Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ είμαι με 16.1 και opensubtitles.org by opensubtitles και δεν έχω θέμα με σειρές και ταινίες. Το χω δοκιμάσει στο pc και όχι σε κινητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ελεγα να μεινετε στο 16.1 που εχει τους υποτιτλους. Το 17 που δοκιμαζω δεν εχει subtitles.gr ουτε και subsz.

Δεν έχει σχέση η έκδοση του Kodi. Το subtitles.gr αφαιρέθηκε από το Kodi repo και γι' αυτό δεν εμφανίζεται όταν πάει κάποιος να το εγκαταστήσει τώρα. Όσοι το είχαν εγκαταστήσει από πριν συνεχίζουν να το έχουν κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ίσως να φταίει το ότι υπάρχει πολύ κίνηση στα sites(αφού λέτε ότι εμφανίζεται από τις 8 και μετά το πρόβλημα). Εγώ τελευταία δεν τα πολυχρησιμοποιώ αφού κατεβάζω τους υπότιτλους απ' ευθείας από subztv.gr, subs4series κλπ. Τον τελευταίο μήνα περίπου έχω παρατηρήσει ότι στο subztv.gr(που μάλλον είναι και το πρώτο από το οποίο παίρνει τους υπότιτλους η υπηρεσία) υπάρχει μεγάλη κίνηση καθημερινά από τις 8 το βράδυ και μετά. Οι σελίδες του φορτώνουν πολύ αργά και οι υπότιτλοι δεν κατεβαίνουν, πατάς πάνω στο κουμπί για κατέβασμα και δε γίνεται τίποτα. Πρωί ή μεσημέρι λειτουργούν όλα κανονικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, τώρα που το δοκίμασα το open και το subztv κατεβάζουν υπότιτλους για ταινίες και σειρές (στο zen το δοκιμάζω τώρα). Χτες το βράδυ δεν κατέβαζαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι με 16.1 και opensubtitles.org by opensubtitles και δεν έχω θέμα με σειρές και ταινίες. Το χω δοκιμάσει στο pc και όχι σε κινητό

 

το opensubtitles.org by opensubtitles σε 16.1 το δοκιμασες σημερα σε σειρες κ ταινιες κ παιζει?

 

εγω χθες μετα τις 9 το βραδυ κ μεχρι τις 1 περιπου που το δοκιμαζα εβγαζε error searching subtitles

 

το δε σκετο opensubtitles.org παρολο που εχω λογαριασμο κ δουλευε κανονικα τις προηγουμενες ημερες ,χθες μου εβγαζε error κενα η εσφαλμενα στοιχεια log in   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το opensubtitles.org by opensubtitles σε 16.1 το δοκιμασες σημερα σε σειρες κ ταινιες κ παιζει?

 

εγω χθες μετα τις 9 το βραδυ κ μεχρι τις 1 περιπου που το δοκιμαζα εβγαζε error searching subtitles

 

το δε σκετο opensubtitles.org παρολο που εχω λογαριασμο κ δουλευε κανονικα τις προηγουμενες ημερες ,χθες μου εβγαζε error κενα η εσφαλμενα στοιχεια log in

 

Ναι το opensubtitles.org by opensubtitles το δοκινασα σήμερα το ρθω στην 16.1 σε σειρές και ταινίες και έπαιζε κανονικά. Το subtitles.gr που το είχα εγκατεστημένο έβρισκε μόνο σε ταινίες και οχιωσε σειρές.

 

Η δοκιμή έγινε σήμερα το πρωί στην 16.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το opensubtitles.org by opensubtitles το δοκινασα σήμερα το ρθω στην 16.1 σε σειρές και ταινίες και έπαιζε κανονικά. Το subtitles.gr που το είχα εγκατεστημένο έβρισκε μόνο σε ταινίες και οχιωσε σειρές.

 

Η δοκιμή έγινε σήμερα το πρωί στην 16.1

δεν μπορώ να έχω το 16.1 γιατί κάνω εγκατάσταση από το app και βγάζει μόνο την 17.......σε τηλεόραση  sony android γιαυτό ψάχνω να βρω υποτίτλους για το 17

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ερωτηση επειδη σκεφτομαι να κανω reset στο kodi κ να το σεταρω απο την αρχη

 

ποια προσθετα χρησιμοποιειτε? σκεφτομαι τα παρακατω

 

 

σειρες κ ταινιες

 

exodus

salts

zen

specto

 

η να βαλω το Schism TV Anniversary build που τα έχει ολα?

https://www.pcsteps.gr/100448-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-online-kodi-%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B1-addons/

 

υποτιτλοι

 

subtitles.gr

subztv

opensubtitles.org

opensubtitles.org by opensubtitles

 

προγραμματα

 

Profile Cleaner

https://github.com/cibboy/script.profilecleaner

 

Indigo? η addon instaler k maintenance tool? 

