Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το path που έδωσα είναι ενδεικτικό και ισχύει μόνο εάν έκανες το setup στον φάκελο c:\tools\kodi17. Εσύ απλά πήγαινε ιδιότητες στο εικονίδιο και πρόσθεσε το -p (μαζί με ένα κενό πριν την παύλα) στο τέλος από αυτό που έχει στο προορισμός.

 δοκιμασα εγκατασταση  σε usb  και σε εξωτερικο σκληρο.....

Πως θα το δοκιμασω.... (win 7 64bit)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω κι εγώ πρόβλημα με το ποντίκι στο κάθετο scrolling αλλά το αντίθετο από το δικό σου. Η ανταπόκριση του ui είναι υπερβολική, δηλαδή πάω να κάνω scroll up/down και ενώ στην αρχή ξεκινάει καλά μετά κατεβαίνει απότομα καμιά δεκαριά θέσεις. Πχ στο sportsdevil->live sports ξεκινάει από κανονικά από adthenet, bundesligastreams, dimsports και μετά πηδάει απότομα και φτάνει στο rojadirecta. Είναι αδύνατο να επιλέξω κάτι από τα ενδιάμεσα.

 

 

Νομίζω ήδη έχουν πει ότι θα το αναλάβουν άλλα άτομα από το tvaddons. Και γενικά θεωρώ απίθανο να αφήσουν στην τύχη του το πιο δημοφιλές addon του kodi.

 

Βρήκα λύση με το Xonfluence skin από δω:

 

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=238630

 

Ειναι το Confluence modded για το KODI 17. 

Απο οτι ειδα δεν εχει ολα τα καλουδια του Esturay, και σίγουρα ειναι λιγότερο ελκυστικό (το interface του Esturay εμενα μου αρεσε πολυ) αλλα είναι ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 δοκιμασα εγκατασταση  σε usb  και σε εξωτερικο σκληρο.....

Πως θα το δοκιμασω.... (win 7 64bit)

Θα πας στον φάκελο όπου έκανες εγκατάσταση, π.χ. E:\kodi17 ή ότι άλλο έχεις ορίσει.

Θα ανοίξεις το σημειωματάριο και θα γράψεις (copy-paste) τα παρακάτω:

@echo off
kodi.exe -p

Θα πας Αρχείο-Αποθήκευση ως και θα δώσεις για όνομα το kodi17-portable.bat

Πριν πατήσεις αποθήκευση θα αλλάξεις κάτω από το όνομα στο Αποθήκευση ως και θα το βάλεις Όλα τα αρχεία *.*

Θα σώσεις και είσαι έτοιμος. Τώρα, όταν θέλεις να τρέξεις το πρόγραμμα θα τρέχεις το kodi17-portable αρχείο και θα είναι Portable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο exodus δε μου βγάζει υπότιτλους ενώ πριν μου έβγαζε πχ από subtitles.gr

Τωρα δε βρίσκει, τι στο καλό γίνεται; Όλα είναι ρυθμισμένα σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο exodus δε μου βγάζει υπότιτλους ενώ πριν μου έβγαζε πχ από subtitles.gr

Τωρα δε βρίσκει, τι στο καλό γίνεται; Όλα είναι ρυθμισμένα σωστά.

 

https://secnews.gr/153439/hacked-subtitles-gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα αλλά και οι υπόλοιπες δε δουλεύουν greeksubtitles.eu πχ

Μάλλον γενικό το κακο; Χθες μου έβγαζε κάποια μεμονωμένα σήμερα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα νωριτερα να δω αν βγηκε κατι καινουριο για το sportsdevil απο το θεμα του στο φορουμ του tvaddons και επεσα πανω στο ανανεομενο tvaddons! Σας βαζει εδω?

 

http://forums.tvaddons.ag/sportsdevil-addon-for-kodi/27329-future-sportsdevil-post-github-dmca-issue.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα αλλά και οι υπόλοιπες δε δουλεύουν greeksubtitles.eu πχ

Μάλλον γενικό το κακο; Χθες μου έβγαζε κάποια μεμονωμένα σήμερα τίποτα.

