Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι είχα απαντήσει σχετικά κάποιες σελίδες πριν και είπα ότι το δοκίμασα και όντως δε βρίσκει υπότιτλους, πιθανόν λόγω μη έγκυρης ονομασίας αρχείων. Με manual search βρίσκει κανονικά και το είχα επισημάνει, μάλλον ο cyrax δε θέλει να ψάχνει manual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τι εινε το trakt.tv???  και τι  μπορω να κανω με αυτο>> θα  λέιτουργησουν  οι  υποτιτλοι με το 123??

 

το trakt tv ειναι ενα σαιτ στο οποιος ψαχνεις για ταινιες κ σειρες κ αφου φτιαξεις λογαριασμο αποθηκευεις τι θες να δεις

 

μετα συνδεεις πχ το trakt με το 123 αν στις επιλογες του 2ου το υποστηριζεται ως υπηρεσια

 

ετσι θα μπορεις απο το pc σου να διαχειριστεις ευκολα τι θες να δεις κ το σημαντικοτερο θα εχεις την ιδια λιστα σε ολα τα video add ons που το υποστηριζουν (απο οσο ξερω ειναι πολλα)

 

εμενα μου εχει λυσει τα χερια αυτο το σαιτ

 

https://trakt.tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που του έβαλες libreelec, κατήργησες το android και όλες τις εφαρμογές που είχε εκεί. Επίσης, σαν λειτουργικό το libreelec είναι έτσι σχεδιασμένο -και αυτό είναι άλλωστε το ατού του για την ταχύτητα- που να ξεκινά στο kodi, δεν έχει κάποιο δικό του gui.

 

Ειναι πολυ γρηγορο τωρα παιζει νερακη ταινιες 1080p ενω πρωτα δεν μπορουσε να παιξει ουτε sd σειρες xωρις να κανει buffering ανα 1-2 λεπτα.Παιζει το ιδιο καλα με ενα s905 και s812 που εχω με 2gb ram το καθενα.

 

 

Και τα δύο elec (libre και open) είναι σχεδιασμένα γύρω από το kodi και μόνο γι αυτό. Αν ήθελες και λειτουργικό μπορούσες να πας στο kodibuntu ή να έμενες με το android.

Το kodibuntu δεν το γνωριζω .Απλα θα ειμουν ικανοποιημενος αν ειχα στο libreelec ενα brouser κατα προτημηση chrmium για σερφαρισμα και να βλεπω τα mail μου.Aυτο γινετε?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ειναι πολυ γρηγορο τωρα παιζει νερακη ταινιες 1080p ενω πρωτα δεν μπορουσε να παιξει ουτε sd σειρες xωρις να κανει buffering ανα 1-2 λεπτα.Παιζει το ιδιο καλα με ενα s905 και s812 που εχω με 2gb ram το καθενα.

 

  Το kodibuntu δεν το γνωριζω .Απλα θα ειμουν ικανοποιημενος αν ειχα στο libreelec ενα brouser κατα προτημηση chrmium για σερφαρισμα και να βλεπω τα mail μου.Aυτο γινετε?

Στο kodi έχει τον chrome σε addon .

 

Το elec πως το πέρασες στη συσκευή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kodibuntu ειναι ubuntu 14.04 με kodi 14.x, με τα ppa repos της team-xbmc ετοιμα περασμενα για να παιρνει ενημερωσεις το kodi και βγαινει μονο για x86 και x64. Γιαυτο και το βγαλανε 1 φορα και δεν ξανασχοληθηκαν :P

Το libreelec, οπως και το openelec πιο πριν, δινει τον chromium μονο για την x64 εκδοση του, γιατι μονο για αυτη τον φτιαχνει ο maintainer του, ουτε καν για την x86 (οταν υπηρχε μεχρι το openelec 5.x) γιατι οπως ειπε "εχουμε 2010+, δεν γινεται να ασχολουμαστε ακομα με το x86".

 

Αρα ουτε kodibuntu μπορεις να βαλεις στο tvbox σου, ουτε chromium στο libreelec, οποτε αν θες και browser, αναγκαστικα γυρνας σε android, με οτι συνεπαγεται αυτο, πχ μεγαλυτερη καταναλωση πορων λογω των google services που θα τρεχουν απο πισω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας γλέντησε η  version 17 του Kodi μετά απο αυτόματη αναβάθμιση (16.x jarvis) σε σύστημα με 14.04.5 LTS Kubuntu, οθόνες τρεμοπαίζουν, libraries χαθήκαν...υπέροχα θα περάσουμε κυριακάτικα...... :confused:  :devil:  :X  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας γλέντησε η  version 17 του Kodi μετά απο αυτόματη αναβάθμιση (16.x jarvis) σε σύστημα με 14.04.5 LTS Kubuntu, οθόνες τρεμοπαίζουν, libraries χαθήκαν...υπέροχα θα περάσουμε κυριακάτικα...... :confused:  :devil:  :X  :-(

δεν εχεις κρατησει μπακ απ τα βασικα τουλαχιστον, να μην τα ξανα περνας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει backup απλά το θέμα με την οθόνη να τρεμοπαίζει όλη την ώρα....δε μου δείχνει για καλό...θα ψαχτώ για σχετικά caveats/workarounds...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kodibuntu ειναι ubuntu 14.04 με kodi 14.x, με τα ppa repos της team-xbmc ετοιμα περασμενα για να παιρνει ενημερωσεις το kodi και βγαινει μονο για x86 και x64. Γιαυτο και το βγαλανε 1 φορα και δεν ξανασχοληθηκαν :PΤο libreelec, οπως και το openelec πιο πριν, δινει τον chromium μονο για την x64 εκδοση του, γιατι μονο για αυτη τον φτιαχνει ο maintainer του, ουτε καν για την x86 (οταν υπηρχε μεχρι το openelec 5.x) γιατι οπως ειπε "εχουμε 2010+, δεν γινεται να ασχολουμαστε ακομα με το x86".Αρα ουτε kodibuntu μπορεις να βαλεις στο tvbox σου, ουτε chromium στο libreelec, οποτε αν θες και browser, αναγκαστικα γυρνας σε android, με οτι συνεπαγεται αυτο, πχ μεγαλυτερη καταναλωση πορων λογω των google services που θα τρεχουν απο πισω.

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες .

Στο κουτι που εχω mxv s805 (1 gb ram ) μαλον ειναι μονοδρομος το libreelec .

α)το android ηταν απο μονο του αργο ,ανοιγε δυο-τρεις σελιδες και εκανε αρκετη ωρα να εμφανιστουν με αρκετο bufering

B) youtube ουτε sd πηγες δεν παιζαν πολυ buffering

Γ) kodi ασυμβατοτητες με addon και αδυναμια να δεις σειρα η ταινια λογο buffering

Tωρα παιζει

Α)νερακι το kodi (μεχρι 1080p)

Β) νερακι το Υουtube (μεχρι 720p )

Μπορει τουλαχιστον να λειτουργει σαν media player με αρχεια απο usb stik ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...