Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χρησιμοποιεί κανείς το music box για μουσική; Τελευταία δεν φαίνεται να λειτουργούν τα λινκς, δεν ξέρω αν είναι θέμα vk ή 8tracks -και στα δύο δουλεύει κανονικά ο λογαριασμός μου.. Αν δοκιμάσει κανείς ας μου πει αν μπορεί να ακούσει playlists ή τραγούδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιεί κανείς το music box για μουσική; Τελευταία δεν φαίνεται να λειτουργούν τα λινκς, δεν ξέρω αν είναι θέμα vk ή 8tracks -και στα δύο δουλεύει κανονικά ο λογαριασμός μου.. Αν δοκιμάσει κανείς ας μου πει αν μπορεί να ακούσει playlists ή τραγούδια...

 

Και να προσθεσω μια σχετικη ερωτηση (αν εχει καποιος απαντηση):

 

Εβαλα το tunein radio στο kodi, περισσοτερο δοκιμαστικα για να πω την αληθεια μου (αφου ουτως ή αλλως υπαρχει εφαρμογη για android). Ενω στο κινητο, οπου ειχα ανοικτη την εφαρμογη, ο Rock FM 989 επαιζε κανονικα, στο kodi εβγαζε error stream ή καπως ετσι τελος παντων και με πηγαινε στον αμεσως επομενο σταθμο της λιστας. Γιατι μπορει να συμβαινει αυτο; Εχει κανεις ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νισάφι ρε φίλε. Δουλεύει.

 

Χτες το βραδυ παντως 22.00 με 00.00 που ειδα κανα δυο επεισοδια σειρας, δε μου δουλευε. Αναγκαστικα να βρω απο opensubtitles. Που στις περισσοτερες των περιπτωσεων βεβαια, ειναι οι ιδιοι που ειναι και στο subtitles.gr

 

Το site παντως ειναι up

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

01.30-03.30 χθες επαιζαν κανονικα υποτιτλοι απο subtitles.gr. Το ιδιο και μεταξυ 20.30-21.45 χθες το βραδυ.

 

Αμφιβαλλω οτι καθεται καποιος και τσεκαρει σερβερ ωστε ανα διωρο (αν υποθεσουμε οτι πεφτει η υπηρεσια καποια στιγμη μεσα στη μερα) να λειτουργουν, σιγα μην εχουν και dedicated IT τμημα. Ειδικος δεν ειμαι βεβαια, μπορει να συμβαινει. Αλλα για εμενα κατι δεν παει καλα στις ρυθμισεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και από εμένα , χρειάζομαι μία βοήθεια 

προσπαθώ να εγκαταστήσω τον zem από οδηγούς που έχω βρει στο youtube https://www.youtube.com/watch?v=Eu_t-ed8H4Q, όταν πατάω λοιπόν να κάνω εγκατάσταση από τα πρόσθετα δείχνει να μην κάνει κάτι , δεν μου το βγαζει ούτε ενεργό ούτε ανενεργό.

Κοίταξα περίπου 35-40 σελίδες πίσω αλλά είναι αδύνατον να τα διαβάσω όλα τα θέματα για να δω αν έχει αναφερθεί παλιότερα.

Χρησιμοποιώ windows 10.

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και από εμένα , χρειάζομαι μία βοήθεια 

προσπαθώ να εγκαταστήσω τον zem από οδηγούς που έχω βρει στο youtube https://www.youtube.com/watch?v=Eu_t-ed8H4Q, όταν πατάω λοιπόν να κάνω εγκατάσταση από τα πρόσθετα δείχνει να μην κάνει κάτι , δεν μου το βγαζει ούτε ενεργό ούτε ανενεργό.

Κοίταξα περίπου 35-40 σελίδες πίσω αλλά είναι αδύνατον να τα διαβάσω όλα τα θέματα για να δω αν έχει αναφερθεί παλιότερα.

Χρησιμοποιώ windows 10.

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια....

