Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ιδιο ειναι, λινουξ το ενα, λινουξ και το αλλο.

 

 

Ευχαριστω...

 

το opensubtitles.org by opensubtitles   δεν υπαρχει στο 17??

Το opensubtitles by opensubtitles υπαρχει μονο σαν σκετο zip, δεν ειναι σε καποιο repo, και μπαινει κανονικα στην 17.

 

http://www.opensubtitles.org/addons/kodi/service.subtitles.opensubtitles_by_opensubtitles.zip

 

Θυμαται κανεις που ειχαμε βρει το repo για το plexus streams? Εχω φαει τον τοπο να το βρω απο χτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω τα κάτωθι ενεργά Kodi setups σε Raspberry Pi:
Raspberry Pi 2 Model B με Kodi αναβαθμισμένο σε 17 Krypton (από 16.1 Jarvis) προερχόμενο μέσω OpenELEC 7.0.1.
Raspberry Pi 3 Model B με Kodi αναβαθμισμένο σε 17 Krypton (από Development build) προερχόμενο μέσω OpenELEC 7.0.1.
Κατά καιρούς έχω στήσει και άλλες εγκαταστάσεις τόσο σε Raspberry Pi όσο και σε διάφορες εκδόσεις windows αλλά και Android.

 

Πρόσφατα έστησα και μία ακόμα (ενός φίλου μου):

Raspberry Pi 3 Model B με Kodi απευθείας σε 17 Krypton, προερχόμενο μέσω OpenELEC 7.0.1.

Σ’ αυτή την τελευταία περίπτωση (και μόνο σ’ αυτή), παρουσιάζεται εξ αρχής ένα πρόβλημα που δεν μου έχει ξαναπροκύψει! Συγκεκριμένα χάνει σχεδόν πάντα το date & time stamp! Σα να λέμε δείχνει ότι, ή τρέχουσα ημέρα, είναι αρκετά περασμένη και μια άσχετη ώρα!!! Σε κάποιες πολύ λίγες επανεκκινήσεις τα βρίσκει σωστά. Στις περισσότερες όμως όχι!

Τις ρυθμίσεις του Kodi, όσο αφορά γλώσσα και χώρα, τις έχω παντού να δείχνουν Ελλάδα, Ελληνικά κ.λπ.

 

Έχει κανείς καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο ειναι, λινουξ το ενα, λινουξ και το αλλο.

 

 

 

Το opensubtitles by opensubtitles υπαρχει μονο σαν σκετο zip, δεν ειναι σε καποιο repo, και μπαινει κανονικα στην 17.

 

http://www.opensubtitles.org/addons/kodi/service.subtitles.opensubtitles_by_opensubtitles.zip

 

Θυμαται κανεις που ειχαμε βρει το repo για το plexus streams? Εχω φαει τον τοπο να το βρω απο χτες...

To opensubs by opensubs υπάρχει στο TVAddons Repo.

 

To plexus-streams ψάχνεις ή το repo του? Αν είναι το πρώτο το έχω σε zip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ειπωθεί πολλές φορές..

Δοκίμασα να παίξω ταινίες από σκληρό με ηχο dts με διάφορους player αλλά δεν τα κατάφερα.

Η ένδειξη "decode" δεν άναψε ποτέ στα Logitech z906.

Δοκίμασα και με mx player και έλεγε ότι το format ήχου δεν υποστηρίζετε.

Μήπως πρέπει να αγοράσω το Mx pro?

 

Υπάρχει τρόπος να έχουμε αναπαραγωγή ήχου dts (η downmix σε ac3 για νεώτερα format) στο box με κάποιον player?

Ακόμα είναι εύκολο/δουλεύει το να ορίσουμε στο kodi να παίζει με τον εξωτερικό αυτό player?

 

Edit: μια λύση βλέπω είναι αυτή με mx και custom codec

https://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

 

Δουλεύει καλά, αξίζει να βάλουμε το kodi να παίζει με mx?

