Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θυμηστε μου λιγο πως λεγεται εκεινο το προσθετο που ειναι για torrent streaming στο kodi, οπως το quasar δηλαδη, και δεν το ξερει ουτε η μανα του :P

Επισης, θελω να μαθω αν εχει web interface οπως το quasar και αν ανοιγει acestream urls.

To pulsar λες? Νομίζω ότι έχει πλέον εγκαταληφθεί (και το διαδέχτηκε το quasar).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, αλλο ελεγα. Το ξερω οτι το quasar ειναι απογονος του pulsar.

Καποιος που να εχει το alivegr εγκατεστημενο να μου πει αν του μπαιενι στο "για τα παιδια" > "ταινιες κινουμενων σχεδιων" ή στο "παιδικες ταινιες μικρου μηκους". Εδω δεν μπαινει σε κανενα απο τα 2.

Τσεκαρισμενο σε kodi 17 σε λινουξ, σε kodi 16.1 σε windows 8.1 και σε kodi 14.2 στο openelec μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το alluc μήπως; Κι αυτό από torrent παίζει.

Οχι :(

Μιλαμε για προσθετο που παιζει αποκλειστικα απο torrent, οπως το quasar.

 

Καμια ιδεα για αυτο που ρωταω για τα παιδικα στο alivegr?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια ιδεα για αυτο που ρωταω για τα παιδικα στο alivegr?

Σε android μπαίνω κανονικά. Σε win10 δεν μπαίνει. Περίεργο. Και τα 2 με Kodi 17. Μισό να τσεκάρω τις εκδόσεις του alivegr.

edit: Και τα 2 είναι με alivegr 0.7.8. Δοκίμασα στο android να παίξω κάποια παιδική ταινία και ενώ μου βγάζει το παράθυρο που λέει να επιλέξω λινκ, δεν υπάρχει κανένα λινκ στη λίστα. Ίσως το ότι να μπήκα να οφείλεται στην cache και από εκεί να φόρτωσε και τα εξώφυλλα των παιδικών αλλά μετά δεν προχωράει.

Μάλλον το πρόβλημα με τις ταινίες γενικεύτηκε και "χτύπησε" και τα παιδικά. Αναμένουμε update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρηκα. Το yatp ελεγα, το οποιο αναπτυσεται ακομα και ειχε και major release πριν 2 μηνες. Μπαινει και στο openelec μου :P

Εχει και web interface, πολυ σπαρτιατικο ομως και mobile UNfriendly (εικονα). Επισης δεν παιζει απο μονο του οτι του φορτωσεις μεσα απο το web interface, απλα το κατεβαζει.

 

https://github.com/romanvm/kodi.yatp/

 

---

Για το θεμα με τα παιδικα στο alivegr

 

https://twitter.com/TwilightZer0/status/830036735388155905

post-124002-0-63650300-1486998978_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όλους τους ενδιαφερόμενους, παρακάτω ακολουθεί σε συνημμένο το service για το subtitles.gr.

Προστίθεται ως γνωστόν από system->file manager->install from zip file.

attachicon.gifservice.subtitles.subtitles.gr-1.2.1.zip

 

Το δοκίμασα στην έκδοση 17 (που υπάρχει στο store των windows 10) και δουλεύει κανονικά.

 

Δοκίμασα την σειρά arrow και την ταινία fantastic beasts και βρήκε κανονικά υπότιτλους. 

 

Ένα ευχαριστώ από μένα για το .zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκδοση 16.1 ξέρει κανεις γιατί δεν παιζουν τα infinite και 365 στο ZEM ????

Το 365 δουλεύει κανονικά. Τo infinite δεν εμφανίζει τη λίστα (τελευταία το παθαίνει μια φορά τη βδομάδα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 123  movies παιζουνε  τα   opensubtitles και  sybtv???? λειτουργουνε κανονικα?>?>?


περιεργο  εβαλα  6 ταινιες στο 123  movies και  βρισκει κανονικα ελληνικους  υποτιτλους πως το  εξηγειτε αυτο??

 

τοσο καιρο  ειχε προβληματα και  τι  το  διορθωσανε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολες οι υπηρεσιες υποτιτλων φαινονται να δουλευουν κανονικα τοσο σε ταινιες οσο κ σε σειρες

 

subtitles.gr

subz.tv

κ τα 2 opensubtitles

 

τα δοκιμασα σε exodus ,zen ,specto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...