Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην αναπαραγωγη δεν εχει προβλημα. Συνηθως παιζω 720p χαμηλου bitrate μεσα απο το quasar ή 1080/720p@60fps στο twitch.

Επισης, επαιξε νερακι και το avatar σε 1080p streamαροντας το απο τον dlna σερβερ ενος φιλου μου, που ειναι ενα αρχειο ~20GB με bitrate ~15Mbps!

Στην πλοηγηση ομως ειναι αργο, σαν να λεμε με 10fps και με εκνευριζει. Ισως να φταιει το οτι το εχω ακομα σε καρτα class 4...

 

απο που το πηρες κ σε τι τιμουλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου εκανε αναβαθμιση σε 17 χωρις ερωτηση (ειχα βαλει ανανεωση ολων τον εφαρμογων απο google play) και το νεο περιβαλλον με ζοριζει.Μπορω να παω τουλαχιστον στο περιβαλλον το αρχικο της 16.1 και πως ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

micos000 ευχαριστώ πολύ για τα zip των υπότιτλων.Τα έβαλα σε στικάκι το κούμπωσα στο alfawise μου,εγκατάσταση από αρχείο zip και όλα άψογα.Ευχαριστώ.

Συγνώμη αν αδικώ και κάποιον άλλον.Απλά επειδή είδα τα αρχεία στο δικό σου post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα zip τα είχε ζητήσει ο veteranos. Είδα όμως ότι τα έψαχναν κι άλλοι και τα ανέβασα στο thread. Δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο, απλά ζιπάρισα τα δύο addons μέσα από τον φάκελο C:\users\<USER NAME>\appdata\roaming\kodi\addons όπου και αποθηκεύονται όλα τα πρόσθετα. Όποιος θέλει μπορεί να κρατήσει όλον αυτόν το φάκελο του kodi από τον appdata για backup και να τον επαναφέρει αν κάτι δεν πάει καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα zip τα είχε ζητήσει ο veteranos. Είδα όμως ότι τα έψαχναν κι άλλοι και τα ανέβασα στο thread. Δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο, απλά ζιπάρισα τα δύο addons μέσα από τον φάκελο C:\users\<USER NAME>\appdata\roaming\kodi\addons όπου και αποθηκεύονται όλα τα πρόσθετα. Όποιος θέλει μπορεί να κρατήσει όλον αυτόν το φάκελο του kodi από τον appdata για backup και να τον επαναφέρει αν κάτι δεν πάει καλά.

Που βρισκονται τα αρχεια....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

settings- player-videos- adjust display refresh rate πρέπει να είναι στο on start/stop, στην έναρξη αναπαραγωγής θα μαυρίζει στιγμιαία η οθόνη για να αλλάξει refresh rate από 50 ή 60 που είναι το μενού σε 24 που είναι η σειρά/ταινία, αν δεν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή τότε θα βλέπεις ταινίες και σειρές που είναι στα 24 στα 50 ή 60 που είναι το μενού και δεν θα έχεις ομαλή κίνηση

Εκανα αυτη τη ρυθμιση και ακομα, που και που, τρωει κολληματα σαν να πηγαινει frame by frame. Υπαρχει κατι αλλο που μπορω ν'αλλαξω στις ρυθμισεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κατάφερα κι έμπλεξα τα μπούτια μου με το quasar.

Εδώ και δυο βδομάδες το έχω διαλύσει και δεν μπορώ να το ισιώσω.

 

Απεγκατέστησα όλα τα σχετικά repo που είχα

και το unofficial και ένα άλλο.

 

Προσπαθώ να κάνω clean install τώρα, σε RPi3 και ότι κι αν εγκαθιστώ,

στην εγκατάσταση, μετά το addon installed, βγάζει μήνυμα

unable to find quasar binary

και μετά, όποτε πάω να το τρέξω

you must restart kodi before using quasar.

 

Μερικές φορές μου βγάζει και

I/O error και κάτι άλλα που δεν θυμάμαι γιατί έχω να τα δω καιρό.

 

Εννοείται ότι κάνω restart.

 

Τι άλλο να σβήσω για να γίνει clean install;

 

Για το RPi 3, το αρχείο Arm v7, κατεβάζω;

Και το arm64 πάντως, δεν κάνει δουλειά.

 

Ότι κατεβάζω, το κατεβάζω από εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθετοντας οτι το τρεχεις σε libreelec, σβησε το φακελο ~/.kodi/addons/plugin.video.quasar/ και τον ~/.kodi/userdata/addon_data/plugin.video.quasar/ για αρχη και μετα ξαναπερνα το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως είναι πρόβλημα του αρχείου?

Εκανα αυτη τη ρυθμιση και ακομα, που και που, τρωει κολληματα σαν να πηγαινει frame by frame. Υπαρχει κατι αλλο που μπορω ν'αλλαξω στις ρυθμισεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια αρχεία εννοείς; Τα zip για να τα κατεβάσεις; Είναι στη σελίδα 148 ή direct link στο post.

Ευχαριστω...

το opensubtitles.org by opensubtitles   δεν υπαρχει στο 17??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθετοντας οτι το τρεχεις σε libreelec, σβησε το φακελο ~/.kodi/addons/plugin.video.quasar/ και τον ~/.kodi/userdata/addon_data/plugin.video.quasar/ για αρχη και μετα ξαναπερνα το

 

με osmc είμαι,

θα το δοκιμάσω όταν γυρίσω σπίτι,

ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...