Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τιποτα δεν δουλευει  ουτε το  greeksubs αλλα  ουτε  το  sybtv και κανω σωστα  ολα..


 


Στο player settings->Labguage έβαλες prefared subtitle language=greek και languages to download subtitles for=greek;


Βάλε το character set σε Greek (Windows)


Παρακάτω ενεργοποίησε το Auto download subtitles και βάλε στα default tv show και default movie services το addon που θέλεις σαν προεπιλογή για υπότιτλους (π.χ. subtitles.gr)


 


κανω σωστα  ολα..


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

τιποτα δεν δουλευει  ουτε το  greeksubs αλλα  ουτε  το  sybtv και κανω σωστα  ολα..

 

Στο player settings->Labguage έβαλες prefared subtitle language=greek και languages to download subtitles for=greek;

Βάλε το character set σε Greek (Windows)

Παρακάτω ενεργοποίησε το Auto download subtitles και βάλε στα default tv show και default movie services το addon που θέλεις σαν προεπιλογή για υπότιτλους (π.χ. subtitles.gr)

 

κανω σωστα  ολα..

 

 

το έγραψες και πιο πάνω.

Αν κάποιος έχει απάντηση θα στην γράψει.

 

Για την απάντηση μου (και επειδή με ρωτάς σε πμ, τι εννοώ), εννοώ αυτό που γράφει άλλος συμφορουμίτης λίγο νωρίτερα, ότι έχει πέσει το site, subtitles.gr που είναι η κύρια πηγή υπότιτλων και για αυτό δεν δουλεύει και η υπηρεσία που έχουν φτιάξει για μας, με kodi.

 

Προς το παρόν κάνε υπομονή.

Σε φόρουμ είμαστε.

:)

 

Σαν μία λύση, αν σου δούλευε πριν και τώρα όχι, επέστρεψε το σύστημα σου στην κατάσταση που δούλευε, βάλε παλιό kodi ή κάτι τέτοιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη δεν δουλευει  το subtitles.gr ?? αυτην  την  στιγμη??

 

Χαχαχαχα sorry φίλε αλλά μου θύμισες σειρά του Φώσκολου "- Έφυγε ο Αλέξης. - Δηλαδή μου λες ότι έφυγε ο Αλέξης;". Αναφέρθηκε πόσες φορές ότι δεν λειτουργεί προσωρινά η υπηρεσία, τι σε δυσκολεύει;  :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα με ένα mxv s805 που εχω

.Ενω το συνδεω με το ρουτερ γραφει connect αλλα δεν εχει ιντερνετ δεν ανοιγουν σελιδες δεν μπαινει στο playstore .το ιδιο κι ασυρματα. Καμια ιδεα κανεις?

 

εσύ πάλι είσαι σε λάθος θέμα.

Δω ασχολιόμαστε με θέματα kodi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω αυτο. Βασικα, η περισσοτερη σαβουρα στο kodi μαζευεται απο τα thumbnails και απο τις ενημερωσεις των προσθετων, οποτε αυτο κανει καλη δουλεια. Μετα την εγκατασταση, πας στις ρυθμισεις του και επιλεγεις σαν cleanup action να κανει delete.

 

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=264018

 

Οτι προσθετο εχει μεσα του την επιλογη clear cache αφορα μονο το ιδιο το προσθετο.

 

Και στα δυο tabs (thumbnail cleanup &  Addon Cleanup)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την 16.1 . Ενώ έχει βγεί 17 δεν μου έχει βγει στο store για αναβάθμιση. Άρα σημαίνει ότι την πέρασαν με αρχείο εκος store? Το kodi τρέχει σε nexbox a95x . Αν κάνω ενημέρωση στην 17 θα σβηστούν ρυθμίσεις, πρόσθετα κλπ; Ή είναι προτιμότερο να σβήσω την 16.1 και μετά καθαρή εγκατάσταση την 17;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@billomnia

Το kodi 17 απαιτει android 5 ή νεοτερο. Ποια εκδοση του android εχει το tv box σου?

 

http://kodi.wiki/view/Kodi_v17_(Krypton)_FAQ#New_system_requirements

 

6 . Έχει κάτι να μου προσφέρει η 17 ή να μείνω στην 16.1 που δουλεύει απροβλημάτιστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα κι εγώ τη 17 σήμερα και έχω πρόβλημα με το μέγεθος του παραθύρου. Μετά από full srceen επιστρέφει σε μεγιστοποιημένο παράθυρο και αλλάζει και το μέγεθος του παραθύρου ώστε να πιάνει όλη την οθόνη. Αυτό δε γινόταν με καμία έκδοση(από τη 13 και μετά) ως τώρα. Ακόμη και αν ορίσω συγκεκριμένο μέγεθος παραθύρου στο advancedsettings.xml, ενώ όταν ξεκινάει η εφαρμογή λειτουργεί η ρύθμιση, μόλις πάω σε fullscreen και γυρίσω σε παράθυρο, αλλάζει και πάλι το μέγεθος σε μεγιστοποιημένο. Το κάνει και σε σας αυτό ή μονο σε μένα συμβαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@billomnia

Εχουν ακουστει κατι παραπονα για την 17 σε android, οποτε μην βιαστεις να αναβαθμησεις.

 

@dancer_69

Και εδω τα ιδια. Δεν μπορω πλεον να εχω το kodi σε μικρο παραθυρο και να κανω αλλη δουλεια στο pc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έψαξα λίγο παραπάνω και φαίνεται ότι είναι νέο future. Έχει στις ρυθμίσεις δύο επιλογες. fullscreen και windowed. Στο fullscreen σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις αναλύσεις οθόνης, σε windowed δε δίνει καμία επιλογή και απλά μεγαλώνει το παράθυρο ώστε να πιάνει όλη την οθόνη. Ουσιαστικά οι επιλογές είναι ολόκληρη οθόνη ή.. ολόκληρη οθόνη  :-D  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...