Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφου δεν εχει μπει τιποτα πανω στο καινουργιο εγκατεστημενο kodi, πως θα κανεις το restore αν δεν υπαρχει το add on του areswizard? 

 

Τεσπα, εχει κανενα σας καταφερει να βαλετε το imdb watchlist σας σε specto? Εχω κανει τη λιστα public, βαζω τον 8ψηφιο αριθμο που δηλωνει τον καθε user (address bar του browser στη σελιδα του watchlist), το βαζω στο account tab του specto αλλα παπαρια.

 

Τις ιδιες κινησεις ακριβως στο exodus και δουλευει μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με copy/paste κανεις restore, ή κανεις extract το rar στην περιπτωση μου

 

καλη ερωτηση αυτη για το imdb, ειδα κι εγω οτι ηθελε αριθμο, αλλα δεν ηξερα το κολπακι,

θα το δοκιμασω κι εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανω exclude και τα packages:

 

 

"%PROGRAMFILES%\WinRAR\Rar.exe" a -u -as -ep3 -x"%APPDATA%\kodi\userdata\Thumbnails" -x"%APPDATA%\kodi\userdata\Database\textures*.*" -x"%APPDATA%\kodi\addons\packages" -r "d:\My Backups\kodi\kodi.rar" "%APPDATA%\kodi"
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω κανει ακομα διοτι δεν το εχω χρειαστει. Υπεθεσα και απ'οτι φαινεται ειχα δικιο σε ενα βιντεο που εψαξα.

 

https://youtu.be/5o1rLu6TbdY?t=6m24s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως σε Full Backup που έκανα από Windows Kodi 16.1 σε Android αντιγράφοντας τους 2 φακέλους addons και userdata, το μόνο θέμα που μου παρουσιάζει είναι ότι στην Ελληνική γλώσσα δεν εμφανίζονται οι αριθμοί έκδοσης των addons στα διάφορα repository που περιλαμβάνονται. Όταν το γυρνάω στην Αγγλική γλώσσα εμφανίζονται μια χαρά. Τι ρύθμιση είναι ή πιο αρχείο κάνει τι ζημιά δεν μπόρεσα να βρω.

DSC_0278.jpg

DSC_0279.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει απο την προηγούμενη εβδομάδα που το exodus γ@μι€τ€ χαλαρά...βάζω να δω το westworld το τελευταίο επεισόδιο μου βγάζει το πρώτο και αυτο γίνεται και στο walking dead ξέρει κανείς τι παίζει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ κανένα πρόβλημα και το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση. Δεν ξέρω βέβαια για το westworld αλλά άλλες σειρές(και το walking dead που είδα χθες) δεν είχαν κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν παρακολουθω westworld, εβαλα να παιξει το s01e01 και το s01e10 εδω, επιλεγοντας στην τυχη τον πρωτο λινκ καθε φορα, μιας και ετυχε να ειναι απο διαφορετικο provider, και εδειξε διαφορετικο βιντεο. Μεχρι και τους υποτιτλους βρηκε σωστα.

Μου εχει τυχει βεβαια με το grand tour, να βαλω να δω το s01e03 και καποιο λινκ που πατησα επαιζε το s01e01...

 

Exodus 2.0.22

post-124002-0-54426000-1481028176_thumb.png

post-124002-0-44267700-1481028190_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει απο την προηγούμενη εβδομάδα που το exodus γ@μι€τ€ χαλαρά...βάζω να δω το westworld το τελευταίο επεισόδιο μου βγάζει το πρώτο και αυτο γίνεται και στο walking dead ξέρει κανείς τι παίζει;

 

Λολ, περιπου την ιδια ωρα που ποσταρες το μνμ (τωρα το διαβασα βεβαια) ειχα βαλει το δευτερο επεισοδιο του Stranger Things και μου ξαναδειχνε το πρωτο που μολις ειχα δει. Επισης, εγραφε παντου S01E02 και οι υποτιτλοι ηταν του Ε02, αλλα εβλεπα ξανα το πρωτο χαχαχαχα. Το ειχα ξαναπαθει πριν απο 2-3 εβδομαδες με το Black Mirror, αλλα φανταστηκα οτι ειτε εκανα εγω κατι λαθος ή μπλοκαρε το συστημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν παρακολουθω westworld, εβαλα να παιξει το s01e01 και το s01e10 εδω, επιλεγοντας στην τυχη τον πρωτο λινκ καθε φορα, μιας και ετυχε να ειναι απο διαφορετικο provider, και εδειξε διαφορετικο βιντεο. Μεχρι και τους υποτιτλους βρηκε σωστα.

Μου εχει τυχει βεβαια με το grand tour, να βαλω να δω το s01e03 και καποιο λινκ που πατησα επαιζε το s01e01...

