Πήγαινε στις ρυθμίσεις-πρόσθετα-αναζήτηση και γράψε alivegr αμέσως θα σου βγάλει το πρόσθετο για εγκατάσταση και είσαι έτοιμος. Όσο για την έκδοση alivegr έχω 0.7.12

 

@cupra20vt δε ξέρω πως είναι το λειτουργικό που χρησιμοποιείς, αλλά σε μενα με osmc το έχω γύρισει σε περιβάλλον kodi και πας ρυθμισεις-προσθετα, τα πρόσθετα μου, πρόσθετα βίντεο και update όλων. Δες βίντεο σε youtube σχετικά με osmc, όταν σε ανοίγει το raspberry το μόνο που δείχνει είναι το kodi τίποτα άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαδικασια για υποτιτλους υπαρχει καπου γιατι μετα την εγκατασταση του 17.1 αλλαξαν διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...