To greeksubtitles.eu είναι ανενεργό εδώ και μερικά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα νωριτερα να δω αν βγηκε κατι καινουριο για το sportsdevil απο το θεμα του στο φορουμ του tvaddons και επεσα πανω στο ανανεομενο tvaddons! Σας βαζει εδω?

 

http://forums.tvaddons.ag/sportsdevil-addon-for-kodi/27329-future-sportsdevil-post-github-dmca-issue.html

 

Κατεβασα χθες το kodi 17 κι επαθα σοκ (εχω το tvaddons). Εντελως νεο interface, εψαχνα να βρω τι γινεται :D Γιατι εξαφανισαν αραγε τα quick access εικονοδια; Γιατι κανουν τη ζωη μου δυσκολη :D :D :D :D Μαλλον βεβαια η λυση ειναι εδω αλλα δε εχω χρονο να το τσεκαρω τωρα.

 

 

Αααα, μια ερωτηση:

 

Εβλεπα προχθες και χθες επεισοδιο σειρας (οποιος θυμαται -αν εχει καμια σημασια για το προβλημα μου- πριν καμποσες μερες εγραψα οτι αρχισα να βλεπω Walking Dead). Καθως ειναι bdrip τα επεισοδια εκει, ψαχνω αναγκαστικα για συγκεκριμενους υποτιτλους. Βρηκα δυο, δεν θυμαμαι απο μνημης ποιοι ακριβως ειναι. Ωστοσο η μια βερσιον παει νερακι, η αλλη ομως μου εκανε... νερα.

 

Στην "χαλασμενη" βερσιον, οσο περνουσε η ωρα οι υποτιτλοι επεφταν νωριτερα. Προφανως ηταν λογικο, αλλα: καθως προσπαθουσα να ρυθμισω το offset των υποτιτλων, χλουσε το lypsinc των πρωταγωνιστων! Με δυο λογια, ο ηχος δεν ακολουθει την εικονα σε ο,τι αφορα στην ομιλια ή τους ηχους περιβαλλοντος! Το εχει παρατηρησει κανεις αυτο; Συνεβη στα επεισοδια #3 και #4 (της δευτερης σεζον) σιγουρα, ισως και στο #2. Αν πατουσα στοπ και ξαναφορτωνα το επεισοδιο, ο ηχος ηταν καλος μεχρις οτου πηγαινα παλι να πειραξω ρυθμισεις στους υποτιτλους.

 

Εννοειται οτι με τους αλλους υποτιτλους, τους "καλους", δεν πειραζω τπτ και βλεπω ολο το επεισοδιο κανονικα χωρις προβληματα.

 

Υ.Γ.: Μολις σκεφτηκα οτι θα μπορουσα να μην χρησιμοποιησω καθολου υποτιτλους και να δω αν "χαλαει" ο ηχος. Σε 5 λεπτακια το lipsync loss ειναι ολοφανερο. Αν εχω χρονο, θα το δω σημερα. Επισης θα πειραματιστω και στο επομενο επεισοδιο με τους "κακους" υποτιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθομουν πριν λιγο και σκεφτομουν: "τι λειπει απο το kodi, τι λειπει...?". Και ανοιγω το changelog του quasar και βλεπω αυτο

 

Added 'Do Not Disturb' mode in Appearance section of settings, which disables sound on all notifications

Δεν το λεω ειρωνικα, πραγματικα μπραβο στον scakemyer που το σκεφτηκε και το προσθεσε στο προσθετο του.

 

 

@jonkyr

Επειδη χρειαζομασταν ειχαμε μεγαλη αναγκη ενα νεο skin!

Μπορεις παντως να βαλεις το παλιο καλο confluence.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jim_p το νεο σκιν ειναι υπεροχο. Απλα ηθελα τα shortcuts καποιο πιο "κοντα", ευκολοτερα στην προσβαση. Αυτο ειναι ολο :) Αλλα ναι, θα βαλω confluence αν δε με βολεψει το τωρινο σκιν. Θα του δωσω λιγο χρονο σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...