Τι χάνουμε τι κερδίζουμε εκτός από dts support?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα συμφορουμιτες.Θελω να ρωτησω σχετικα με τα αθλητικα καναλια.Συνηθως τιμαω το Sportsdevil( Εχω μεσα Zem και το UK Turks Playlists επισης).Η απορια μου ειναι η εξης..Με συνδεση κοντα στα 9 mpbs τα HD αθλητικα καναλια του UK Turks Playlists ξεκινανε σχεδον αμεσως το buffering και χθες που το δοκιμασα σε συνδεση στα 6 mpbs σε αλλη περιοχη ειχα νορμαλ μεταδοση για αρκετη ωρα.Υπαρχει γενικα καποια ρυθμιση ωστε να στριμαρεται ο εκαστοτε αγωνας οσο πιο καλα γινεται?Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα συμφορουμιτες.Θελω να ρωτησω σχετικα με τα αθλητικα καναλια.Συνηθως τιμαω το Sportsdevil( Εχω μεσα Zem και το UK Turks Playlists επισης).Η απορια μου ειναι η εξης..Με συνδεση κοντα στα 9 mpbs τα HD αθλητικα καναλια του UK Turks Playlists ξεκινανε σχεδον αμεσως το buffering και χθες που το δοκιμασα σε συνδεση στα 6 mpbs σε αλλη περιοχη ειχα νορμαλ μεταδοση για αρκετη ωρα.Υπαρχει γενικα καποια ρυθμιση ωστε να στριμαρεται ο εκαστοτε αγωνας οσο πιο καλα γινεται?Ευχαριστω

Καθε φορα που εχω δοκιμασει στου Τουρκου ή δεν παιζουν καθολου ειτε θα παιξουν στην αρχη ελαχιστα και μετρα τρωνε το κολλημα. Νομιζω αυτου ειναι το προβλημα παρ'ολο το παραδοξο που ανεφερες με τις 2 περιοχες/συνδεσεις. Δε νομιζω οτι ειναι αυτο. Σε αλλα addons τα HD μου δουλευουν τελεια.

 

μήπως είναι πρόβλημα του αρχείου?

Oχι σε καθε αρχειο ειναι. Μηπως εχει σχεση με τη μνημη του υπολογιστη ή τον επεξεργαστη; Αλλα και παλι δε νομιζω διοτι οταν παιζω αρχεια εκτος kodi με 15 και 20 Mbps bitrate δεν υπαρχει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε φορα που εχω δοκιμασει στου Τουρκου ή δεν παιζουν καθολου ειτε θα παιξουν στην αρχη ελαχιστα και μετρα τρωνε το κολλημα. Νομιζω αυτου ειναι το προβλημα παρ'ολο το παραδοξο που ανεφερες με τις 2 περιοχες/συνδεσεις. Δε νομιζω οτι ειναι αυτο. Σε αλλα addons τα HD μου δουλευουν τελεια.

 

Oχι σε καθε αρχειο ειναι. Μηπως εχει σχεση με τη μνημη του υπολογιστη ή τον επεξεργαστη; Αλλα και παλι δε νομιζω διοτι οταν παιζω αρχεια εκτος kodi με 15 και 20 Mbps bitrate δεν υπαρχει προβλημα.

Καταλαβα.Εχεις να μου προτεινεις καποιο αλλο addon για καλυτερη αναλυση σε αθλητικο περιεχομενο εκτος απο αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε πεταει No stream available στα firtstowsports του Sportsdevil?

Οχι, και εδω τα ιδια ειχα χτες και με το παλιο sportsdevil (31/12/2016) που δεν το ειχα ενημερωσει ακομα και με το χτεσινο, οποτε μαλλον κατι αλλαξανε στη σελιδα.

 

To opensubs by opensubs υπάρχει στο TVAddons Repo.

 

To plexus-streams ψάχνεις ή το repo του? Αν είναι το πρώτο το έχω σε zip.

 

Λινκ για το opensubs by opensubs? Για το plexus streams ψαχνω το repo του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα.Εχεις να μου προτεινεις καποιο αλλο addon για καλυτερη αναλυση σε αθλητικο περιεχομενο εκτος απο αυτα?

Αυτα που ειπε ο letom. Συγκεκριμενα τσεκαρε το UniTv του Zem και το Ultimate IPTV για 24/7 αθλητικα καναλια. Ολο και κατι HD θα βρεις.

 

Επισης, για αγωνες, εκτος απο το sportsdevil με plexus για HD, βαλε και το NJM-Soccer. Κατι μπορει να δουλευει και εκει. Τελος, εγκατεστησε και το Plexus-Streams.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Rojadirecta το χασαμε τελικα, οριστικα και αμετακλητα ή ειναι προσωρινο το shutdown;

 

Εμενα δουλευει κανονικα (Σε ορισμενα λινκς)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...