Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ok θα το προσπαθησω.Σε ευχαριστω!

Για να μην παιδεύεσαι. ΈΝας οδηγός βήμα βήμα (πιο αναλυτικά δεν υπάρχει) που πόσταρα πριν μερικές μέρες:

 

http://www.insomnia.gr/topic/478458-xbmc-%CF%84%CE%BF-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AD%CF%82/page-124?do=findComment&comment=55405396

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Βαλε το FTV που δινει (εκτος των αλλων) σχεδον ολα τα επιγεια καναλια της Αγγλιας - BBC, ITV, Channel 4 κλπ.

 

Προσεξε να βαλεις στα settings του addon την επιλογη "Low Quality", οπως λεει στο link που σου εδωσα, αλλιως δεν θα παιξουν.

εβαλα low quality αλλα δεν μου δουλευει βγαζει σφαλμα.εσενα σου δουλευει? :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quasar 0.9.58 πριν λιγες ωρες, χωρις κατι αξιοσημειωτο στο changelog, απλα δεν δουλευει η προσθηκη torrent, ειτε με url ειτε με magnet link στο web interface.

Το εχει κανεις αλλος? Τσεκαρισμενο μονο στο libreelec του pi zero μου προς το παρον. Για τα αλλα 2 (openelec και kodi στο pc) θα δω το βραδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση

αν απεγκαταστησω το fusion θα χαθουν ολα οσα εχω εγκαταστησει μεσω του fusion?

(θα το ξαναεγκαταστησω μετα.υποψιαζομαι οτι κατι εφταιγε που δεν μπορουσα να δω film on tv και το διορθωσα αλλα δεν θελω να χαθουν τα υπολοιπα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση

αν απεγκαταστησω το fusion θα χαθουν ολα οσα εχω εγκαταστησει μεσω του fusion?

(θα το ξαναεγκαταστησω μετα.υποψιαζομαι οτι κατι εφταιγε που δεν μπορουσα να δω film on tv και το διορθωσα αλλα δεν θελω να χαθουν τα υπολοιπα)

Οχι, δεν θα απεγκατασταθει τιποτα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εβαλα την εκδοση του krypton αλλα παω να δω κανα ματσακι και μου λεει συνεχεια ace stream not installed!Το plexus ειναι κανονικα κατεβασμενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εβαλα την εκδοση του krypton αλλα παω να δω κανα ματσακι και μου λεει συνεχεια ace stream not installed!Το plexus ειναι κανονικα κατεβασμενο!

Κατέβασε το Ace steam από το Store και να το αφήνεις ανοιχτό να τρέχει στο background και θα παιζουν κανονικα(διαλέγεις ace stream-plexus)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι αλλο.Στα καναλια οπως το 123 movies,το bob μου βγαζει τους υποτιτλους με συμβολα!Μονο στο exodus ειναι ενταξει.


Κατέβασε το Ace steam από το Store και να το αφήνεις ανοιχτό να τρέχει στο background και θα παιζουν κανονικα(διαλέγεις ace stream-plexus)

στο κινητο ετσι το εχω!αυτο συμβαινει στον υπολογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quasar 0.9.58 πριν λιγες ωρες, χωρις κατι αξιοσημειωτο στο changelog, απλα δεν δουλευει η προσθηκη torrent, ειτε με url ειτε με magnet link στο web interface.

Το εχει κανεις αλλος? Τσεκαρισμενο μονο στο libreelec του pi zero μου προς το παρον. Για τα αλλα 2 (openelec και kodi στο pc) θα δω το βραδυ.

Επιβεβαιωνω πως το παραπανω προβλημα συμβαινει και στο pc (64αρι λινουξ με kodi 16.1) και στο openelec (32αρι openelec με kodi 14.2), οποτε αν κανεις το χρησιμοποιει μονο μεσα απο το web interface, οπως εχω πχ στο pi zero, την εκατσε.

Ανοιξα σχετικο bug report στο github και βλεπουμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιο vpn για kodi σε tvbox; θέλω να παίζω το video από laola1.tv

Βάλε το Zem addon και πήγαινε στην κατηγορία sports->infinite streams. Εκει θαβρεις όλα τα ματς του laola1 και τα παίζει χωρίς vpn!

 

 

Και κατι αλλο.Στα καναλια οπως το 123 movies,το bob μου βγαζει τους υποτιτλους με συμβολα!Μονο στο exodus ειναι ενταξει.

στο κινητο ετσι το εχω!αυτο συμβαινει στον υπολογιστη.

Για να παίξει σε υπολογιστή πρέπει να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις το acestream από εδώ: http://acestream.org

Αυτό μετά δεν χρειάζεται να τρέχει στο background όπως στο android. Θα φορτώνει από μόνο του όταν θα πατάς σε κάποιο acestream.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος θελει να βοηθησει να κλεισει το bug του quasar με το web interface, ας μου στειλει κανα log απο το συστημα του για να το προσθεσω στο bug report που εκανα. Επισης, επειδη το quasar αναφερει και την ιντερνετικη ip μεσα, σβηστε την πριν το στειλετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βάζω εδώ για να μπορούν να το δουν όλοι:

 

....

Πάμε και plexus. Το κατεβάζεις από εδώ:

http://www.tech2guides.co.uk/content/images/2016/downloads/program.plexus.fix.zip

και πας Σύστημα-Πρόσθετα-Εγκατάσταση από zip, βρίσκεις τη διαδρομή που το αποθήκευσες και το επιλέγεις για να εγκατασταθεί.

 

Τα παραπάνω ισχύουν και για android box και για windows pc.

 

Για το plexus κλασικά πρέπει να κατεβάσεις το ace stream media από play store (για android) και το ace stream media 3.1 από acestream.org (για windows).

 

....

 

Το Ace Stream Media 3.1.12.1 (για Windows) σύμφωνα με το virustotal.com εγκαθιστά adware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε το Zem addon και πήγαινε στην κατηγορία sports->infinite streams. Εκει θαβρεις όλα τα ματς του laola1 και τα παίζει χωρίς vpn!

 

 

Αυτά τα tips θα έπρεπε να μαζευτούν στο αρχικό post και να αποτελούν ένα εύκολο οδηγό για όλους.

Έχω μπει ένα σωρό φορές στο Zem αλλά ποτέ δεν έψαξα για αγώνες στο infinite streams.

Να είσαι πάντα καλά και να βοηθάς.

Ευχαριστούμε πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...