 

 

autosubs

http://kodi.wiki/view/Add-on:AutoSubs

 

ps 

 

yπάρχει καποιο προσθετο για βασικο browsing μεσα απο το kodi? (ειμαι με openelec σε android box)

 

 

 

γενικοτερα πειτε τι χρησιμοποιειτε

Επεξ/σία από imoaix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exodus, quasar, sportsdevil, plexus streams, opensubtitles by opensubtitles, ultimate iptv, profile cleaner και οσα ερχονται σετ με αυτα (πχ f4m proxy, quasar burst και plexus) εχω εδω.

 

Chromium για openelec παιζει μονο αν το εχεις σε αρχιτεκτρονικη x64, για τιποτε αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προς όλους τους ενδιαφερόμενους, παρακάτω ακολουθεί σε συνημμένο το service για το subtitles.gr.

Προστίθεται ως γνωστόν από system->file manager->install from zip file.

service.subtitles.subtitles.gr-1.2.1.zip

 

Σε κάποια setup μπορεί να ζητήσει ένα depedency, οπότε βάλτε και το παρακάτω

script.module.lamlib.zip

 

Επίσης, για το subztv πάρτε το παρακάτω:

service.subtitles.subztv.gr.zip

 

EDIT:

Έχω μια απορία boom shakalak skin και σε έναν φίλο που έχει το schizm δεν εμφανίζει τους τοπικούς δίσκους και πρέπει να προσθέσουμε φάκελο για υπότιτλους στις ρυθμίσεις για να μπορέσουμε να βρούμε τοπικούς υπότιτλους. Τα μόνα που βγάζει είναι 4 source folders από το MetalliQ και δεν μπορώ να αναζητήσω στους δίσκους μου.

Ξέρει κανένας πως ενεργοποιώ-εμφανίζω πάλι όλους τους δίσκους; Το μόνο που κατάφερα είναι να ορίσω στον file manager τους δίσκους ξερά ή κάποιους φακέλους, όχι όμως το My computer με όλα τα αποθηεκυτικά μέσα, ούτε τις δικτυακές τοποθεσίες.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όλους τους ενδιαφερόμενους, παρακάτω ακολουθεί σε συνημμένο το service για το subtitles.gr.

Προστίθεται ως γνωστόν από system->file manager->install from zip file.

attachicon.gifservice.subtitles.subtitles.gr-1.2.1.zip

 

EDIT:

Έχω μια απορία boom shakalak skin και σε έναν φίλο που έχει το schizm δεν εμφανίζει τους τοπικούς δίσκους και πρέπει να προσθέσουμε φάκελο για υπότιτλους στις ρυθμίσεις για να μπορέσουμε να βρούμε τοπικούς υπότιτλους. Τα μόνα που βγάζει είναι 4 source folders από το MetalliQ και δεν μπορώ να αναζητήσω στους δίσκους μου.

Ξέρει κανένας πως ενεργοποιώ-εμφανίζω πάλι όλους τους δίσκους; Το μόνο που κατάφερα είναι να ορίσω στον file manager τους δίσκους ξερά ή κάποιους φακέλους, όχι όμως το My computer με όλα τα αποθηεκυτικά μέσα, ούτε τις δικτυακές τοποθεσίες.

αυτο ειναι για την εκδοση crypton? γιατι σημερα στο 16.1 απο οτι βλεπω μια χαρα παει

Καλημερα σημερα απο οτι βλεπω subtitles.gr και opensubtitles δουλευουν ρολοι σε 16.1

Εκτος απο αυτα τα 2 καποιο αλλο με ελληνικους υποτιτλους υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμηστε μου λιγο πως λεγεται εκεινο το προσθετο που ειναι για torrent streaming στο kodi, οπως το quasar δηλαδη, και δεν το ξερει ουτε η μανα του :P

Επισης, θελω να μαθω αν εχει web interface οπως το quasar και αν ανοιγει acestream urls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι για την εκδοση crypton? γιατι σημερα στο 16.1 απο οτι βλεπω μια χαρα παει

Καλημερα σημερα απο οτι βλεπω subtitles.gr και opensubtitles δουλευουν ρολοι σε 16.1

Εκτος απο αυτα τα 2 καποιο αλλο με ελληνικους υποτιτλους υπαρχει?

 

subztv αλλα τουλαχιστον σε μενα σπανια εχω βρει υποτιτλους

 

subtitles.eu δεν βρισκει ποτε κ τπτ

 

opensubtitles.org by opensubtitles υποτιθεται ειναι το ιδιο με το opensubtitles.org αλλα δεν χρειαζεσαι λογαρισμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...