Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Dimsports ποιο λινκ έβαλες? Πριν που έγραψα είχε 3 λινκ και δούλευε το 3ο. Τώρα έχει 6 και το 5ο με το 6ο δουλεύουν και έχουν εμφανώς καλύτερη ποιότητα από το 3ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω εάν μπορούμε να μπαίνουμε σε streaming sites μέσω Kodi?

Π.χ. όταν θέλω να μπω σε site με live αγώνες ή tv μέσω android box δεν μου ανοίγουν οι εικόνες (μέσω chrome ή mozilla ή οτιδήποτε browser) όπως στο pc επομένως υπάρχει κάποια λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Το kodi δεν ειναι web browser. Τα οποια προσθετα εχει απλα κανουν parsing τις σελιδες τις οποιες χρησιμοποιει το καθενα.

 

Και αυτο που δεν σου ανοιγει δεν ειναι οι διαφορες εικονες αλλα τα διαφορα elements της εκαστοτε σελιδας που απαιτουν καποιο plugin, πχ flash.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς όμως μέσω kodi να βλέπεις streaming όποιο ματς θες μέσα από τα κατάλληλα αθλητικά πρόσθετα. Εκτός αν ενδιαφέρεσαι να βλέπεις μόνο από συγκεκριμένα site και μέσω browser οπότε ισχύει αυτό που λέει από πάνω ο jim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 πραγματακια

 

1) Κοιταζα λιγο με τα feeds των subs και στο 'Get More' και βρηκα ενα opensubtitles.org(Unofficial) και βαζει subs κανονικα χωρις μηνυμα κτλ. Τωρα αν ειναι παρμενα απο το original site και το εχουν κανει mode ωστε να μην υπαρχει το προσφατο θεμα, δεν ξερω.

 

2) Εχει δοκιμασει κανεις αν σε μια καινουργια εγκατασταση kodi σε windows δουλευει και με τους 2 τροπους η αντιγραφη του φακελου απο αλλο εγκαταστημενο kodi;

 

Δηλαδη ειτε ν'αντιγραψεις ολο το φακελο kodi απο AppData/Roaming ή μονο τον φακελο userdata;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 2 αντέγραψα τον φάκελο kodi και όλα δούλεψαν κομπλέ.

 

Ετσι ειχα κανει και γω και δουλεψε.

 

Απλα θελω να δω αν δουλευει και με το Userdata μονο και επισης οταν το ειχα κανει κατι "τρελα" μου ειχαν παρουσιαστει. Δηλαδη το teracopy σταματαγε και μου εβγαζε κατι μηνυματα για αντικατασταση ή παραβλεψη (δεν θυμαμαι ακριβως) και επισης ειχε κολλησει σε ενα ποσοστο πριν ολοκληρωθει η μεταφορα. Το περιεργο ειναι οτι δουλεψε. Oh well.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να το κάνεις απο το backup option του Ares Wizard https://seo-michael.co.uk/tutorial-how-to-install-ares-wizard-kodi/

 

Είναι ποιο εύκολο και ποιο γρήγορο, zipαρει το αρχείο backup και έτσι μεταφέρετε ποιο γρήγορα....  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να το κάνεις απο το backup option του Ares Wizard https://seo-michael.co.uk/tutorial-how-to-install-ares-wizard-kodi/

 

Είναι ποιο εύκολο και ποιο γρήγορο, zipαρει το αρχείο backup και έτσι μεταφέρετε ποιο γρήγορα....  

Ναι το ειχα διαβασει αυτο σαν εναλλακτικη.

 

Φανταζομαι αφου γινει το backup μεσω αυτου το μονο που κανεις στο Fresh installed kodi, ειναι να εγκαταστησεις το areswizard και μετα μεσω αυτου κανεις το restore backup?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε καν, οπως ειπε κι ο letom νομιζω, backup του φακελου αρκει,

αν εχετε winrar στον υπολογιστη σας, αυτη ειναι η εντολη:

"%PROGRAMFILES%\WinRAR\Rar.exe" a -u -as -ep3 -x"%APPDATA%\kodi\userdata\Thumbnails" -x"%APPDATA%\kodi\userdata\Database\textures*.*" -r "d:\My Backups\kodi" "%APPDATA%\kodi"

προσαρμοστε αναλογα τα path, εγω το εχω να αποθηκευεται στο d:\My Backups\kodi,

κανει exclude τα thumbnails & τα textures, ισως την εχω αλλαξει σπιτι,

αν υπαρχει καλυτερη "version" θα την ποσταρω,

η συγκεκριμενη εντολη μαλιστα κανει update και προσθετει στο rar μονο οτι καινουργιο αρχειο υπαρξει την επομενη φορα που θα ξανατρεξει, ενω αφαιρει αρχεια που τυχον εχουν διαγραφει, πληρης συγχρονισμος δηλαδη,

οτι καλυτερο πιστευω για backup τετοιου τυπου (σαν το kodi),

πετας και το rar σε ενα skydrive/onedrive folder και καθαρισες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...