 

Exodus 2.0.22

το περιγραμμα ειναι απ το quartz skin που ελεγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα σε ένα συγγενή box με aeon nox και του έβαλα συντομεύσεις στο αρχικό μενού πχ κύριο μενού "αθλητικά" και από κάτω υπομενού "infinite streams", "rojadirecta", "pi sports" κλπ. Το πρόβλημα είναι ότι από την αρχική οθόνη πατώντας σε αυτά τα υπομενού με πάει κατευθείαν στις υποκατηγορίες αυτές των addons (πχ στο infinite streams) χωρίς να κάνει refresh τα περιεχόμενα. Το έστησα χτες βράδυ και άνοιξα τα μενού να δω αν δουλεύουν σωστά κλπ και σήμερα που άνοιξα πάλι το infinite streams μου το άνοιξε αλλά μου εμφάνισε τη λίστα με τα χθεσινοβραδυνά ματς. Βέβαια αν μπω video addons->zem->sports->infinite τότε φορτώνει κανονικά τα φρέσκα ματς. Το θέμα είναι όμως από το αρχικό μενού με τη συντόμευση πως γίνεται να μπαίνει και να φορτώνει τα φρέσκα? Αλλιώς δεν έχει νόημα το submenu.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγήκα και ξαναμπήκα και φαίνονται όλα κομπλέ...το περίεργο ήταν οτι όλοι οι πάροχοι έδειχναν διάρκεια 1ώρα ενώ το τελευταίο επειδόδιο είναι 1:30..τεσπα...προχωράμε και βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα σε ένα συγγενή box με aeon nox και του έβαλα συντομεύσεις στο αρχικό μενού πχ κύριο μενού "αθλητικά" και από κάτω υπομενού "infinite streams", "rojadirecta", "pi sports" κλπ. Το πρόβλημα είναι ότι από την αρχική οθόνη πατώντας σε αυτά τα υπομενού με πάει κατευθείαν στις υποκατηγορίες αυτές των addons (πχ στο infinite streams) χωρίς να κάνει refresh τα περιεχόμενα. Το έστησα χτες βράδυ και άνοιξα τα μενού να δω αν δουλεύουν σωστά κλπ και σήμερα που άνοιξα πάλι το infinite streams μου το άνοιξε αλλά μου εμφάνισε τη λίστα με τα χθεσινοβραδυνά ματς. Βέβαια αν μπω video addons->zem->sports->infinite τότε φορτώνει κανονικά τα φρέσκα ματς. Το θέμα είναι όμως από το αρχικό μενού με τη συντόμευση πως γίνεται να μπαίνει και να φορτώνει τα φρέσκα? Αλλιώς δεν έχει νόημα το submenu.

κι εγώ όταν έπαιξα λίγο με τα favorites τέτοιες μπούρδες μου έκανε και πλέον μπαίνω κατευθείαν από το video -> add-ons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ από video->addons εννοείται αλλά για την περίπτωση συγγενών μεγάλης ηλικίας οι συντομεύσεις είναι ό,τι πρέπει.

 

 

 

jim σε έκανα quote μόνο και μόνο για να δεις το παραπάνω ποστ μου μπας και έχεις υπόψη κάποια λύση επειδή χρησιμοποιείς skins κλπ.

 

Στο google δεν βρήκα λύση:

https://github.com/BigNoid/script.skinshortcuts/blob/master/resources/docs/FAQ.md#link-to-addon-shows-cached-listings

και διαπίστωσα ότι δεν συμβάινει σε όλους αυτό το πρόβλημα:

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=297225

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@patrickdrd

Ναι το quartz ειναι απο εδω. Εχει να μπει στο μαμα repo απο την 13...

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=264544

 

@letom

Για το θεμα με τα favorites. Εγω πιστευω πως ειναι θεμα plugin, οχι skin ή προσθετου στο skin που αναλαμβανει τα favorites. Πχ

Εχω βαλει στα favorites το grand tour μεσα απο το exodus και ενα παιχνιδι που βλεπω στο twitch, το cs go. Αν πατησω στο grand tour, ανοιγει κανονικα ολο το path του μεσα απο το exodus (αυτη η καθυστερηση των 1-2 δευτερολεπτων που κανει οταν το παταω ειανι το exodus που ανοιγει) και μετα grand tour > season 1 > 1x01 blablabla. Ολα μια χαρα εδω.

Στο αλλο ομως ειναι διαφορετικα τα πραγματα. Παταω cs go, ανοιγει το twitch και η λιστα για το cs go και μεσα του εχει τα streams που ειχε οταν το προσθεσα στα favorites!!! Παταω καποιο και απλα δεν παιζει γιατι δεν υπαρχει!

Αρα, το exodus ανανεωσε το περιεχομενο favorite του, το twitch οχι. Αυτο τουλαχιστον μπορω να σκεφτω εγω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...