Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνεχιζει το προβλημα με τους υποτιτλους

Βλεπω 2-3 επεισοδια με ελληνικους υποτιτλους και μετα στο 4 πχ επεισοδιο ενω βγαζει υποτιτλους για επιλογη δειχνει να κατεβηκαν (βγαζει gr στη μπαρα )αλλα δεν τους παιζει

το κανει σε ολα τα προσθετα (exodus specto phonix) και σ ολες τις σειρες η ταινιες

Αλλες φορες το κανει απο το δευτερο επεισοδιο που βλεπω αλλες φορες κι απο το πρωτο.

Σε ολες τις πηγες υποτιτλων (subz ,subtitle.gr )και σε ολες τις επιλογες (δεν γραφει αποτυχια ληψης υποτιτλου )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια ερώτηση και ένα πρόβλημα:

 

α) τα acestreams links έχουν καθιερωθεί απ'ότι καταλαβαίνω στα αθλητικά addons; Εμείς που ειμαστε με Pi, δεν μπορούμε να δούμε ικανοποιητικά αγώνες χωρίς να ψάχνουμε μισή ώρα; Με ενδιαφέρει NBA κυρίως.

 

Και το πρόβλημα,

β) ότι σειρά έχω βάλει στα favorites, δεν ανανεώνονται τα επεισόδια τους, στα διαθέσιμα. Δηλαδή, έχω βάλει την χ και την ψ σειρά στα favorites, την μία από exodus, την άλλη από quasar. Ανοίγω να δω αν έχει βγει καινούριο επεισόδιο και είναι και οι δύο σταματημένες σε ότι έχει δείξει μέχρι τέλος Δεκέμβρη, περίπου, όταν άρχισα να χρησιμοποιώ τα favorites. Πάω σε άλλο πρόσθετο, κάνω search για την σειρά και όταν μου την ανοίγει μου δείχνει ξανά ότι δεν υπάρχουν καινούρια επεισόδια. Πάω μέσω trakt, πάλι δεν έχει καινούρια επεισόδια, δείχνει μόνο τα παλιά.

Αυτό συμβαίνει με όλες τις σειρές που έχω βάλει στα πρόσθετα.

Κάτι για πρόβλημα cache μου κάνει αυτό, δεν ανανεώνει δηλαδή τα αποτελέσματα, αλλά ποια cache είναι αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα .

Αντιμετωπίζει κανεις προβλημα με τον Kaspersky Internet  Security και το Kodi 17RC4 ?

Εχω ηδη περασμενο το RC3 σε PC Windows 10x64 .

Κατεβαζω το RC4 το τρεχω και μολις κανει την εγκατασταση βγαζει Warning το KIS και σβηνει τον ινσταλλερ και κανει rollback την εγκατασταση

nknm8vh.png

 

Ρωτησα στο φορουμ του Kaspersky και η απαντηση ειναι αυτη :

 

 

Configure Kaspersky in Interactive mode by unchecking Automatic, located in Kaspersky > Settings.

Then download the installer for Kodi. Then disconnect from the internet and disable File Anti-Virus. Then click Quarantine on the main Kaspersky window.
Find Quarantine by clicking More Tools at the bottom of the main Kaspersky window, then mid-left. Then locate the entries for your Kodi in Quarantine
and/or Storage tabs and select Restore. After that, please Add to Exclusions. Re-enable File Anti Virus and re-connect to the internet.

How to add to exclusions: http://support.kaspersky.com/us/10017
 

 

Ειναι λογικο αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω Sportsdevil>Live sports>AtdheNet.tv πολύ μπάλα..κύπελλο Αγγλίας το απόγευμα γάβρος τώρα.

Δουλεύει το atdhenet? Παλιά έβρισκα τα πάντα εκεί αλλά εδώ και κάνα χρόνο δεν λειτουργούσε κανένα λινκ και το παράτησα. Και τελευταία φορά που το τσέκαρα πριν κάναδυο μήνες πάλι δεν δούλευε. Πολύ καλό που επεστρεψε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το atdhenet.tv στο sportsdevil οντως ειχε προβλημα για καιρο. Το φτιαξανε στην τελευταια ή στην προτελευταια εκδοση του.

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το atdhenet.tv στο sportsdevil οντως ειχε προβλημα για καιρο. Το φτιαξανε στην τελευταια ή στην προτελευταια εκδοση του.

Ετσι ειναι. Δουλευε μια χαρα για πολυ καιρο μεχρι που σταματησε και στο kodi αλλα και phishing μηνυματα εβγαζε οταν το επισκεπτοσουνα απο Chrome. Τωρα ειναι ΟΚ και παλι.

 

BTW, το μονο σαιτ που μου δουλευει οταν μπαινω μεσα απο το browser της smart TV, για να δω ματς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ταινιες που βλεπω στο GREEK TV μπορω να τις κατεβασω στο σκληρο δισκο?

απο το προσθετο δεν νομιζω αλλα τις πιο πολλες τις βρισκεις στο greekmovies.

Mεσα απο τον browser σου κατεβασε τις με καποιο addon οπως https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/video-downloadhelper/?src=hp-dl-mostpopular

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το SportsDevil εχει μεινει στην εκδοση 31-12-2016;

 

Το δικό μου είναι στην 2016.09.09 (αγγλική γλώσσα), με auto update, και ζητώντας update απαντάει ότι δεν υπάρχει νεώτερη έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...