Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καραγκιοζηδες (εικονα)...

Δεν καταλαβα ποτε ενημερωθηκα σε opensubtitles 5.0.16, αν και σιγουρα δεν περασα απο την 5.0.15, αλλα λογικα θα εγινε τωρα το πρωι που το ανοιξα να δω το grand tour. Χτες που το χρρειαστηκα ξανα, βρηκε και κατεβασε κανονικα υποτιτλους. Μετα θα το ανοιξω και στο σταθερο να δω αν θα το κανει και με βλεπω να κλεινω τις αυτοματες ενημερωσεις και στο kodi, οπως κανω στα windows. Και αντε εγω το κανω ετσι. Τι γινεται με τον απλο χρηστη που θα πρεπει να μαθει μια επιπλεον διαδικασια για να μην τον πηδαει ο καθε maintainer?

 

Και στις 2 περιπτωσεις μιλαμε για quasar, οχι exodus κλπ, αρα οχι αυτοματη ληψη. Btw, ξανακατεβασα το quasar απο εδω, εβγαλα το παλιο και τα 2 repo του (official και unofficial) και το εβαλα. Πλεον εχω μονο το quasar official repo, το οποιο εχει μονο το ιδιο το quasar μεσα του, οποτε πρεπει να βρω λυση με τους providers μονο. Προς το παρον, του φορτωνω σκετα .torrent και αυτο απλα τα παιζει.

 

https://quasar.surge.sh/

post-124002-0-69260200-1480744093_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ειχα δει αυτο απλα ηθελα να σιγουρευτω γιατι το ειδα και σε αλλα repos. Κατι αλλο τωρα. Σε καινουρια εγκατασταση kodi (windows), και ενω το πρωτο addon που βαζω ειναι το plexus, δε μου κανει τη διαδικασια που κατεβαζει μονο το acestream κτλπ. Παρολο που του βαζω να κανει configure on next run. Κανω κατι λαθος?

Και σε μενα το ιδιο ειναι.... Δεν κανει καμμια διαδικασια σεταρισματος.

Ουτε και με το fix  γινετε κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λινκ με το fix του plexus:

https://forums.tvaddons.ag/general-video-addon-discussion/48182-acestream-plexus-2.html#post386749

έχει και ένα δεύτερο λινκ που λέει plexus-streams. Αυτό χρειάζεται σε κάτι? Εσύ VasKag έβαλες μόνο το fix ή και το άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα install from zip μονο το αρχειο που ειναι στο mega.nz. Μετα εβαλα configure on next run, το ετρεξα και αρχισε να κατεβαζει τα παντα.

 

Βεβαια δεν το δοκιμασα, αλλα θα επανελθω το σκ μολις το δοκιμασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα install from zip μονο το αρχειο που ειναι στο mega.nz. Μετα εβαλα configure on next run, το ετρεξα και αρχισε να κατεβαζει τα παντα.

 

Βεβαια δεν το δοκιμασα, αλλα θα επανελθω το σκ μολις το δοκιμασω

Αυτο ακριβως κανω και εγω αλλα  δεν  κατεβαζει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να απεγκαταστησεις το παλιο Plexus, reboot, και μετα περνα το καινουριο.

Το εχω κανει πολλες φορες καμμια τυχη.

Εχω απεγκαταστησει το kodi το περασα απο την αρχη , καμμια τυχη. Δεν κανει σεταρισμα. :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μενα (windows) βγαζει αυτο το μηνυμα απο opensubtitles δυστηχως. Εχω αλλα feed (podnapisi, subscene, addic7ed οταν δουλευει) αλλα ελπιζω να βρουν ενα fix. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους υπότιτλους γτ απλα δε βαζετε το subztv και το subtitles.gr που παίζουν απροβληματιστα τόσο καιρό? 

εκτος αν ψάχνετε για άλλες γλώσσες περαν των ελληνικών εκεί πάσο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους υπότιτλους γτ απλα δε βαζετε το subztv και το subtitles.gr που παίζουν απροβληματιστα τόσο καιρό? 

εκτος αν ψάχνετε για άλλες γλώσσες περαν των ελληνικών εκεί πάσο!

To exodus και το specto τραβάνε υπότιτλους by default από το opensubtitles!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε το γνωριζα καθολου γτ δε τα χρησιμοποιώ καθως μετα την εποχη του genesis κολησα με το quasar .παρολαυτα μου κανει εντυπωση.. αμα δε το χεις εγκατεστημενο δλδ το opensubtitles πως στο καλό θα τραβήξει? anyway 

το exodus ειναι του lambda οπως και το subztv.gr και subtitiles.gr μου κανει πολυ περιεργο να μην τα υποστηριζει η να μην εχει αλλη επιλογή να ορίσεις άλλο default απο που θα παιρνει subs 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια αν δεν είναι εγκατεστημένο το opensubs δεν ξέρω τι γίνεται. Πάντως με εγκατεστημένα opensubs, subtitles.gr και με επιλογή default service το subtitles.gr, τα exodus/specto τραβάνε από opensubs. Πρέπει δηλαδή χειροκίνητα να πάω αναζήτηση υποτίτλων και να επιλέξω άλλο service. Συμβάινει σε όλους αυτό, το συζητήσαμε πρόσφατα με αφορμή το θέμα του opensubs με το login.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...