Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω το εξής?

 

Εχω μία IPTV λίστα την οποία την παίζω στο PC με VLC PLAYER και δουλεύει κανονικά, όταν κάποια στιγμή κάνει κόλλημα ένα κανάλι απλώς κολλάει για λίγο η οθόνη και μετά επανέρχεται...

Το ίδιο αρχείο δοκιμάζω να το παίξω στο android box με το αντίστοιχο player αλλά δυστυχώς με το πρώτο κόλλημα επιστρέφω στην κύρια οθόνη του android είτε κολλάει και δεν παλεύει να γυρίσει πίσω στο stream.... Εχω δοκιμάσει και MX PLAYER με τα ίδια αποτελέσματα.

 

Μήπως ξέρετε τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μηπως ξερεις αν θελει καποια ρυθμηση γιατι παιζει μονο 10"  οποιο καναλι ανοιγει?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλα καναλια θελουν να βλεπουν ip απο συγκεκριμενες χωρες για να παιξουν, γιαυτο και γινεται χρηση proxy. Αν δεν δουνε, ειτε παιζουν για λιγο, ειτε δεν παιζουν καθολου και ας τα βγαζει το ultimate iptv σαν online (εκδοση 1.0.4).

 

Ξαναεβαλα quartz και rarbg, extratorrent και piratebay για providers, ομως δεν δειχνει κανεναν μεσα στο quartz, ενω στο programs φαινονται εγκατεστημενοι. Καμια λυση? Quartz 0.9.35 (αν και η 0.9.36 φαινεται σαν τελευταια στο github) και providers απο το unofficial quasar repo, το οποιο προφανως εβαλα απο το fusion, σε 32αρι openelec 5.0.8 με kodi 14.2 και σε 64αρι λινουξ με kodi 16.1.

 

Και για το plexus εχω κατι αποριες, αλλα θα ποσταρω μετα.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προσθετο f4mproxy που βαζει το ιδιο το ultimate iptv και το εχει ενεργο απο default.

 ΟΚ. Αυτο εχω βαλει και γω. Απλα νομιζα μηπως εχεις καποιο αλλο proxy.

 

Η περιορισμενη εμπειρια μου με τα IPTV λεει οτι καλα ειναι, τεραστια ποικιλια ΑΛΛΑ μην στηριζεσαι πανω τους για την ωρα των αγωνων. Ή δεν θα δουλευουν καθολου ή θα κανει καθε λιγο και τοσο buffering που θα το κανει unplayable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προσθετο f4mproxy που βαζει το ιδιο το ultimate iptv και το εχει ενεργο απο default.

 

Αυτο το φιλτρο που εχεις βαλει, αφορα το playback, ή να σου εμφανιζει τα συγκεκριμενα καναλια? Γιατι λιγο που το δοκιμασα, επικρατει ενα χαος. Πως βρισκεις αυτο που θελεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα καναλια θελουν να βλεπουν ip απο συγκεκριμενες χωρες για να παιξουν, γιαυτο και γινεται χρηση proxy. Αν δεν δουνε, ειτε παιζουν για λιγο, ειτε δεν παιζουν καθολου και ας τα βγαζει το ultimate iptv σαν online (εκδοση 1.0.4).

 

Ξαναεβαλα quartz και rarbg, extratorrent και piratebay για providers, ομως δεν δειχνει κανεναν μεσα στο quartz, ενω στο programs φαινονται εγκατεστημενοι. Καμια λυση? Quartz 0.9.35 (αν και η 0.9.36 φαινεται σαν τελευταια στο github) και providers απο το unofficial quasar repo, το οποιο προφανως εβαλα απο το fusion, σε 32αρι openelec 5.0.8 με kodi 14.2 και σε 64αρι λινουξ με kodi 16.1.

 

Και για το plexus εχω κατι αποριες, αλλα θα ποσταρω μετα.

ενωεις λογικά οτι έβαλες το quasar

βάλε τη τελευταία απο το githib η 0.35 εχει θεμα 

θα σου πρότεινα να βαλεις το zip https://sourceforge.net/projects/icanuckxbmcrepo/files/repository.unofficialquasar-latest.zip/download για το unofficial repo και οχι του fusion η του superrepo καθώς και τα 2 δεν ενημερωνονται σωστά 

 

 

Και κατι ασχετο τωρα

απο αρχες νοεμ ειμαι στην beta6 και καπου στη πορια ενσωματοθηκε webinterface ! chorus2 , το έχει χρησημοποιησει κάνεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sndev

Ναι, το quasar ηθελα να πω. Εβαλα και την 0.9.36 με το χερι αλλα δεν αλλαξε κατι.

Το unofficial repo στο συστημα μου ειναι στην εκδοση 1.0.4, αλλα θα το δω και αυτο που λες.

Με μια προχειρη ματια, αυτο που λες εσυ φαινεται να παιρνει απο εδω

 

https://offshoregit.com/iCanuck/

 

ενω αυτο που εχω απο εδω

 

https://offshoregit.com/pulsarunofficial/

 

@speedy23

Το ξερω, γιαυτο μπαινω σε λινκ που εκπεμπουν σε sd και τα σνομπαρουν ολοι :P

 

@VasKag

Το φιλτρο ειναι για να βρισκεις αυτο που θες μεσα στο χαος των λινκ που εχουν οι playlists, ωστε να μην τα ψαχνεις ενα ενα. Απο την 1.0.4 και μετα, το φιλτρο δουλευει και με πολλα entries χωρισμενα με κομα, δηλαδη αντι να βαλω για sportklub, να βρω οτι εχει και μετα, αν δεν παιξει καποιο, να αλλαξω το φιλτρο σε digi και να ξαναψαξει, τωρα το κανει με την μια και για τα 2.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα δει αυτο απλα ηθελα να σιγουρευτω γιατι το ειδα και σε αλλα repos. Κατι αλλο τωρα. Σε καινουρια εγκατασταση kodi (windows), και ενω το πρωτο addon που βαζω ειναι το plexus, δε μου κανει τη διαδικασια που κατεβαζει μονο το acestream κτλπ. Παρολο που του βαζω να κανει configure on next run. Κανω κατι λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sndev

Ναι, το quasar ηθελα να πω. Εβαλα και την 0.9.36 με το χερι αλλα δεν αλλαξε κατι.

Το unofficial repo στο συστημα μου ειναι στην εκδοση 1.0.4, αλλα θα το δω και αυτο που λες.

Με μια προχειρη ματια, αυτο που λες εσυ φαινεται να παιρνει απο εδω

 

https://offshoregit.com/iCanuck/

 

ενω αυτο που εχω απο εδω

 

https://offshoregit.com/pulsarunofficial/

 

 

 

απο οτι καταλαβαινω το προβλημα ειναι οτι δε φαινονται οι providers? το providers manager το εχεις βαλει? καπως ετσι λεγεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα δει αυτο απλα ηθελα να σιγουρευτω γιατι το ειδα και σε αλλα repos. Κατι αλλο τωρα. Σε καινουρια εγκατασταση kodi (windows), και ενω το πρωτο addon που βαζω ειναι το plexus, δε μου κανει τη διαδικασια που κατεβαζει μονο το acestream κτλπ. Παρολο που του βαζω να κανει configure on next run. Κανω κατι λαθος?

Έχει πρόβλημα το plexus γιατί δεν υπάρχουν πια τα modules στο ίντερνετ και δεν μπορει να τα κατεβάσει. Έχει βγει fix, δες εδώ:

https://forums.tvaddons.ag/general-video-addon-discussion/48182-acestream-plexus-2.html#post386749

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...