Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως σου είχε ξεφύγει αυτό βρε makfil? Το έχω γράψει καμιά δεκαριά φορές. Χαίρομαι που μέσω Kodi βρέθηκε τρόπος να ανταποδώσω για τη βοήθειά σου όταν πρωτοψαχνόμουν για αγορές από εξωτερικό! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Ace Stream Media 3.1.12.1 (για Windows) σύμφωνα με το virustotal.com εγκαθιστά adware.

 

Όταν το 99% του ελέγχου δεν δείχνει τίποτα, αυτά τα 2 είναι συνήθως false positive. Όχι σίγουρα, αλλά κατά πάσα πιθανότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως σου είχε ξεφύγει αυτό βρε makfil? Το έχω γράψει καμιά δεκαριά φορές. Χαίρομαι που μέσω Kodi βρέθηκε τρόπος να ανταποδώσω για τη βοήθειά σου όταν πρωτοψαχνόμουν για αγορές από εξωτερικό! ;)

 

Στο θέμα Kodi νοιώθω αρχάριος μαθητής ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το εξης προβλημα στο exodus

Ενω δειχνει οτι υπαρχουν υποτιτλοι

δειχνει οταν τους επιλεγω οτι κατεβαινουν

αλλα δεν εμβανιζονται στην ταινια η τη σειρα.

 

Κανεις βοηθεια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω τις γενικές ρυθμίσεις του kodi για υπότιτλους τις έχεις κάνει αφού λες ότι τους βρίσκει και τους κατεβάζει κανονικά. Ίσως λοιπόν το πρόβλημα να είναι στις ρυθμίσεις του exodus. Πήγαινε exodus-εργαλεία-υπότιτλοι και ενεργοποίησέ τους και βάλε και γλώσσα ελληνικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω τις γενικές ρυθμίσεις του kodi για υπότιτλους τις έχεις κάνει αφού λες ότι τους βρίσκει και τους κατεβάζει κανονικά. Ίσως λοιπόν το πρόβλημα να είναι στις ρυθμίσεις του exodus. Πήγαινε exodus-εργαλεία-υπότιτλοι και ενεργοποίησέ τους και βάλε και γλώσσα ελληνικά.

Ευχαριστω επρεπε να παω στο exodus-εργαλεία-υπότιτλοι και να βάλω γλώσσα ελληνικά ενεργοποιησα και την μετατροπη υποτιτλων σε utf-8 δεν ξερω αν το τελευταιο χρειαζετε αλα τωρα ολα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το UTF-8 δεν το έχω ενεργοποιήσει. Λογικά θα χρειάζεται σε περιπτώσεις υποτίτλων με τη συγκεκριμένη κωδικοποίηση αλλά γενικά δεν έχω συναντήσει ποτέ πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα, η μετατροπη σε utf8 ειναι για να μην χαλαει ο υποτιτλος απο κατι χαζομαρες σαν αυτο

 

 

που βαζουν οι διαφοροι "συγγραφεις" και απο εκεινο το σημειο και μετα βγαζει ασχετα συμβολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quasar 0.9.60 απο χτες το βραδυ, με φτιαγμενη την προσθηκη μεσω του web interface και πλεον με αναζητηση μεσα απο το ιδιο το web interface, η οποια ειναι και find as you type (εικονα 1)! Βεβαια, τα αποτελεσματα της αναζητησης βγαινουν στο ιδιο το kodi και οχι στο web interface (εικονα 2), αλλα κλαϊν.

 

Βγηκε και 0.9.59 πιο πριν, αλλα δεν ειχε διορθωμενο το προβλημα της προσθηκης που λεω παραπανω, οποτε 2 ωρες αργοτερα βγηκε η 0.9.60. Να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον maintainer του που ανταποκριθηκε αμεσα στο bug report μου και στον χρηστη που βοηθησε στελνοντας logs.

 

---edit

Ασχετο, αλλα μολις τωρα ειδα τα αποτελεσματα και παρατηρω οτι το extratorrent δεν δουλευει παλι...

Επισης, burst 0.3.1 απο σημερα, με ασημαντες αλλαγες.

post-124002-0-62259800-1485270295_thumb.png

post-124002-0-44738800-1485270307_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα

παιδιά παίζει κάτι με το exodus???

προσπαθούσα χτες το βράδυ να δω καμιά ταινία και δεν μου άνοιγε τίποτα....

έμπαινα κανονικά και στην λίστα όταν πήγαινα στις ταινίες μου έβγαζε κάτω δεξιά το κυκλάκι να φορτώνει και μετά τίποτα...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και υστερα μου ελεγε ενα παλικαρι πιο πανω οτι ''σε ολο το κοσμο λειτουργει τελεια και μονο σε εσενα δημιουργει προβληματα''!!! :-D

Ενα σωρο προβληματα δημιουργει στους παντες το kodi βλεπω εγω!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον, έχεις καταλάβει λάθος όλο το θέμα του Kodi και, δυστυχώς, παρά τις πολλές προσπάθειες από πολλούς συμφορουμίτες να σε βοηθήσουν, εξακολουθείς να μένεις κολλημένος στις εμμονές σου. Ένα σωρό ανώνυμοι δημιουργοί προσπαθούν να σου προσφέρουν δωρεάν υπηρεσίες και εσύ το μόνο που ξέρεις να κάνεις είναι άστοχη και ανώφελη κριτική.

 

Ποια είναι η σχέση του Kodi, με τα "ένα σωρό προβλήματα που δημιουργεί" με το exodus, που είναι ένα πρόσθετο, κατασκευασμένο από δικό του δημιουργό και ο οποίος αποδεικνύεται ότι προσπαθεί να λύσει τα όποια προβλήματα, bugs κλπ, βγάζοντας συνεχώς αναβαθμίσεις;

 

Προσπάθησε να μάθεις πρώτα τη λειτουργία του Kodi με τα πρόσθετα και μετά θα μπορείς να κάνεις κριτική στον πραγματικό υπεύθυνο για τις δωρεάν υπηρεσίες που σου προσφέρει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εφτιαξα φιλε μου.Παιζει μια χαρα.Παρολα αυτα ομως,καποια,κατι δεν θα παιζει!!!Αυτο λεμε!!!!Οτι συνεχως θα πρεπει να ασχολησε με το kodi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...