 

γω το εγκατέστησα με αυτές τις οδηγίες, την Κυριακή και δουλεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και από εμένα , χρειάζομαι μία βοήθεια 

προσπαθώ να εγκαταστήσω τον zem από οδηγούς που έχω βρει στο youtube https://www.youtube.com/watch?v=Eu_t-ed8H4Q, όταν πατάω λοιπόν να κάνω εγκατάσταση από τα πρόσθετα δείχνει να μην κάνει κάτι , δεν μου το βγαζει ούτε ενεργό ούτε ανενεργό.

Κοίταξα περίπου 35-40 σελίδες πίσω αλλά είναι αδύνατον να τα διαβάσω όλα τα θέματα για να δω αν έχει αναφερθεί παλιότερα.

Χρησιμοποιώ windows 10.

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια....

Κατέβασε το Zem από εδώ:

https://offshoregit.com/Shani-08/main/zips/plugin.video.ZemTV-shani/plugin.video.ZemTV-shani-6.3.2.zip

 

και εγκατέστησέ το με install from zip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γω το εγκατέστησα με αυτές τις οδηγίες, την Κυριακή και δουλεύει

Το δοκίμασα πάλι τώρα , η διαφορά είναι ότι είναι μέσα από το english και όχι το inernational , πάλι όμως το ίδιο ενώ το zem υπάρχει στα πρόσθετα δεν κάνει εγκατάσταση, δεν ξέρω μήπως έχω πατήσει κάποια ρύθμιση από λάθος που να το εμποδίζει.

Πάντως όλα τα άλλα πρόσθετα τα εγκαθιστώ και τα απεγκαθιστώ χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Μήπως να το διαγράψω και να το εγκαταστήσω όλο από την αρχή? Απλά θα χρειαστώ αρκετό χρόνο

Κατέβασε το Zem από εδώ:

https://offshoregit.com/Shani-08/main/zips/plugin.video.ZemTV-shani/plugin.video.ZemTV-shani-6.3.2.zip

 

και εγκατέστησέ το με install from zip.

το κατέβασα από τον σύνδεσμο που μου έδωσες αλλά δεν γνωρίζω πως να κάνω την εγκατάσταση μετά  :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας Σύστημα->Ρυθμίσεις->πρόσθετα->εγκατάσταση από αρχείο zip

και διαλέγω από windows?

όταν πατάω εκεί δεν βρίσκω που είναι αρχείο zip

και διαλέγω από windows?

όταν πατάω εκεί δεν βρίσκω που είναι αρχειο

Το βρήκα τελικά και ενεργοποιήθηκε, ευχαριστώ και τους δύο για τη πολύτιμη βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα για εμενα κατι δεν παει καλα στις ρυθμισεις σας.

 

Οι ρυθμισιες (γα μενα) ειναι οι ιδιες εδω και ενα χρονο. Θα δοκιμασω να το απεγαταστησω και να το εγκαταστησω ξανα (τους υποτιτλους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω αλλαξανε και το παραθυρακι του codec info (αυτο που πετιεται οταν παταω "o" στο πληκτρολογιο) στην 17 και πλεον δενει καλυτερα με το εκαστοτε skin. Ειναι και πιο κατανοητο.

Βεβαια δεν λεει πια για το ποσο γεματο ειναι το buffer του, οποτε αν ποτε κολλησει καποιο stream θα ψαχνομαι να βρω το λογο.

 

---edit

Ακομα ενα καλο feature που βρηκα στην 17. Γινεται να ορισεις καθε προσθετο ξεχωριστα να μην ενημερωνεται αυτοματα. Η επιλογη του quasar για το screenshot ειναι εντελως τυχαια, ουδεποτε ειχα προβλημα με το συγκεκριμενο. NOT :P

post-124002-0-54416700-1486562579_thumb.png

post-124002-0-95856200-1486564238_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quasar 0.9.68 πριν λιγες ωρες, και πλεον απαιτει kodi 16 ή νεοτερο. Απο το addon.xml του

 

<requires>
<import addon="xbmc.addon" version="16.0.0" />
<import addon="xbmc.python" version="2.24.0" />
<import addon="repository.quasar" optional="true" />
<import addon="script.quasar.burst" optional="true" />
</requires>
Οι εκδοσεις των xbmc.addon και xbmc.python εινια οι αντιστοιχες της 16.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...