Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σς ρωτησω και εγω κατι για το kodi που εχω ενα προβληματακι.

σε οτι επεισοδιο και να δω οι υποτιτλοι μου πανε παντα λιγο πιο γρηγορα το rate τους και πρεπει ανα λιγο και λιγακι να κανω μετατοπιση υποτιτλων.

 

υπαρχει καπου ρυθμιση που δεν την εχω βρει να αλλαξουμε το rate των υποτιτλων η του βιντεο.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και μισό λεπτό πριν τελειώσει το επεισόδιο κανονικά το κάνει watched, δοκίμασε να πας πίσω και ξανά μπροστά για να δεις αν μαρκαριστηκε

 

Παρα πολλες φορες "αναγκαζομαι" να φτασω στο τελος της ταινιας/επεισοδιου για να γινει watched. Στην πραγματικοτητα δε θυμαμαι ποτε να το εχω δει να γινεται πριν τελειωσει, παντα μενει "α-τικαριστο" (τρομερη λεξη οταν τη βλεπεις γραμμενη :-(). Επισης ΠΟΤΕ δεν εχει τελειωσει επεισοδιο ή δεν εχω παει "πισω-μπρος" στο μενου και να δω το "tick" στη λιστα. Πρεπει να βγω ή στην αρχικη οθονη του kodi ή να κλεισω εντελως την εφαρμογη (δεν θυμαμαι τι ακριβως χρειαζεται) για να δω το σημαδι διπλα στο επεισοδιο/ταινια ως watched.

 

Σε αυτες τις περιπτωσεις παταω "δεξι" κλικ και του υποδεικνυω οτι εχω δει το επεισοδιο για να τελειωνουμε. Θα το παρατηρησω ομως στα επομενα επεισοδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σς ρωτησω και εγω κατι για το kodi που εχω ενα προβληματακι.

 

σε οτι επεισοδιο και να δω οι υποτιτλοι μου πανε παντα λιγο πιο γρηγορα το rate τους και πρεπει ανα λιγο και λιγακι να κανω μετατοπιση υποτιτλων.

 

υπαρχει καπου ρυθμιση που δεν την εχω βρει να αλλαξουμε το rate των υποτιτλων η του βιντεο.?

 

Αν αναφέρεσαι σε επεισόδια ίδιας σειράς, τότε λογικά δεν βρίσκεις τους σωστούς για την έκδοση που παρακολουθείς. Πρέπει να δοκιμάσεις άλλους δηλαδή κι αν δεν ταιριάζει κανένας, ψάξε στο subztv.gr και κατέβασε άλλους που δεν βρίσκει το Subtitles.gr να τους βάλεις χειροκίνητα. Τώρα αν εννοείς ότι στο κάνει παντού και σε οτιδήποτε επιλέξεις, αν και μου φαίνεται απίθανο, κάτι άλλο θα συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα, τοτε επαιζαν σωστα και οι Saint :D

Δεν παίζει τόσο ρόλο από ποιο team είναι (santi/saint κ.ο.κ.) αλλά για ποια έκδοση είναι. Και οι δύο είναι για bdrip.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα αλλά, δεν καταλαβαίνω την ταξινόμηση των καναλιών... Έχει StreamHD, wtcTV, και άλλα τέτοια με άσχετα ονόματα... Το streamHD φαίνεται να δουλεύει. Ξέρεις να μου πεις κάποιο που να ειναι καλό, να παίζει τα πρωταθλήματα γερμανικά, ισπανικά και τέτοια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Zem: Στο Pi Sports έχει πάρα πολλά αθλητικά κανάλια και τα περισσότερα links δουλεύουν κανονικά. Επίσης στο Infinte Streams έχει όλα τα ματς του laola1.tv σε 720p (έχει και κύπελλο Ελλάδας εκεί καθώς και κάτι ελληνικά μπάσκετ και βόλλευ).

 

Γενικά εμένα με βολευει περισσότερο αντί να ψάχνω κανάλια, να ψάχνω αγώνες. Και σε αυτό είναι πιο καλό το Sportsdevil που έχει πολλές κατηγορίες με ταξινόμηση ανά αγώνα. Πχ στο Sportsdevil->Live Sport-Dimsports έχει σχεδόν τα πάντα. Βρίσκεις τον αγώνα που θες και σου εμφανίζει 4-5 links που τον δείχνουν. Έτσι δεν χρειάζεται να ψάχνεις σε ατελείωτες λίστες καναλιών.

Εκτός του Dimsports εννοείται ότι και στις αλλες κατηγορίες έχει αγώνες. Και αν θες HD πας στην κατηγορία Rojadirecta, επιλέγεις ματς και ψάχνεις για links που να περιέχει στον τίτλο τη λέξη Acestream (2700 kbps). Τέτοια HD links (acestream, sopcast) μπορείς να βρεις και σε άλλες κατηγορίες όπως LShunter και Livetv.ru.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης μεσα στο Zem πας Sports-->Sport365.live (κανε update και refresh αμα σου ζητησει) και θα βρεις λινκς σε καλη ποιοτητα οσον αφορα non acestream links.

 

Απλα εχει τη σπαστικη παπαρια να επισκευτεις αυτη τη διευθυνση http://www.sport365.live/en/home χωρις adblock πριν ξεκινησεις το kodi αλλιως δεν θα παιξει.

 

Ειναι εκνευριστικο αλλα το προτιμω διοτι εχει καλυτερη ποιοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας

απο σήμερα που δοκίμασα να δω την σειρά Taboo και σε οτι αλλο και να δοκίμασα οι υπότιτλοι απο το subtitles.gr παίζουν "κινεζικά" εχει τύχει σε κάποιον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας

απο σήμερα που δοκίμασα να δω την σειρά Taboo και σε οτι αλλο και να δοκίμασα οι υπότιτλοι απο το subtitles.gr παίζουν "κινεζικά" εχει τύχει σε κάποιον;

Θα πας στα settings του Kodi και θα αλλάξεις την κωδικοποίηση των υποτίτλων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

System-settings-video-subtitles και θα πρέπει να αλλαχτεί το επίπεδο των ρυθμίσεων (από το κάτω μέρος αριστερά) σε advanced ή expert.

Μετά το character set να γίνει Greek windows.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...